طراحی سايت رستوران | شرکت ساپرن 

طراحی سايت رستوران

فروش آنلاین محصولات خود را به ما بسپارید!

طراحی سايت رستوران

برای طراحی سایت رستوران مناسب و کاربردی باید خود را در جایگاه مشتری قرار دهیم ، زمانیکه هدف طراحی سایت رستورانی ارزان است به چه نکاتی باید توجه کرد؟ چرا مردم به رستوران میروند؟ مشخص است؛ برای صرف یک غذای عالی در محیطی آرامش بخش و داشتن اوقاتی خوش در کنار دوستان. با توجه به این نکات و استفاده در طراحی سایت رستوران و فست فود میتوان تاثیر بالای حضور در فضای اینترنت را بر این تجارت مشاهده کرد.
با رعایت اصول مناسب برای طراحی سایت رستوران و کافی شاپ، مشتریان میتوانند با منوی غذا، محیط رستوران، سبک کاری و خدمات ارائه شده در آن آشنا شوند. در کنار این موارد، پیش بینی امکان سفارش آنلاین و رزرو میز در طراحی سایت رستوران شانس شما را برای جذب بیشتر مشتریان افزایش خواهد داد.

 

طراحی وب سايت رستوران


به همین دلیل قصد داریم در این مقاله چند نکته اصلی در طراحی سایت رستوران و فست فود را به شما معرفی کنیم تا حداکثر بازدهی را برای شما بهمراه داشته باشد.

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

۱- شناخت مشتریان رستوران

در اولین قدم برای طراحی سایت رستوران شما باید مشتریان بالقوه خود را بخوبی شناسایی کنید. اگر در نزدیکی کافه یا رستوران شما یک دانشگاه یا مرکز آموزش قرار گرفته است اکثر مشتریان شما دانشجویان و جوانان خواهند بود و یا اگر در نزدیکی یک پاساژ یا مرکز خرید قرار گرفته اید باید توجه ویژه ای به قرارهای کاری و محیط رسمی در طراحی سایت رستوران خود داشته باشید. دقت در موقعیت جغرافیایی و گروه سنی مشتریان در شناخت مشتریان نقش بسزایی خواهد داشت.
بعد از شناخت مشتریان نوبت به طراحی سایت رستوران خواهد رسید. در این مرحله براساس سلیقه و ذائقه مشتریان خود ظاهر سایت را طراحی خواهیم کرد.

۲- سادگی در طراحی سایت رستوران

وبسایت هر رستوران یا فست فودی باید شامل صفحات اصلی و مهمی مانند صفحه اصلی، منوی غذا، درباره ما و فرم تماس با ما باشد. وجود هریک از این صفحات در هزینه طراحی سایت رستوران اهمیت ویژه ای خواهند داشت و بدون هرکدام از آنها سایت شما ناقص خواهد بود. همچنین میتوانید صفحه ای مجزا برای ثبت نظرات و تجربیات مشتریان درباره رستوران خود قرار دهید تا افرادی که به تازگی با رستوران شما آشنا میشوند دید بهتری نسبت به آن بدست آورند.
همچنین تلاش کنید تا در حد امکان سادگی را در طراحی سایت رستوران یا کافه در نظر داشته باشید و صفخات غیر ضروری را از آن حذف کنید زیرا اگر بازدیدکنندگان با مشاهده حداکثر سه صفحه از سایت شما به آنچه در نظر دارند نرسند از سایت شما خارج خواهند شد.

 

طراحی سايت رستوران

 

۳- ترکیب رنگ

اگر توجه کرده باشید بطور معمول چهار رنگ اصلی در طراحی سایت رستوران ها بکار گرفته میشوند که شامل قهوه ای، سفید، قرمز و مشکی میشود. البته میتوان موارد دیگری نیز مشاهده کرد که از ترکیب رنگ متفاوتی استفاده میکنند ولی انتخاب این چهار رنگ دلیل ویژه ای داشته است.

