راهکارهای حرفه ای برای افزایش سرعت ایندکس شدن سایت  

راهکارهای حرفه ای برای افزایش سرعت ایندکس شدن سایت

خدمات سئو سایت با ایندکس کردن سایت در موتورهای جستجو

یکی از خدمات سئو سایت که توسط شرکت های طراحی سایت انجام می شود بهینه سازی سایت برای ایندکس شدن است. بهینه سازی سایت  باید به گونه ای باشد که به سرعت بتواند در موتورهای جستجو مخصوصاً موتور جستجوی گوگل ایندکس شود. البته هیچ کس از بابت اینکه چقدر طول می کشد تا گوگل بتواند صفحات جدید یک سایت و  یک سایت تازه تاسیس شده را ایندکس کند و در فهرست سایتهای خود اضافه کند اطلاعی ندارد. ممکن است از ۴ روز تا ۴ هفته این کار طول بکشد. قبل از هر چیز و آشنایی با خدمات سئو سایت  به منظور ایندکس شدن سریع تر سایت در موتورهای جستجوگر، خوب است در مورد مفهوم ایندکس شدن سایت و خدمات سئو سایت که باعث می‌شود سایت های شما در موتورهای جستجو ایندکس شوند اطلاعاتی را کسب کنیم.  

در واقع ایندکس شدن سایت یعنی اینکه صفحات سایت شما که به تازگی ایجاد شده اند بتوانند در موتورهای جستجو فهرست شوند به گونه ای که کاربر وقتی دنبال مطلبی در موتور های جستجو می‌گردد محتویات این صفحات شما در نتایج جستجوی موتور های جستجوگر مخصوصاً گوگل پیدا شود. برای مثال برای اینکه متوجه شوید آیا سایت شما در لیست سایت های ایندکس شده است یا نه کافی است که عنوان اصلی آن را در موتورهای جستجو سرچ کنید؛ اگر سایت شما پیدا شد، بنابراین می‌توان گفت که سایت شما در آن موتور جستجوی موردنظر ایندکس شده است.

در این زمینه شرکت های زیادی تلاش کردند  تا بررسی کنند وقتی که خدمات سئو سایت بر روی سایت اعمال می شود چقدر زمان می برد که گوگل بتواند آن سایت را شناسایی کرده و ایندکس کند و یا عواملی که بر سرعت ایندکس کردن سایت ها در گوگل تاثیر دارند را بفهمند.

تحقیقات زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به سایت های مختلف مراجعه کنید.  اما برخی از تکنیک ها و روش هایی که می توان با خدمات سئو سایت انجام داد  تا باعث ایندکس شدن سریع سایت شود را در این مقاله قرار است به شما ارائه دهیم.

البته یک نکته را در همین ابتدا بیان کنیم و آن اینکه هیچ تضمینی برای اینکه ایندکس شدن سایت شما سریعتر انجام گیرد وجود ندارد. اما یک سری تکنیک ها و روش هایی وجود دارد که توسط افراد مختلفی تست شده و  به نتیجه رسیده است که می خواهیم شما را با آن ها آشنا کنیم.   استفاده از این تکنیک ها  در طراحی سایت شرکتی و همچنین در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای ایندکس شدن سریع تر آن ها لازم و ضروری است.

برای انجام خدمات سئو سایت که بتواند به این امر کمک کند نیاز است که اطلاعات کامل و دقیقی در مورد الگوریتم های موتور های جستجوی مختلف داشته باشیم همواره متخصصان بازاریابی اینترنتی و سئو کاران و کسانی که سعی در ارائه خدمات سئو سایت به نحو احسن دارند با چالش زیادی در این زمینه روبرو بوده اند. آنها همیشه سعی کرده اند به دنبال راه هایی باشند که بتوانند سایت های تازه تاسیس و صفحات جدیدی که در سایت ایجاد می شود را به سرعت هرچه بیشتر در فهرست موتورهای جستجو اضافه کنند یا به عبارتی کاری کنند که آنها به سرعت ایندکس شوند.

