قیمت تور ارزان تایلند | تور ارزان قیمت و لحظه آخری تایلند | تور تایلند لحظه آخری  

منو
 

تاریخ تور

مقصد

قیمت

نام ایرلاین

درجه هتل

آژانسراهنمای سفر به تایلند

قیمت تور ارزان تایلند را می‌توان جزو سه مقصد گردشگری محبوب ایرانی‌ها دانست که انتخابی بی دلیل هم نیست. سواحل پر تعداد، آب‌های شفاف، جزایر زیبا با طبیعتی بکر و فرهنگ خاص که نمود آن در معابد بودایی مشهود است از تور ارزان قیمت و لحظه آخری تایلند مقصدی عالی برای سفر ساخته‌اند. قیمت تور ارزان تایلند یا پادشاهی تایلند به پایتختی شهر بانکوک کشوری عمدتا بودایی است که همین امر بر فرهنگ مردم تاثیر بسزایی گذاشته است.معابد بودایی بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم تور تایلند لحظه آخری به شمار می‌روند که البته نقش بسیار مهمی هم در صنعت گردشگری تور تایلند ارزان قیمت ایفا می‌کنند. علاوه بر این تور لحظه آخری تایلند به خاطر جزایر پر تعداد با سواحل شنی‌اش و همچنین غذاهای خیابانی شهرتی جهانی دارد.

نام تابلند بر گرفته از دو کلمه‌ی thai   و land به معنی سرزمین لبخند است. فوکت یا پوکت، پاتایا، بانکوک و استان کرابی مهم‌ترین مقصدهای سفری قیمت تور ارزان تایلند هستند که در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردارند.

تایلند

بهتر است برنامه‌ی سفرتان به قیمت تور ارزان تایلند را به گونه‌ای تنظیم کنید که از زمان برگزاری جشنواره‌ها مطلع باشید.

قابل‌توجه‌ترین جشنواره‌ها‌ی قیمت تور ارزان تایلند لوی‌کراتونگ (Loy Krathong) و Songkran هستند که در ماه نوامبر و آوریل برگزار می‌شوند. جشنواره یا فستیوال Songkran به عنوان جشن سال نوی تایلندی شناخته می‌شود و گذشته از معانی معنوی عمیقی که دارد، این جشنواره نوعی آب‌بازی فراگیر است که برای چند روز و نهایت یک هفته در برخی نقاط تور ارزان قیمت تایلند انجام می‌شود.

جشنواره‌ی لوی کراتونگ نیز کمی جدی‌تر است و به عنوان فستیوال نور شناخته می‌شود. این مراسم تجربه‌ی زیبایی است که در آن، آسمان این کشور با نور صدها فانوس و کراتونگ (کلکی‌هایی ساخته شده از برگ موز) شناور درون آبراه‌ها و رودخانه‌ها روشن می‌شود.

اطلاعات ضروری تور ارزان قیمت و لحظه آخری تایلند

  • اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰+
  • زبان رسمی: تایلندی
  • واحد پول رسمی: بات تایلند (THB)
  • نوع برق شهری: ۲۲۰ ولت با فرکانس ۵۰ هرتز (دوشاخه‌های نوع A، B و C)
  • پیش شماره کشور: ۶۶+
  • شماره اضطراری (پلیس، آمبولانس، آتشنشانی): ۹۱۱
  • شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵
  • جهت رانندگی: چپ

وضعیت آب و هوایی تور تایلند لحظه آخری

پوکت

با وجود دور نبودن از شمال خط استوا، پوکت در تمام طول سال، دارای آب و هوایی داغ و مرطوب . با درجه حرارتی ثابت است. فصول خشک و بدون باران از ماه نوامبر تا آوریل و فصل‌های بارانی از ماه مه تا اکتبر به طول می‌انجامد، اما همیشه طی ماه‌های بارانی،  رگبار بعد از ظهر به جای بارش مداوم در بسیاری از روزها، امری عادی محسوب می‌شود.

تور پوکت

 

استان کرابی

کرابی آب و هوایی گرمسیری دارد و دمای آن تنها ۸ درجه‌ی سانتی‌گراد بالاتر از دمای خط استوا است. به‌طور کلی دو فصل در این منطقه حکمفرماست (گرم و خشک، خنک و مرطوب)، با این وجود، دمای هوا به ندرت در تمام طول سال به پایین‌تر از ۲۷ درجه‌ی سانتی‌گراد نزول می‌کند.

اما متاسفانه،در قیمت تور ارزان تایلند بادهای موسمی که آب و هوای استان  کرابی را کنترل می‌کنند به موقع جهت‌شان را در هر زمان از سال تغییر نمی‌دهند. به‌عنوان مثال  ممکن است باران در اواخر ژوئن شروع شود، بعد به مدت چند ماه متوقف و دوباره در ماه ژانویه شروع به بارش کند.