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

۴- فرم تماس با ما

طراحی سایت رستوران شما باید شامل یک فرم تماس با ما یا فرم ثبت نام آسان باشد. قرار دادن شماره تماس و آدرس به تنهایی برای یک رستوران کافی نیست و قرار دادن یک فرم تماس این امکان را به بازدیدکننده میدهد تا بطور مشخص در زمینه ای خاص با شما در ارتباط باشد.
همچنین فراموش نکنید که نقشه و کروکی محل رستوران را در صفحه تماس قرار دهید تا مشتریان براحتی مکان شما را پیدا کنند و از سوالات تکراری درمورد آدرس و جای پارک رهایی یابید.

۵- استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که میتوانید از طریق آنها اطلاعات خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید و از این راه افراد بیشتری را به رستوران خود جذب کنید. طراحی وب سایت رستوران باید بگونه ای باشد که امکان ایجاد و شکل دهی این ارتباطات را داشته باشد. ارتباط با مشتریان و ایجاد حس دوستی در آنها میتواند مشتریان دائمی و وفادار را برای شما به همراه داشته باشد.

۶- طراحی سایت رستوران با تصاویر مناسب

در فضای اینترنت مهمترین هدف جلب توجه کاربران و تشویق آنها به ورود به صفحات بیشتر استفاده از تصویر پس زمینه بزرگ بهترین انتخاب برای طراحی سایت رستوران است.
همچنین میتوانید تصاویر با کیفیت و حرفه ای به صفحه منوی رستوران اضافه کنید و به مشتریان نحوه سرو غذا و چیدمان آن را نشان دهید. استفاده از عکس برداری حرفه ای از غذاها در طراحی سایت رستوران میتواند اشتیاق زیادی را برای مراجعه حضوری در کاربران سایت ایجاد کند.

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

۷- خلاقیت برای صفحه درباره ما

طراحی سایت رستوران به هدف ایجاد تفاوت میان شما و رقبایتان صورت میگیرد و خلاقیت در صفحه درباره ما به همراه ارائه اطلاعات تکمیلی میتواند امتیاز را برای شما تضمین کند. سرآشپز، کارکنان و تیم مدیریت رستوران را به مردم معرفی کنید و اجازه دهید تا احساس دوستی و نزدیکی با شما داشته باشند.

 

طراحی وب سايت رستوران، کافی شاپ، فست فود ارزان قیمت


دید مردم به صفحات وب با کتاب و مجلات متفاوت است، در اینترنت چشم ها به دنبال عبارات کلیدی و مهم هستند و اطلاعات اضافی را دنبال نمیکنند؛ پس با برجسته کردن مطالب مهمتر مانند وظیفه هر یک از کارکنان یا رزومه سرآشپز میتوانید آنچه برای خودتان مهمتر است را به بیننده نشان دهید.

 

طراحی سایت رستورانی ارزان

 چرا رستوران ها به طراحی سایت حرفه ای نیاز دارند؟

در سال های اخیر، حضور حرفه ای در فضای آنلاین به عنوان یک ابزار عالی بازاریابی برای هر کسب و کاری شناخته می شود. کسب و کارهای مرتبط با غذا مانند رستوران ها از جمله کسب و کارهایی هستند که می توانند با استفاده از وب سایت های حرفه ای، به رشد و توسعه کسب و کار خود کمک کنند. طراحی وب سایت رستوران با اهداف متفاوتی نظیر وفادارسازی مشتریان ، دردسترس بودن اطلاعات مربوط به مجموعه و جذب مشتری و … انجام میپذیرد.

طراحی وب سایت رستوران

یک وب سایت مدرن به رستوران ها کمک می کند تا سه هدف اساسی تحقق یابد: ایجاد و توسعه روابط با مشتریان، تشویق مردم به بازدید از رستوران و کمک به مشتریان بالقوه در یافتن رستوران دلخواه شان. صاحبان رستوران ها باید برای ساختن یک حضور آنلاین موفق در این صنعت رقابتی، از طراحان وب کمک بگیرند.