 

خدمات سئو سایت با ایندکس کردن سایت در موتورهای جستجو

 

مراحل ایندکس شدن  با کمک خدمات سئو سایت

در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با مراحل ایندکس شدن سایت با کمک خدمات سئو سایت آشنا کنیم.  نکته ای که باید بدانید این است که قبل از این که مطلبی را در سایت خود منتشر کنید و یا اینکه بخواهید سایت تان را ثبت نمایید باید یک سری مراحل را طی کنید تا بتوانید وب سایت خود را به موتورهای جستجو و کاربران معرفی کنید. در ابتدا آدرس سایت خود را در موتور های جستجو سرچ کنید اگر سایت در نتایج جستجو ظاهر شد می‌توان نتیجه گرفت آن سایت ایندکس شده است برای این کار شما می توانید هر کدام از قسمتهای سایت خود را جستجو کنید کافی است که لینک صفحات داخلی سایت را یا عنوان اصلی سایت را در کادر جستجوی موتور جستجویی مانند گوگل سرچ کنید.

برای این که این موضوع را بیشتر درک کنید و با خدمات سئو سایت به منظور ایندکس کردن سایت ها بیشتر آشنا شوید ، خودتان را جای موتور جستجو فرض کنید.  موتورهای جستجو سعی دارند که سایت هایی را که مردم به دنبال آن هستند را فهرست بندی کرده و به گونه ای تنظیم می شوند که بتوانند نتایجی که به کاربر نشان می‌دهند با آن چیزی که او به دنبالش بوده است بیشترین مطابقت را داشته باشد.  برای این کار مراحلی  وجود دارد که شما باید آن را انجام دهید و به نحوی به موتورهای جستجو حضور خود را در فضای مجازی اعلام کنید.  برای این کار قبل از هر چیز ابتدا بعد از اینکه سایت و دامنه مورد نظرتان را ا ثبت کردید  باید در موتورهای جستجو سایت خود را به ثبت برسانید . بعد از این کار برای مثال موتور جستجوی گوگل با استفاده از خزنده هایی که دارد سایت‌ها را هر از چند گاهی بررسی می کند و متوجه می شود که سایت شما به تازگی در اینترنت ثبت شده بنابراین آن را به لیست فهرست خود اضافه می‌کند مدت زمان این کار بستگی به عوامل متعددی دارد. برای اینکه شرکت های خدمات سئو سایت  کاری کنند که موتورهای جستجو سایت شما را ایندکس کند مراحلی را انجام می دهند که با یکدیگر به بررسی این مراحل  می پردازیم.

 

مراحل ایندکس شدن  با کمک خدمات سئو سایت

 

  • تنظیم کنسول جستجوی موتورهای جستجوگر

یکی دیگر از خدمات سئو سایت تنظیم کنسول جستجوی موتورهای جستجوگر برای سایت ها است. برای مثال در کنسول جستجوی گوگل شما می توانید اطلاعات بسیار کاملی در مورد سایت خود و چگونگی به نمایش درآمدن آن در نتایج جستجوی گوگل پیدا کنید. همچنین وقتی که ربات گوگل می خواهد به نمایه سازی سایت شما بپردازد و با مشکلی در ایندکس کردن سایت شما مواجه می‌شود  گزارشی را در کنسول جستجوی گوگل به ثبت می رساند که شما با نگاه کردن به آن گزارش می توانید مشکلاتی که باعث عدم انجام شدن ایندکس شده است را بررسی کرده و آنها را رفع نمایید تا سایت شما بعد از آن  در مراجعه بعدی ربات گوگل به راحتی ایندکس شود

یکی از تکنیک های پرکاربرد تهیه نقشه سایت و معرفی آن به کنسول جستجوی گوگل است.  در واقع شما نمای کلی سایت را با استفاده از نقشه سایتی که طراحی می کنید. برای رباتهای موتورهای جستجو بهینه سازی می کنید.

  • ایجاد بک لینک

خدمات سئو سایت برای ایندکس کردن سایت ها  شامل ایجاد بک لینک نیز می شود. مخصوصاً در طرای سایت فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت شرکتی این نکته اهمیت زیادی دارد.  شاید فکر کنید که بک لینک در واقع برای افزایش رتبه سایت ها کاربرد دارد،  اما باید بگوییم که در زمینه ایندکس شدن نیز بسیار موثر است.  وقتی که شما از سایت های معتبر به سایت خودتان لینک داشته باشید باعث می شود که موتور جستجو اعتماد بیشتری به محتوای سایت شما کند و سایت شما را اعتبار دهی کند. بنابراین سعی کنید که از سایت‌های غیر اسپم لینک به سایت خود بدهید تا علاوه بر افزایش سئو سایت باعث ایندکس شدن سریعتر سایت شما نیز شود.

