طراحی سایت شرکت مهندسی

برای اطلاع از نحوه محاسبه هزینه طراحی سایت شرکت مهندسی کلیک کنید و همچنین برای دیدن نمونه کارهای شرکت طراحی سایت ساپرن نیز اینجا کلیک کنید.

امروزه طراحی سایت شرکت مهندسی بهترین روش برای معرفی شرکت های مهندسی است. در واقع طراحی سایت روشی کارآمد و کم هزینه برای تبلیغات است.

اینترنت اولین جایی است که مخاطب با شرکت ها و کسب و کارها آشنا می شود. بنابراین هر چه وب سایت طراحی شده شکیل تر و جذاب تر باشد مخاطب بیشتری را جذب می کند. بنابراین باید یک طراحی خاص را برای سایت خود در نظر بگیرید. اما طراحی سایت برای شرکت های مهندسی نیازمند اطلاعات بیشتری است. چراکه سایت های شرکت های مهندسی باید توانایی بالایی در برقراری ارتباط با مشتری، جلب مشتری و تبلیغ کسب و کار داشته باشد.

امروزه حداکثر مردم برای به دست آوردن اطلاعات به روز  به  اینترنت مراجعه می کنند. اینترنت بخش جداناپذیری  از  زندگی مردم شده است به همین دلیل است که شرکت های مهندسی سعی در طراحی سایت هایی برای شرکت های خود هستند. در این مطلب با طراحی سایت شرکت های مهندسی و  چگونگی جذب مشتریان و به روز رسانی سایت ها آشنا می شویم.

 

طراحی سایت شرکت مهندسی

 

طراحی سایت شرکت مهندسی

اولین نکته ای که باید برای سایت شرکت مهندسی خودتان مد نظرداشته باشید این است که باید سرعت بالایی داشته باشد و سریع بارگزاری شود. سایت نباید خیلی شلوغ باشد و دارای اطلاعات زیاد و پیچیده باشد که باعث سردرگرمی شود. سعی کنید سایت ساده ولی پر محتوا داشته باشید. راهنمایی را برای استفاده از سایت خود قرار دهید.

ویژگی هایی که که یک سایت شرکت مهندسی باید داشته باشد این است که:

 • سایت باید به گونه ای باشد که نسبت به سایر سایت ها تفاوت خاصی داشته باشد تا از رقیبان خود جلو بزنید.
 • در سایت خود نمونه هایی از پروژه های شرکت خود را برای جلب مشتری نشان دهید.
 • سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که مشتریان را وارد صفحه ای کند که اطلاعات تماس خود را وارد کنند.
 • سایت به گونه ای باشد که سایت اطلاعات تماس و آدرس ما را به صورت ثابت نمایش دهد.
 • وبلاگی را ایجاد کنید و به طور روزانه به روزرسانی کنید.

سایتی را که برای شرکت خود انتخاب می کنید نباید شبیه رقبای خود باشد. باید خلاقانه به نظر برسد تا بتوانید مخاطبان خود را جذب کنید. اولین تاثیر روی مخاطبان بسیار مهم است.

حتما سعی کنید نمونه ای از کارهای شرکتتان را در وب سایت خود قرار دهید تا مخاطبان ببینند و با شما ارتباط برقرار کنند. مخاطبان باید کارهای شما را ببینند و تحت تاثیر قابلیتها و مهارت های شما قرار بگیرند.

هدف اصلی شما باید تبدیل کاربر به خریدار باشد. شما می توانید با ارائه ی خدماتی مانند خبرنامه های ایمیلی، گزارش ها، پادکست ها، و کتاب های کاری کنید که مخاطبان اطلاعات تماس خود را به صورت داوطلبانه وارد کنند. بعد از آن می توانید به صورت شخصا با آنها تماس بگیرید و کارهای تبلیغاتی خود را برای آنها بفرستید و آنها را ترغیب به خرید کنید.