ایجاد و توسعه روابط با مشتریان رستوران

مشتریان وفادار نعمت بزرگی برای صاحبان کسب و کار هستند. به همین دلیل حفظ و پرورش مشتریان وفادار، اولین وظیفه برای کسب و کارهایی است که به دنبال موفقیت طولانی مدت و سود ثابت هستند. حضور آنلاین حرفه ای می تواند به طور قابل توجهی وفاداری مشتریان به رستوران ها را افزایش دهد. اولین گام در دستیابی به مشتریان وفادار، ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی است که ایمیل ها و شماره تماس مشتریان برای استفاده تبلیغاتی آینده در آن ذخیره شود. شروع ایمیل های تبلیغاتی (پیشنهادات ویژه) با مشتریان وفادار باشد بهتر است. طراحان وب می توانند به ایجاد حضور آنلاین حرفه ای رستوران ها و ایجاد تعامل آنلاین میان کسب و کار ها و مشتریان کمک کنند. وفادار سازی مشتریان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سیستم تخفیف ویژه
 • ایمیل های خبرنامه طراحی شده حرفه ای
 • سیستم پاداش
 • کوپن های دیجیتال
 • سیستم امتیاز خرید کسب شده
 • کارت هدیه

کمپین های تبلیغاتی و انگیزه های ایجاد شده در مشتریان وفادار، می تواند به رشد ۳۵ درصدی یک کسب و کار کمک کند. بنابراین سرمایه گذاری در برنامه های وفاداری مشتری منجر به موفقیت های مالی بلندمدت برای رستوران ها خواهد شد.

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

تشویق مردم به بازدید از رستوران

مردم به رستوران ها می روند تا از غذا و محیط آن جا لذت ببرند. معمولا مشتریان قبل از اینکه تصمیم بگیرند کجا غذا بخورند، رستوران ها را به صورت آنلاین جستجو می کنند. به همین دلیل مهم است که مشتریان بالقوه تان را با طراحی وب سایت رستوران از طریق یک سایت حرفه ای به سمت کسب و کار خود جذب کنید. بدون شک، استفاده از تصاویر با کیفیت غذاها و محیط رستوران که توسط یک عکاس حرفه ای گرفته شده است، می تواند نقش موثری در جذب مشتری داشته باشد.

 

طراحی سايت رستوران، کافی شاپ، فست فود

 

امکان رزرو و سفارش آنلاین غذا

سیستم رزرو آنلاین برای یک رستوران هم برای مشتریان و هم برای کارکنان رستوران سودمند است. هر رستورانی می تواند در یک مورد منحصر به فرد باشد. این منحصر به فرد بودن معمولا در غذای رستوران ها یا محیط و جو رستوران ها نشان داده می شود. البته رستوران های امروزی تمایل دارند منحصر به فرد بودن شان را از طریق طراحی وب سایت رستوران و سایر دارایی های دیجیتال مربوط به کسب و کارشان به مخاطبان آنلاین شان نشان دهند. طراحان وب حرفه ای با استفاده از رنگ ها، تصاویر محرک، گالری های فیلم و… می توانند احساس گرسنگی و نیاز را در سایت به گونه ای ایجاد کنند که بازدید کنندگان وب سایت با دیدن سایت احساس گرسنگی کنند و بلافاصله اقدام به رزرو غذا نمایند. جدول رزرو آنلاین و سفارش آنلاین غذا یکی از بزرگترین مزایا برای رستوران ها در عصر اینترنت است. بنابراین هنگام طراحی وب سایت رستوران ، منطقی است که ویژگی رزرو آنلاین یا سفارش آنلاین برای جذب مشتری بیشتر، در نظر گرفته شود.

