قیمت تور ارزان هند | تور ارزان قیمت و لحظه آخری هند | تور هند لحظه آخری 

منو
 

تاریخ تور

مقصد

قیمت

نام ایرلاین

درجه هتل

آژانسراهنمای سفر به هند

در این راهنمای سفر به قیمت تور ارزان هند با نکاتی مهم درباره‌ی سفر به تور ارزان قیمت و لحظه آخری هند، این کشور زیبا و متفاوت، آشنا می‌شویم. هند، کشوری فریبنده و زیبا است. حتی اگر هزاران بار هم به قیمت تور ارزان هند سفر کنید، باز هم چیزی برای شگفت‌زده کردن‌ شما دارد. هند، بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله‌های پوشیده از برف رشته‌کوه هیمالیا قرار گرفته است.

کشوری متشکل از شگفتی‌های طبیعی و ساخت دست بشر، دنیای رنگارنگی از طعم‌ها و عطرهای متفاوت، صومعه‌های رازآلود، معبدهای شگفت‌انگیز، شهرهای شلوغ و پر همهمه، امپراطوری‌های گمشده، کاخ‌های مجلل، بازارهای شلوغ، پارک‌های ملی بکر، بناهای تاریخی حیرت‌انگیز و هزاران جاذبه‌ی دیگر که شبیه آن‌ها را در هیچ جای دیگر دنیا پیدا نخواهید کرد.

قیمت تور ارزان هند سرزمین تضادها است. در این کشور زیبا و پهناور، قوم‌ها و نژادهای گوناگون با فرهنگ‌ها و ادیان متفاوت در کنار هم زندگی می‌کنند. یک ششم از جمعیت دنیا در این کشور زندگی می‌کنند پس تعجبی نیست که هزاران دین و آیین گوناگون در هند وجود داشته باشد. در هندوستان از آپارتمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌های باشکوه تا زاغه‌ها و کلبه‌های ساده‌ی روستایی وجود دارد. عده‌ای در شهرهای بزرگ با بهترین و به‌روزترین امکانات زندگی می‌کنند و برخی دیگر در دورافتاده‌ترین روستاها به سر می‌برند و زندگی آن‌ها پس از گذر قرن‌ها، به ندرت دچار تغییر و تحول شده است.

یک عمر زمان نیاز دارید تا تمام آثار به جا مانده از امپراطوری‌های باستانی و چشم‌اندازهای شگفتی طبیعی هند را ببینید. طبیعت قیمت تور ارزان هند بسیار متنوع است از جنگل‌های انبوه میزبان هزاران ببر گرفته تا صحراهای یخ‌زده‌ی هیمالیا. اما در اولین سفر خود به تور لحظه آخری ارزان هند، بازدید از مثلث طلایی هند یعنی دهلی، آگرا و جایپور را در برنامه‌ی خود قرار دهید تا گوشه‌ای از جاذبه‌های بی‌پایان قیمت تور ارزان هند را تماشا کنید. ۳۲ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در این کشور دیدنی و بزرگ، منتظر حضور گردشگران است.

 

هند

 

اطلاعات ضروری تور هند لحظه آخری ارزان

اختلاف ساعت با تهران

هند در منطقه‌‌ی زمانی UTC/GMT +5:30 واقع شده است و ساعت رسمی آن ۲ ساعت از تهران جلوتر است.

زبان رسمی

زبان رسمی هندوستان، زبان هندی است که ۴۰ درصد از جمعیت این کشور، به این زبان صحبت می‌کنند. زبان انگلیسی هم در بسیاری از موقعیت‌های رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر اینها، ۲۲ زبان منطقه‌ای رسمی توسط قانون اساسی این کشور شناسایی شده است. از میان این زبان‌ها می‌توان بنگالی و پنجابی را نام برد. مسلمانان این کشور بیشتر به زبان اردو صحبت می‌کنند.

واحد پول

واحد پول این کشور، روپیه است که با کد ایزوی (INR) شناخته می‌شود. 

برق شهری

برق شهری در هند ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است. دوشاخه و پریزها در هند از نوع C ، D و M است که تصویر آنها را در ادامه مشاهده می‌کنید:

هند

هند

کد کشور

+۹۱

شماره اضطراری

پلیس ۱۰۰

آتش‌نشانی ۱۰۱

آمبولانس ۱۰۲

البته در قیمت تور ارزان هند شماره‌ی ۱۱۲ نیز به موارد اضطراری اختصاص دارد و از طریق این شماره می‌توانید با پلیس، آتش‌نشانی یا اورژانس پزشکی در تماس باشید.