برخی از سایت ها به گونه ای است که باید کلی جست و جو کنید تا بتوانید آدرس و شماره تلفن شرکتشان را بیابید. این امر باعث خارج شدن مخاطبان از وب سایت می شود که متاسفانه این موضوع در برخی از طراحی سایت فروشگاهی دیده می شود. بهتر است که سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که آدرس و شماره تلفن شرکت شما به راحتی در دسترس مخاطبان قرار بگیرد.

سعی کنید وبلاگ تان را همیشه  به روز رسانی کنید و اطلاعاتی را در آن قرار دهید که مورد استفاده ی مخاطبان  باشد. سعیکنید به طور مستقیم با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید و از نظرات آنها استفاده کنید.

برخی صفحاتی که در طراحی سایت مهندسی وجود دارد:

۱- درباره ما

۲- پروژه ها

۳- طرح ها

۴- فروش

۵- همکاری با ما

۶- ارتباط با ما

۷- مقالات

۸- تماس با ما

 

برخی صفحاتی که در طراحی سایت مهندسی وجود دارد

 

نکاتی درباره ی طراحی سایت شرکت مهندسی

بررسی

در ابتدا باید موضوع سایت و هدف از ایجاد سایت را ارزیابی کنید. هر سایتی با توجه به محتوا و نوع مخاطبان باید نکاتی را در طراحی سایت رعایت کند. اگر هدف از ایجاد سایت مشخص نشود نمی تواند پاسخگوی مخاطبان باشد.

رنگبندی

در طراحی سایت رنگبندی بسیار مهم است. سایت های خبری و رسمی معمولا از رنگ های تیره و سنگین استفاده می کنند. اما سایت های فروشگاهی از رنگ های روشن تری برای جذب مشتری استفاده می کنند. در طراحی سایت سعی کنید از ترکیب 2 یا 3 رنگ استفاده کنید. استفاده از رنگ بیشتر باعث شلوغ شدن می شود.

لوگو

سایت های مهندسی و تجاری باید از لوگوی خود در طراحی سایت استفاده کنند. لوگو در ذهن مخاطبان ثبت می شود. باعث می شود که همیشه سایت شما را به خاطر بیاورند. از یک لوگوی زیبا در قسمت بالای سایت استفاده کنید.

رنگ متن

رنگ متن بهتر است که مشکی با پس زمینه سفید باشد که در هنگام مطالعه باعث خستگی نشود.

بخش بندی سایت

سایت خود را به قسمت های مختلف تقسیم بندی کنید تا مخاطبان دچار سردرگمی نشوند.

رفع مشکلات

از کاربران خود بخواهید که اگر در سایت با مشکلی مواجه شدند به شما گزارش دهند. این امر باعث می شود فرآیند عیب یابی سریع تر انجام شود.

آنالیز رقبا

سعی کنید سایت رقبا را به خوبی تجزیه و تحلیل کنید و از نقاط قوت آنها برای بهبود سایت خود استفاده کنید.

فعال بودن

یکی از نکات مهم یک سایت اینترنتی فعال بودن است. باید به صورت مداوم در سایت خود فعال باشید و آن را به روز رسانی کنید و پاسخگوی کاربران باشید.

با توجه به  اینکه اغلب مدیران شرکت های حرفه ای  در فضای اینترنت  حضور دارند، طراحی وب سایت مهندسی برای مهندسان تازه کار می تواند راهی برای پیشرفت آنها باشد  و همچنین مسیری برای تحقق ایده های آنها  باشد.