لیستی از ویژگی ها و عناصر وب سایت که می تواند برای بازدید کنندگان رستوران جذاب باشد را تهیه کنید مانند؛ جدول رزرو آنلاین غذا، سیستم سفارش غذای آنلاین، عکاسی حرفه ای از فضای داخلی رستوران و غذاهای رستوران، گالری های فیلم و… . طراحی حرفه ای وب سایت، در حقیقت احساس اعتماد و تمایل را در مشتریان آنلاین ایجاد می کند و مشتریان احساس مثبتی از رستوران شما خواهند داشت.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

تحقیقات نشان می دهد که ۹۲ درصد مشتریان رستوران ها از طریق جستجو در مرورگر شان در مورد غذا و ۸۱ درصد آن ها از طریق جستجو در تلفن های همراه شان؛ رستوران و غذای مورد علاقه شان را می یابند. این بدان معنا است که حضور در وب برای رستوران ها ضروری است. همچنین به این معنی نیز هست که طراحی وب سایت رستوران باید برای کاربران تلفن همراه بهینه سازی شوند‌(ریسپانسیو باشند). بنابراین اگر تصمیم به طراحی سایت برای رستوران خود دارید، اطمینان حاصل کنید که سایت شما دارای طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو است و در انواع صفحات نمایش به درستی نشان داده می شود. همچنین مدیران رستوران ها باید درک کنند که وب سایت آن ها باید برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود تا در اینترنت یافت شوند. این وظیفه باید توسط طراحان وب، نویسندگان محتوا و متخصصان سئو صورت گیرد. می توان بهینه سازی موتورهای جستجو را با بازاریابی شبکه های اجتماعی همراه کرد و صفحات کسب و کار را در شبکه های اجتماعی مهم مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و… ثبت کرد و به طور مرتب محتوایی را انتشار داد.

اگر شما به دنبال طراحان وب و توسعه دهندگان حرفه ای برای ساخت یک وب سایت منحصر به فرد و حرفه ای برای کسب و کار رستوران خود هستید با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید.

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

امکانات یک سایت حرفه ایی رستوران خوب:

 • منوی غذای رستوران

 • گالری تصاویر رستوران

 • گالری فیلم رستوران

 • فروشگاه آنلاین رستوران

 • اخبار و رویدادهای رستوران

 • فرم تماس با مدیریت رستوران

 • شبکه های اجتماعی رستوران

 • معرفی رستوران

 • امکان ایجاد نامحدود صفحات

 • ماژول سطوح دسترسی برای مدیریت سایت رستوران

 

طراحی سايت رستوران و کافی شاپ

 

امکانات کلی طراحی فروشگاه اینترنتی رستوران:

 •  سبد خرید سایت

 •  امکان مدیریت منوی غذای رستوران به صورت ساده

 •  امکان تعریف روش های ارسال کالا (پيک و .. )

 •  امکان تعریف هزینه ارسال غذا بر اساس ميزان خرید در سایت

 •  امکات تعریف تخفيف اختصاصی برای هر غذا با توجه به نیازهای رستوران

 •  امکان تعریف درصد ماليات به صورت کلی یا اختصاصی برای غذا

 •  صدور پيش فاکتور با اطلاعات و لوگوی رستوران

 •  امکان صدور فاکتور و پرینت آن در طراحی سایت رستوران

 •  امکان تعریف آدرس های متفاوت برای هر کاربر (وجود این قابليت از ثبت نام مجدد کاربرانی که آدرس های آنها تغيير پيدا کرده جلوگيری می کند).

 •  امکان تغيير مشخصات کاربری، آدرس و رمز عبور در صفحه پروفایل کاربران در سایت

 •  امکان مشاهده ریز خرید های انجام شده و مشاهده وضعيت سفارش در صفحه پروفایل کاربران در سایت

 • امکان مشاهده آخرین سفارش ها و فاکتور های آن در صفحه ی ادمین

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

امکانات اختصاصی طراحی فروشگاه اینترنتی رستوران:

 • ثبت نام ساده و مطمئن با شماره موبایل برای راحتی استفاده در طراحی سایت رستوران

 • محاسبه هوشمند هزینه ی ارسال با توجه به فاصله ی مشتریان تا رستوران (مانند زودفود)