جهت رانندگی       چپ

فهرست فرودگاه‌های بین‌المللی

 •     احمدآباد – فرودگاه بین‌المللی سردار ولابهبهی پتل
 •     امریتسار – فرودگاه بین‌المللی سری گرو رام داس جی
 •     بنگالورو – فرودگاه بین‌المللی بنگالورو
 •     بوپال – فرودگاه راجا بهوجا
 •     فرودگاه باگدوگرا
 •     فرودگاه بین‌المللی چنای
 •     فرودگاه کویمباتور
 •     دهلی – فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی
 •     گایا – فرودگاه گایا
 •     گواتی – فرودگاه بین‌المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی: فرودگاه بین‌المللی لوکپریرا گوپیناز بوردولوئی
 •     گوا – فرودگاه دابولیم
 •     حیدرآباد – فرودگاه بین‌المللی راجیو گاندی
 •     فرودگاه بین‌المللی جایپور
 •     Kochi – فرودگاه بین‌المللی کوچین
 •     کلکته – فرودگاه بین‌المللی نتاجی سوباش چاندرا بوز
 •     کالیکوت – فرودگاه بین‌المللی کالیکوت
 •     لکهنو – فرودگاه اماوسی
 •     فرودگاه منگالور
 •     بمبئی – فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی
 •     ناگپور – فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار
 •     فرودگاه پون
 •     شیلیگوری – فرودگاه باگدوگرا
 •     تیروچیراپالی – فرودگاه تیروچیراپالی
 •     تریواندروم – فرودگاه بین‌المللی تریواندروم
 •     ویساکاپاتنام – فرودگاه ویساکاپاتنام

 

وضعیت آب و هوایی تور لحظه آخری و ارزان قیمت هند

در مجموع، هوای قیمت تور ارزان هند بیشتر ایام سال گرم است البته از هر منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر، وضعیت آب‌و‌هوا تغییرات چشمگیری دارد. سردترین آب‌و‌هوای قیمت تور ارزان هند از اواخر نوامبر تا ابتدای مارس ادامه دارد. در این مدت، صبح‌ و غروب هوا بسیار سرد است و روزها اکثرا آفتابی هستند. گرم‌ترین آب‌و‌هوای هند که بسیار نامطبوع و با خشکی همراه است بین ماه‌های مارس تا ژوئن است. فصل بارندگی یا مانسون در بیشتر مناطق در تابستان و بین ژوئن و اوایل اکتبر است.

 

هند

 

بهترین زمان برای سفر به تور هند قیمت ارزان لحظه آخری

از آنجایی که قیمت تور ارزان هند سرزمین پهناوری است و تنوع آب‌و‌هوایی دارد، بهترین زمان برای سفر به قیمت تور ارزان هند، با توجه به منطقه‌ای که قصد سفر دارید، متفاوت است.

هیمالیای غربی: بهترین زمان برای سفر به سرینگر، از مارس تا اکتبر است. از جولای تا آگوست، هوا سرد و در زمستان مرطوب است. شیملا در ارتفاع بالاتری قرار دارد بنابراین در زمستان سردتر است. برخی از مناطق مانند گلمرگ، مانالی و پهلگام معمولا از دسامبر تا مارس، زیر چندین فوت برف قرار دارند. لداخ، صحرایی مرتفع و دارای آب‌و‌هوای بسیار سردی است. مسیرهای کوهستانی این منطقه از جولای تا اکتبر قابل دسترسی است.

دشت‌های شمالی: شهرهایی مثل دهلی نو، بنارس، لاکنو و پاتنا،  تغییرات زیاد آب‌و‌هوایی را تجربه می‌کنند. این شهرها معمولا از آوریل تا اواسط ژوئن، گرم هستند و در زمستان بین نوامبر تا فوریه بسیار سرد و در زمستان‌ها سوزان هستند. تابستان‌های این مناطق گرم است و فصل بارندگی از ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد.

بخش‌های مرکزی: ایالت Madhya Pradesh گرمای هوای کمتری در فصل تابستان تجربه می‌کند اما فصل بارانی یعنی بین جولای تا سپتامبر، بارندگی در این منطقه زیاد است. زمستان‌ها، در شب دمای هوا کاهش پیدا می‌کند.

غرب هند: از نوامبر تا فوریه بهترین آب‌و‌هوا در این بخش حاکم است. البته شب‌ها هوا سرد می‌شود. تابستان‌ها هوا بسیار گرم است و بارندگی‌های شدید بین اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد.