 

محورهای طراحی سایت مهندسی

 • همکاری در پروژه ها
 • ارائه رزومه و سوابق فعالیت ها
 • مشاوره و راهنمایی مهندسین
 • ارائه ی ایده های جدید
 • معرفی پروژه های انجام شده
 • ارائه اطلاعات علمی
 • فروش طرح ها و ایده های جدید

 

قسمت های مختلف سایت شرکت مهندسی

 • طراحی بخشی برای معرفی رزومه شرکت، سوابق، تاریخچه، مدارج علمی و همچنین معرفی پرسنل و اعضای گروه مهندسان.
 • طراحی صفحه ای برای پرسش و پاسخ
 • طراحی صفحه ای برای اخبار و مقالات تخصصی به روز مربوط به گروه مهندسی
 • طراحی صفحه تماس با شرکت
 • طراحی قسمتی برای مشاوره ی مهندسی
 • طراحی بخشی برای ارائه خدمات

هدف اصلی طراحی سایت برای شرکت مهندسی مطرح کردن شرکت و ارائه خدمات به سایر شرکت ها و مهندسان است. ویژگی هایی که یک سایت شرکت مهندسی باید داشته باشد برای اینکه بتواند مخاطبان را  جذب  کند طراحی، گرافیک و ... می باشد. در ابتدا  مخاطبان  جذب طراحی  و  گرافیک سایت می شوند.

 

قسمت های مختلف سایت شرکت مهندسی

 

کلام آخر

یکی از راهکارهای لازم برای شرکت های مهندسی برای پیشرفت و کسب موفقیت در کار طراحی وب سایت است. هر شرکت مهندسی برای قبول یک پروژه باید رزومه، سابقه ی شرکت و نمونه پروژه های خود را در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد تا بازدید کنندگان با اعتماد بیشتری پروژه های خود را به شرکت های مهندسی بسپارند.

از نکات دیگری که در طراحی سایت شرکت مهندسی بسیار اهمیت دارد سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو برای بهبود عملکرد وب سایت است. در واقع قرار گرفتن در صفحه ی اصلی گوگل همان سئو است. مدیران شرکت هایی که به دنبال طراحی سایت برای شرکت هایشان هستند باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند. هدف نهایی هر وب سایت جلب کاربران است و سئو در این هدف کمک خواهد کرد. اگر شرکت شما قصد دارد وب سایتی را طراحی کند یا به روز رسانی کند باید سئو را در نظر داشته باشد.

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب  یک شرکت برای طراحی سایت باید مد نظر داشته  باشید  بررسی سوابق  کاری آن  شرکت طراحی و جوایز کسب شده توسط  آنهاست. در هنگام  طراحی سایت باید  سه فرمول کیفیت، سرعت و هزینه رامد نظر بگیرید که البته این برخورداری از این سه فاکتور به طور همزمان غیر ممکن است.

شما باید برای طراحی سایت شرکت مهندسی به شرکت طراحی سایت مراجعه کنید و با آنها در این زمینه مشورت کنید. یکی از نکاتی که در انتخاب شرکت های طراحی سایت باید در نظر داشته باشید زبان برنامه نویسی آنها و سیستم مدیریت محتوا است. هم چنین نمونه کارهای شرکت را ببینید و خلاقیت آنها را درتولید سایت ارزیابی کنید. بعد از بررسی دقیق نمونه کارهای پیشین شرکت های طراحی سایت در زمینه طراحی سایت شرکت مهندسی باید رضایت مشتریان را نیز بررسی کنید.

کیفیت و عملکرد یک سایت شرکت مهندسی تاثیر مستقیمی بر هزینه های آن دارد. شما می توانید با مراجعه به شرکت های مختلف طراحی سایت و بررسی قیمت های آنها، هزینه طراحی یک وب سایت مناسب را پیش بینی کنید. البته شرکت های مختلف به دلیل خدماتی که رائه می دهند در قیمت بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.

شما می توانید بر اساس نوع سایتی که می خواهید برای شما طراحی شود بین زمان و هزینه یکی را انتخاب کنید ولی هیچگاه کیفیت را فدای دو فاکتور دیگر نکنید. زیرا تنها کیفیت سایت است که می تواند شما را در تحقق بخشیدن به اهدافتان و جلب بیشتر مخاطبان برساند. بنابراین سعی کنید شرکت خود را با تکنولوژی روز پیش ببرید و با طراحی وب سایت مناسب مخاطبان زیادی را جلب کنید.

ارسال نظر