  • نوشتن وبلاگ

نوشتن وبلاگ هم یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به ایندکس شدن سایت شما کمک موثری کند.  خدمات سئو سایت شامل نوشتن  وبلاگ در خود سایت اصلی نیز می شود که علاوه بر کمک به بازاریابی دیجیتال و قرار دادن اطلاعات در اختیار کاربران، باعث خواهد شد رتبه سایت شما نیز افزایش یافته و به فهرست بندی و ایندکس شدن سایت شما در موتورهای جستجو کمک زیادی کند. توجه داشته باشید که اگر برای سایت اصلی خود یک وبلاگ داشته باشید که محتویات آن هر روز و مرتب به روز رسانی می شود می‌تواند از نظر خدمات سئوی سایت نیز بسیار موثر باشد.

 

ایندکس شدن سایت با کمک خدمات سئو سایت

 

  • ایجاد RSS

دسترسی به بروز رسانی های سایت با یک فرمت استاندارد توسط ایجاد خوراک یا Rss امکان پذیر خواهد بود . در ضمن روز رسانی آن برای ایندکس شدن سایت شما بسیار تاثیر گذار است. علتش این است که  موتورهای جستجو متوجه می شوند که شما در سایت خود اطلاعات جدیدی را به روز رسانی کرده اید که نیاز دارد آنها را ایندکس کرده و در اختیار کاربران قرار دهد.

  • راه اندازی شبکه های اجتماعی

 راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی خودش می‌تواند مزایا و معایب بیشماری داشته باشد اما اگر به درستی پیاده سازی شود می‌تواند در زمینه خدمات سئو سایت و ایندکس شدن سایت شما کمک موثری کند.  باید نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد را رعایت کنید و آن این است که شبکه‌های اجتماعی که برای سایت خود ایجاد می کنید باید مربوط به صنعت و کسب و کاری باشد که سایت شما در مورد آن خدمات ارائه می دهد.  و  مهم تر این که به بروز رسانی آنها و ایجاد مطالب جدید در شبکه های اجتماعی توجه زیادی داشته باشید. خدمات سئو سایت شامل راه اندازی و مدیریت صفحات مخصوص به کسب و کار در شبکه های اجتماعی نیز می شود.

  • تعامل بیشتر و روابط در فضای مجازی

فضای مجازی فضای تعامل با مشتریان و مخاطبان است.  یکی دیگر از خدمات سئو سایت به شبکه سازی و ایجاد ارتباط دیجیتال با مخاطبان و مشتریان مربوط می‌شود.   در واقع مسئولان مشاغل و کسب و کارها باید به حضور آنلاین توجه ویژه‌ای داشته باشند. این کار می‌تواند به ایجاد بک لینک و همچنین افزایش آگاهی مخاطبان کمک زیادی کند در نتیجه وقتی که این تعاملات بیشتر باشد ربات های جستجو اعتبار زیادی برای سایت شما قائل شده و آن را هرچه سریعتر ایندکس خواهند کرد.

حضور در فضای مجازی برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است و مزایای زیادی می تواند داشته باشد. اما در صورتی این امر امکان پذیر است که خدمات سئو سایت به خوبی انجام شده باشد و بهینه سازی های لازم به منظور ایندکس شدن سایت شما توسط شرکت های طراحی سایت انجام گرفته باشد. یکی از شرکت هایی که در این زمینه خدمات موثری ارائه می دهد و می تواند خدمات سئو سایت را به نحو احسن انجام دهد، شرکت طراحی سایت ساپرن است که دارای تجربه و سابقه زیادی در این زمینه بوده و قادر است خدمات سئو سایت را به گونه ای انجام دهد که درکمترین زمان ممکن سایت شما در موتورهای جستجو ایندکس شود.

خدمات سئو سایت و تاثیر زیاد آن بر ایندکس شدن سایت

۰ نظر
ارسال نظر