شرق هند: آب‌و‌هوا در ایالت‌هایی چون Orissa که سیل‌خیز است، از اکتبر تا فوریه خنک‌تر است. از مارس تا مه گرم و سوزان است و از ژوئن تا اکتبر، باران‌های شدید موسمی می‌بارد.

جنوب غربی: بهترین آب‌و‌هوای این بخش را از نوامبر تا مارس تجربه خواهید کرد. بارندگی‌های موسمی بین اواخر آوریل تا جولای ادامه دارد. دمای هوا در تابستان به زیادی مناطق شمالی هند نیست ولی رطوبت زیادی وجود دارد. در مناطق ساحلی، نسیم خنکی می‌وزد.

جنوب شرقی: بارندگی بین اکتبر و دسامبر ادامه دارد و در تمام طول سال میزان رطوبت و دمای هوا بالا است. در زمستان‌ها، تپه‌ها و مناطق مرتفع، سرد می‌شوند.

شمال شرقی: از مارس تا ژوئن و از سپتامبر تا نوامبر، خشک‌ترین و مطبوع‌ترین زمان سال است. در بقیه‌ی ایام سال، بارندگی‌های شدیدی وجود دارد.

 

هند

 

هزینه‌های سفر به قیمت تور لحظه آخری ارزان هند

هزینه‌ی اقامت در قیمت تور ارزان هند

هتل‌های هند تنوع زیادی دارند از هتل‌های پنج ستاره با بهترین امکانات گرفته تا هتل‌های ارزان مخصوص کوله‌گردها با امکانات محدود پایه. هتل‌های مدرن و بوتیک‌هتل‌ها را می‌توانید در تمام شهرهای بزرگ و نزدیک جاذبه‌های گردشگری مهم و مشهور قیمت تور ارزان هند  پیدا کنید. برای اینکه تجربه‌ای مجلل و لوکس به قیمت تور ارزان هند  داشته باشید در راجستان و شیملا می‌توانید در کاخ‌هتل‌ها اقامت کنید. خدمات هتل‌ها چه در هتل‌های لوکس و چه در هتل‌های اقتصادی قابل مقایسه با شهرهای بزرگ دنیا است و قیمت‌های متفاوتی دارد. قیمت هتل‌ها در فصل پرگردشگر یعنی از اوایل اکتبر تا فوریه، افزایش پیدا می‌کند. هاستل‌ها در هند قیمت‌های پایینی دارند. با پرداخت شبی ۱۰۰ روپیه می‌توانید در یک هاستل اقامت کنید اما امکانات هاستل‌ها معمولا بسیار محدود است. هتل‌های ارزان به مراتب از هاستل بهتر هستند.

یک اتاق خصوصی به همراه حمام اختصاصی در یک هتل ارزان در بیشتر مناطق قیمت تور ارزان هند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ روپیه هزینه دارد. در برخی از مناطق خلوت‌تر با ۱۵۰ روپیه هم می‌توانید اتاق اختصاصی رزرو کنید.

بسیاری از پانسوین‌ها و هاستل‌ها فقط مخصوص آقایان هستند، شبی در حدود ۱۰۰ روپیه قیمت دارند و البته امکانات آنها بسیار اندک است.

اتاق‌های ارزان هتل، در حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ روپیه قیمت دارند.

اتاق‌های ارزان در هتل‌های لوکس، بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ روپیه هزینه دارند در عوض ۲۴ ساعته به آب گرم دسترسی دارید، اتاق‌ها تمیزتر و بزرگ‌تر هستند ودر اتاق امکانات لازم از قبیل تلویزیون وجود دارد.

اتاق‌های بهتر در هتل‌های لوکس، بالای ۳۵۰۰ روپیه هزینه دارند. این اتاق‌ها تمامی امکانات ضروری را در اختیارتان می‌گذارند، رختخواب‌ها تمیزتر و راحت‌تر هستند، پرسنل هتل رفتار دوستانه‌تری دارند و امکانات بیشتری مانند تهویه مطبوع، سیستم سرمایش و گرمایش و... دارند.

هزینه‌ی خورد و خوراک در قیمت تور ارزان هند

قیمت تور ارزان هند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای دوستدارن چشیدن طعم غذاهای متفاوت است. در قیمت تور ارزان هند  در کمتر از چند قدمی خود می‌توانید یک رستوران یا غرفه‌ی غذای خیابانی پیدا کنید و با پرداخت هزینه‌ای کم یک غذای متفاوت و جدید بخورید. در مجموع غذا در قیمت تور ارزان هند کم‌هزینه است. یک وعده غذای کامل در یک هتل، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ روپیه برای شما هزینه خواهد داشت. البته این نکته را هم توجه داشته باشید که غذای قیمت تور ارزان هند از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است. رستوران‌های هند برای گیاهخواران هم مناسب هستند و منوهای متنوع و مخصوصی برای گیاهخواران دارند علاوه بر رستوران‌هایی که فقط مخصوص گیاهخواران هستند.