بنابراین این امکان وجود دارد در قیمت تور ارزان تایلند در فصل‌های خشک به خصوص در شروع هم شاهد بارش باران باشیم و همچنین به مدت چندین هفته در فصل‌های بارانی خورشید جادوی خودش را به معرض نمایش بگذارد.

تنها زمانی که می‌توان ثبات آب و هوایی را در قیمت تور ارزان تایلند شهر کرابی  پیش‌بینی کرد، هوای گرم و خشک در ماه مارس و آوریل (۳۷ درجه سانتی‌گراد) و بارش باران در اواخر سپتامبر و اکتبر است. به‌طور کلی درجه حرارت هوای سالانه در کرابی به جز ماه‌های مارس و آوریل (۳۷ درجه)  بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد در روز نوسان دارد.

البته در ماه‌های که باران‌های سیل آسا می‌بارد این دما تا مرز ۲۴ درجه سانتی‌گراد هم کاهش پیدا می‌کند. شب‌ها اما قضیه فرق می‌کند و دمای هوا به مرز ۵ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد که ممکن است در این مدت احساس سرما کنید. بنابراین همراه داشتن لباس مناسب فراموش نشود. بد نیست به رطوبت هوا هم اشاره کنیم که از ۶۰ تا ۹۰ درصد نوسان دارد.

 

پاتایا

پاتایا دارای اقلیمی گرمسیری است که به دلیل نزدیکی با بانکوک، شباهت بسیاری به آب و هوای این شهر دارد اما به دلیل ساحلی بودنش، هوای نسبتا خنک‌تری دارد.

ساحل جامتین پاتایا

زمستان‌های این شهر خشک و دارای آب و هوای بسیار مطلوبی است اما در ماه آوریل، در قیمت تور ارزان تایلند شهر پاتایا هوا بسیار گرم می‌شود. فصل‌های بارانی اساسا از ماه مه تا نوامبر طول می‌کشند، ولی در طول ماه‌های سپتامبر و اکتبر بارش شدیدتری را شاهد خواهیم بود. در این شهر، باران به جای بارش نم نم و طولانی، بیشتر به صورت رگباری و کوتاه مدت می‌بارد

 

بانکوک

مانند هر شهر گرمسیری، بانکوک هم دارای دو فصل خشک و بارانی است. در همه‌ی روزهای سال هوای داغ را تجربه خواهید کرد. البته این هوا برای اغلب مردم قابل تحمل است. همچنین حتی در طول فصول خشک هم رطوبت قابل توجهی در هوا وجود دارد.در قیمت تور ارزان تایلند شهر بانکوک گرم‌ترین ماه سال آوریل است و در تابستان به دلیل پوشش مداوم ابرها کمی هوا خنک‌ می‌شود. فصل خشک نیز از نوامبر تا آوریل به طول می‌انجامد و دسامبر و ژانویه هیچ گونه بارانی به زمین نخواهد نشست.

بازار شناور بانکوک

فصل بارانی از ماه مه تا اکتبر طول می‌کشد و در این مدت معمولا طی دوره‌های کوتاه باران خواهد بارید. ماه‌های دسامبر و ژانویه بهترین زمان برای سفر به بانکوک محسوب می‌شوند، با این وجود بانکوک شهری مدرن به شمار می‌رود و به خوبی برای روزهای بارانی آماده شده است، بنابراین در هر موقع از سال می‌توان از قیمت تور ارزان تایلند شهر بانکوک  دیدن کرد.

هزینه‌های مرسوم تورتایلند ارزان قیمت

هتل

قیمت انواع هتل در قیمت تور ارزان تایلند بر اساس کیفیت و تعداد ستاره در تایلند

  • واحد پول: بت(بات)  تایلند

          کیفیت هتل

مقصد

۱

 ستاره

۲

 ستاره

۳

 ستاره

۴

 ستاره

۵

 ستاره

پاتایا

۳۷۴ تا ۱۰۸۸

۵۴۴ تا ۲۵۱۱

۱۰۸۸ تا ۴۱۱۶

۱۳۶۰ تا ۴۴۲۲

۲۶۱۹ تا ۶۵۶۵

پوکت

۲۰۴ تا ۱۲۹۲

۴۴۲ تا ۲۰۴۱

۶۱۲ تا ۳۴۰۲

۱۲۹۲ تا ۵۳۰۷

۲۷۸۹ تا ۷۵۵۲

استان کرابی

۳۰۰ تا ۴۵۰

۲۹۰ تا ۲۵۰۰

۳۹۹ تا ۵۵۰۰

۹۹۰ تا ۶۲۶۲

۱۶۲۷ تا ۱۵۳۱۲

بانکوک

۲۷۲تا ۴۷۶

۳۷۴ تا ۱۶۳۲

۵۱۰ تا ۱۷۰۱

۸۱۶ تا ۲۱۰۹

۲۴۴۹ تا ۵۰۰۰

 

 

هتل

 

مواد غذایی

قیمت‌هایی که در زیر آمده است برای یک وعده‌ غذای مقرون به صرفه است که اغلب می‌توانید از رستوران‌های محلی یا اغذیه فروشی‌های خیابانی تهیه کنید.