 • صفحه ی ادمین اختصاصی برای صندوق دارها

 • سناریو ساده برای سبد خرید

 • امکانات مدیریت ساده ی صفحه ی ادمین در طراحی سایت رستوران

 • امکان ارسال اس ام اس در هر لحظه از فرآیند سفارش آنلاین غذا به مشتری و مدیر سایت

 • امکان مدیریت ساعت فعال بودن سفارش آنلاین در چند بازه ی زمانی

 • امکان فعال یا غیر فعال کردن فروشگاه آنلاین رستوران به صورت دستی

 • امکان تعریف محدودیت حداقل هزینه ی سفارش آنلاین رستوران

 • امکان ارسال sms به مدیر سایت در صورتی که تا 10 دقیقه پس از خرید، سفارش توسط صندوق دار تایید نشده باشد.

 

سیستم کد تخفیف حرفه ای رستوران

 • امکان ایجاد کدتخفیف بر اساس قیمت یا درصد

 • امکان تعریف حداقل خرید برای استفاده از کد تخفیف (مثلا اگر بیشتر از 20.000 تومان خرید کنید میتونید از 10 درصد تخفیف بهره شوید. )

 • امکان تعریف حداکثر میزان تخفیف (برای تخفیف های درصدی)

 • امکان اختصاص کد تخفیف به یک فرد خاص در طراحی سایت رستوران

 • امکان اختصاص کد تخفیف به یک شعبه خاص از رستوران

 • امکان تعریف بازه ی زمانی برای استفاده از کد تخفیف

 • امکان تعریف تعداد کاراکترهای کد تخفیف

 • امکان تعریف کدهای تخفیف یک بار مصرف و یا چند بار مصرف

 • امکان ارسال انبوه کد تخفیف در قالب اس ام اس به کاربران به صورت کاملا اتوماتیک

 

طراحی سايت رستوران و فست فود

 

سیستم نظرسنجی رستوران

 • امکان تعریف فیلدهای نظرسنجی به صورت کاملا اختصاصی

 • ارائه نرم افزار فرم ساز برای ویرایش فیلدهای نظرسنجی

 • ارائه گزاشات کامل و نموداری با امکان فیلتر بر اساس تمام پارامترها از جمله تاریخ و زمان، نام غذا

 

قیمت طراحی سایت رستوران

 

طراحی باشگاه مشتریان رستوران

 • امکان ارسال پیام تبریک تاریخ تولد یا سالگرد ازدواج

 • امکان تعریف سیستم امتیازدهی (مدیریت امتیازدهی بر اساس سابقه فعالیت، میزان خرید، تعداد خرید، بازدید از سایت، عضویت در سایت، دعوت از دوستان، نصب اپلیکیشن موبایل)

 • امکان گروه بندی بر اساس امتیاز و ارائه تخفیف یا مزایای دیگر بر اساس گروه بندی (منظور از گروه بندی همان گروه طلایی، نقره ای، برنزی و ...)

 • سیستم کدتخفیف حرفه ای

 • امکان تعریف سرویس های ویژه به مشتریان

 • مدیریت علاقه مندی ها

 • مدیریت سوابق و فعالیت کاربران

 • امکان تعریف سیستم اعتبار (در سیستم اعتبار همانند پول نقد است)

 • امکان تعریف پکیج های اعتبار و امکان خرید آنلاین پکیج ها توسط مشتریان

 • امکان اختصاص تخفیف فردی و گروهی به کاربران

 • جشنواره فروش (امکان تعریف جشنواره فروش و ارائه تخفیف بر اساس امتیاز و گروه بندی کاربران)

 

جهت سفارش طراحی سایت رستوران حرفه ای و مشاهده هزینه طراحی سایت رستوران میتوانید از لینک ذیل استفاده نمایید و یا با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید.

 

قیمت طراحی سایت رستوران