یک وعده غذا در رستوران ارزان بین ۸۰ تا ۲۵۰ روپیه هزینه دارد.

یک وعده غذای کامل در رستوران میان رده برای دو نفر بین ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ روپیه هزینه دارد. کاپوچینو ۹۰ روپیه، آب معدنی ۱۴ روپیه و نوشابه ۲۷ روپیه قیمت دارد.

 

هزینه‌ی حمل و نقل در قیمت تور ارزان هند 

پروازهای داخلی

هند سرزمین پهناوری است بنابراین سریع‌ترین راه برای سفر بین شهری در قیمت تور ارزان هند، استفاده از پروازهای داخلی است که قیمت‌های قابل قبولی هم دارد به خصوص اگر بلیط خود را از قبل رزرو کنید. هند بعد از آمریکا، بیشترین تعداد فرودگاه‌های داخلی را دارد. در وب‌سایت Skyscanner می‌توانید نرخ پروازها را بررسی کنید.

قطار

قطار در قیمت تور ارزان هند فقط یک وسیله‌ی حمل و نقل نیست بلکه فرصتی برای تجربه‌ی سبک زندگی در این کشور و آشنا شدن با فرهنگ و آداب و رسوم اهالی است. سفر با قطار در قیمت تور ارزان هند یکی از خاطره‌انگیزترین بخش‌های سفر شما به قیمت تور ارزان هند خواهد بود. حمل و نقل ریلی در هند بسیار گسترده و مقرون‌به‌صرفه است. هزینه‌ی آن برای سفر ۱۲ ساعته با قطار معمولی ۴۵۰ روپیه و با قطرهای بهتر ۱۱۰۰ روپیه است. البته فراموش نکنید که قطارها در هند به سرعت رزرو می‌شوند و فرایند رزرو آنها در ابتدا کمی گیج‌کننده به نظر می‌رسد. یکی از بهترین روش‌های برای رزرو بلیط قطار، استفاده از اپلیکیشن Clear Trip است.

اتوبوس

اتوبوس یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در قیمت تور ارزان هند است که هم شرکت‌های اتوبوس‌رانی دولتی و هم اتوبوس‌های خصوصی در هند وجود دارد. اتوبوس‌های دولتی عموما ارزان‌تر هستند. انواع اتوبوس در مسیرهای مختلف وجود دارد که با توجه به هزینه‌ی آنها، امکانات متفاوتی در اختیار مسافران می‌گذارند. البته سفر با اتوبوس برای مسیرهای کوتاه‌تر مناسب است. برای مسیرهای طولانی، قطار ارزان‌تر و راحت‌تر است. با این حال اگر موفق به رزرو بلیط قطار نشوید باید با اتوبوس در قیمت تور ارزان هند سفر کنید. بلیط‌های اتوبوس را می‌توانید آنلاین رزرو کنید.

تاکسی و ریکشا

در قیمت تور ارزان هند برای سفرهای داخل شهری می‌توانید از تاکسی و ریکشا استفاده کنید. تاکسی معمولا دو برابر ریکشا قیمت دارد. قبل از سوار شدن حتما سر قیمت‌ها به توافق برسید.

برای حمل و نقل و جابه‌جایی داخل شهری هم چند گزینه دارید: ریکشا، تاکسی، اتوبوس و مترو. بلیط‌های تک سفره، ۱۸ روپیه و بلیط‌های ماهانه ۶۰۰ روپیه هزینه دارند.

 

هزینه‌ی بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قیمت تور ارزان هند 

جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوع و متعدد هستند و در شهرهای مختلف هزینه‌ی آنها متفاوت است. هزینه ی بازدید از این جاذبه‌ها از ۱۰۰ روپیه تا ۱۰۰۰ روپیه برای تاج محل، متغیر است.

 

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به آفر تور هند ارزان قیمت

 

یکی از بهترین روش‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در سفر به قیمت تور ارزان هند استفاده از سایت‌های رزرو اماکن اقامتی مثل سایت Agoda.com است. این سایت‌ها هتل‌ها را بر اساس قیمت دسته‌بندی می‌کنند بنابراین شما اطمینان حاصل می‌کنید که هتلی مناسب در رنج قیمتی که در نظر دارید در مکان مناسب پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، می‌توانید از تخفیف‌های آنلاین برای کاهش قیمت هتل‌ها بهره ببرید.