صبحانه

پاتایا ۲۵ تا ۱۰۰ بات، پوکت و کرابی ۵۰ تا ۱۵۰ بات، بانکوک ۳۰ تا ۱۲۰ بات

ناهار

پاتایا ۴۰ تا ۱۲۰ بات، پوکت و کرابی ۸۰ تا ۲۰۰ بات، بانکوک ۴۰ تا ۲۰۰ بات

شام

پاتایا ۱۰۰ تا ۲۰۰ بات، پوکت و کرابی ۱۵۰ تا  ۳۰۰ بات، بانکوک ۸۰ تا۲۵۰ بات

 

غذا تایلند

 

اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقه‌مند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۱۸۹۹ و ۱۱۱۰ بات تایلند تهیه کنید.

به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها براساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که شامل اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید

حمل و نقل عمومی در قیمت تور ارزان تایلند

 

هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی

تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر (ساحل پوکت)

اتوبوس و مترو (فقط بانکوک) از فرودگاه تا مرکز شهر (سواحل پوکت)

هر ۳ کیلومتر جابجایی با توک-توک

اتوبوس در سطح شهر

ترن هوایی

پاتایا

۴۹ تا ۷۰ بات

۷۵۰ تا ۱۴۰۰ بات

۲۰۰ تا ۲۵۰ بات

 

۳۰ بات

 

پوکت

 

۶۵۰ تا ۱۰۰۰ بات

۲۵ تا ۴۰ بات

۳۰۰ تا ۴۰۰ بات

۲۵ تا ۴۰ بات

 

کرابی

 

۴۰۰ بات

۸۰ بات

 

۴۰ بات

 

بانکوک

۶۰ تا ۱۰۰ بات

۲۵۰ تا ۴۰۰ بات

۴۵ تا ۹۰ بات

۵۰ تا ۱۰۰ بات

 

۱۵ تا ۵۲ بات

 

حمل و نقل در تایلند

 

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های قیمت تور ارزان تایلند

مانند محلی‌ها باشید

بهترین راه برای صرفه‌جویی در تایلند زندگی مانند محلی‌ها است. از اتوبوس‌های محلی، غذاهای خیابانی و نوشیدنی‌های محلی استفاده کنید. به طور متوسط یک فرد تایلندی با هزینه‌ای کمتر از ۷۷۵۰ بات ماهانه در بانکوک و حتی کمتر در مناطق بیرون شهر، زندگی می‌کند.

اگر در هتل‌های ارزان اقامت کنید و غذاهای خیابانی بخورید هزینه‌ی هر روز زندگی شما کمتر از ۳۳۵ بات خواهد بود.

غذاهای خیابانی بخورید

از خوردن غذاهای خیابانی نترسید. این غذاها حتی بیش‌تر از رستوران‌ها سالم هستند. اگر این گونه نبود هر روزه تایلندی‌ها در غرفه‌های خیابانی برای خوردن غذا جمع نمی‌شدند. بهترین غذاهای تایلندی را در غرفه‌های خیابانی آن و با قیمتی خیلی کمتر از رستوران‌ها خواهید یافت.

 

غذای خیابانی

 

مهمان مردم محلی شوید

احتمالا با سایت کوچ‌سرفینگ آشنایی دارید. اگر نه، می‌توانید برای کسب اطلاعات لازم از این صفحه دیدن کنید. سایت کوچ‌سرفینگ راهی عالی برای این کار پیش روی شما قرار می‌دهد.

این سایت فرصتی را در اختیار شما می‌گذارد تا  به جای رزرو هتل و هاستل، شب را کنار مردم بومی هر شهر و در خانه‌هایشان آن هم به صورت رایگان سپری کنید! عالی نیست؟

 

مردم تایلند

 

تنها کافی است از قبل در این سایت ثبت‌نام و درخواست خودتان را بفرستید تا احتمالا به زودی توسط شخصی دیگر از مقصد مورد نظرتان به شما پاسخ داده شود. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می توانید دوست‌هایی از کشورها و فرهنگ‌های دیگری پیدا کنید و به سادگی با سبک زندگی مردم آن منطقه آشنا شوید.

در قیمت تور ارزان تایلند در تورهای پیاده‌روی شرکت کنید

یکی از تفریحات رایج در سفر به قیمت تور ارزان تایلند، تماشای محیط آن است. در برخی از شهرها مانند پاتایا، لزومی به استفاده از وسیله‌ی نقلیه برای جابه‌جایی در اطراف نیست. از این رو بهترین و ارزان‌ترین کار، شرکت در تورهای پیاده‌روی رایگانی است که هرروزه در نقاطی از این شهر برگزار می‌شود.

 

پیاده روی تایلند

این تورها فرصتی عالی برای آشنایی با نقاط عمده‌ی شهر، با کمترین هزینه را در اختیارتان می‌گذارد.


نمایش بیشتر بستن