غذا در مجوع در قیمت تور ارزان هند ارزان است اما با رعایت چند نکته می‌توانید باز هم هزینه‌ی خورد و خوراک را در قیمت تور ارزان هند کاهش دهید. غذاهای خیابانی در هند، تنوع زیادی دارند و ارزان هستند. در واقع اگر در خیابان کمی بیشتر بگردید می‌توانید غذاهای بهتر با قیمت مناسب‌تر پیدا کنید. غذای خیابانی علاوه بر اینکه ارزان است، از آنچه که تصور می‌کنید سالم‌تر است. بنابراین بدون نگرانی از فروشنده‌های خیابانی خرید کنید.

خودتان را برای چانه زدن آماده کنید. فراموش نکنید که بسیاری از فروشندگان هندی، تلاش می‌کنند تا جایی که ممکن است قیمت کالاها را بیشتر از آنچه که ارزش دارد اعلام کنند. برای خرید عجله نکنید و هر مبلغی که فروشنده اعلام کرد، سریع پرداخت نکنید. چانه زدن در قیمت تور ارزان هند حسابی رواج دارد و اگر در این کار مهارت داشته باشید می‌توانید تخفیف‌های قابل توجهی بگیرید.

پیش از رفتن، هزینه‌های روزانه را محاسبه کنید و برای خودتان برنامه‌ی مشخصی تعیین کنید. هنگام سفر تا جایی که امکان دارد سعی کنید از آن هزینه‌ی روزانه‌ای که در نظر گرفته‌اید، بیشتر هزینه نکنید. یکی از بهترین سایت‌ها برای تعیین هزینه‌ی روزانه سایت Numbeo.com است. در این سایت قیمت بسیاری از کالاها و خدمات را می‌توانید پیدا کنید و هزینه‌ی سفرتان را تخمین بزنید.

در قیمت تور ارزان هند مراقب پول و وسایل شخصی خود باشید. هند هم مثل بسیاری از کشورهای دنیا، جیب‌برهای زیادی دارد به خصوص در مناطق شلوغ و توریستی. پول زیاد همراه‌تان نبرید و فقط اندازه‌ی خرج روزانه‌تان در کیف‌تان پول داشته باشید. یک راه دیگر این است که پولی که همراه می‌برید یک جا نگه ندارید. بخشی از آن را در کیف و بخشی دیگر را در جیب خود نگه دارید.

خدمات پزشکی در هند هزینه‌ی زیادی برای شما به دنبال خواهند داشت به خصوص اگر بیمه مسافرتی هم نداشته باشید. قبل از سفر به پزشک مراجعه کنید و داروهای مورد نیاز برای شرایط اضطراری را دریافت کنید یا اگر واکسنی نیاز است قبل از سفر به قیمت تور ارزان هند برای آن اقدام کنید.

در فصل‌های خلوت سال به قیمت تور ارزان هند  سفر کنید. اگر فصل‌های شلوغ سال را برای سفر انتخاب کنید، هزینه‌ی اقامت و پرواز شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. سفر در فصل‌های خلوت ارزان‌تر است ضمن اینکه می‌توانید از مزایا و تخفیف‌های ویژه‌ای بهره‌مند شوید. فصل پرگردشگر قیمت تور ارزان هند از اکتبر تا مارس است. غیر از این ایام فصل خلوت و ارزان سال در هند محسوب می‌شود. اگر قصد دارید به مناطق کوهستانی سفر کنید، شلوغ‌ترین فصل در زمستان است.

به مناطق روستایی سفر کنید. شهرهای بزرگ هند، مقصدهای گردشگری گرانی هستند. در قیمت تور ارزان هند به جای سفر به این شهرهای بزرگ و شلوغ می‌توانید مناطق روستایی را برای سفر انتخاب کنید. با این کار نه تنها از سیل جمعیت گردشگران دور می‌مانید، بلکه هزینه‌های سفرتان را بسیار کاهش می‌دهید. شرکت‌های مختلفی هستند که در زمینه‌ی برگزاری تورهای گردشگری روستایی فعالیت می‌کنند.

زیاد انعام ندهید. انعام دادن در هند رواج دارد ولی بسیاری از رستوران‌ها انعام را در قالب هزینه‌ی سرویس دریافت می‌کنند و نیازی به انعام دادن مجدد نیست.


نمایش بیشتر بستن