راه های جلوگیری از سئو منفی 

راه های جلوگیری از سئو منفی

راه های مقابله از سئو منفی در طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. در طی چند سال گذشته تحول بسیار بزرگی در صنعت جستجوگرها به وجود آمده است بسیاری از بازاریابی های آنلاین و  بازاریابانی که قبلاً از روشهای متعدد برای تاثیرگذاری بر موتورهای جستجو استفاده می‌کردند استراتژی‌های خود را به طرز چشمگیری تغییر داده‌اند.  نسبت به چند سال پیش دستیابی به رتبه بالا در گوگل بر روی کلمه کلیدی،  رقابتی بسیار سخت شده است .

به لطف پیشرفت جستجوگرها دیگر نمی توان تکنیک های کلاه سیاه را بر روی آنها به اجرا درآورد.  بنابراین نوع دیگری از سئو به وجود آمده است به نام سئو منفی که معمولاً توسط افراد رقیب شرکت شما انجام می گیرد. این اقدام آن ها به این دلیل انجام می شود تا رتبه وب سایت های تجاری رقبای خود را در موتورهای جستجو پایین بیاورند. بنابراین در زمینه طراحی و پیاده سازی وب سایت مخصوصاً در طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت املاک و دیگر انواع سایت ها تاثیر سئوی منفی را باید در نظر بگیرد و به گونه‌ای طراحی سایت را انجام دهد که رقبای این سایت ها نتوانند از طریق سئوی منفی سایت را در دست یافتن به رتبه قابل قبول در نتایج جستجوی گوگل به نابودی بکشانند.

راهنمایی ما در این زمینه به شما کمک خواهد کرد که متوجه شوید سئو منفی چیست؟ آثار  این نوع سئو کدام است؟ تا بتوانید روش های مقابله با سئوی منفی را در طراحی وب سایت های های مختلف مانند طراحی سایت املاک، طراحی سایت خبری، طراحی سایت پزشکی و .. در نظر بگیرید و بهینه سازی سایت را برای مقابله با اثرات مخرب سئو منفی به نحو احسن انجام دهید.

این نوع سئو می تواند تاثیر مخرب بر نتایج جستجوی گوگل داشته باشد. بنابراین یادگیری راه های مقابله با آن در طراحی سایت کمک موثری خواهد بود.

 

اجتناب از سئو منفی در طراحی سایت

 

آیا سئو منفی در طراحی سایت یک تهدید واقعی است ؟

در جواب باید بگویم بله. در طراحی سایت باید توجه بیشتر به سئوی منفی را مدنظر قرار دهیم و بهینه سازی سایت را به گونه‌ای انجام دهیم که تاثیر آن کمتر شود و یا به طور کامل از بین برود. متاسفانه سایت های بزرگ و بیشماری قربانی این نوع سئو شده اند اگرچه به نحوی توانسته اند با این مشکل کنار بیایند و به رفع آن اقدام کنند. اقدامات و روش هایی برای جلوگیری ازآن وجود دارد که میتوانید در طراحی سایت آنها را مد نظر قرار دهید و سایت‌های خود را برای مقابله با آن بهینه سازی نمایید.

همانطور که تا اینجا متوجه شدید متاسفانه هستند رقبایی که به جای اینکه سایت خود را بهینه سازی کنند و سئو سایت خود را ارتقا دهند؛ برای اینکه به سایت شما ضربه وارد کنند از طریق روش های خرابکارانه سعی می کنند شما را از گردونه رقابت خارج کنند. در صورتی که می‌توانند با تولید محتوای خوب و بهینه سازی سایت های خود برای موتورهای جستجو، سئو سایت خود را افزایش دهند اما متاسفانه این کار را نمی کنند و در فکر ضربه زدن به رقبای خود از این طریق می باشند.

روش هایی که معمولاً این افراد برای ضربه زدن به سایت رقبای خود استفاده می کنند و به طور کلی روش های سئو منفی را در در ادامه برای شما بیان می کنیم تا با توجه به آنها و مد نظر قرار دادنشان در پیاده سازی سایت بتوانید به مقابله با تاثیر مخرب این اقدام در وب سایت های مختلف مانند طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت املاک، طراحی سایت خبری و طراحی سایت های فروشگاهی و دیگر سایت ها بپردازید.

 

سئو منفی تهدید واقعی در طراحی سایت است

 

سئو منفی در طراحی سایت با چه روش هایی انجام می شود؟

برای این که در طراحی سایت به گونه‌ای عمل کنید که بتوانید از اثرات مخرب سئوی منفی بر روی آن بکاهید بهتر است که در ابتدا با روش هایی و تکنیک هایی که؛ در سئو منفی انجام می گیرد تا برای به سایت رقیب ضربه وارد شود آشنا شویم.  همانطور که تا اینجای مطلب  متوجه شدید این تکنیک ها و فعالیت ها را  افراد یا فردی  انجام می دهد که هدفی غیر اخلاقی و خرابکارانه دارد و قصدش این است که سایت رقیب را از چشم موتورهای جستجو  مخصوصاً موتور جستجوی گوگل بیاندازد. برخی از تکنیک هایی که توسط  این گونه افراد انجام می گیرد به شرح زیر است:

 • به کمک مزارع لینک، صدها یا هزاران پیوند و لینک به وبسایت شما ایجاد می کنند.
 • به کپی کردن مطالب و محتوای سایت شما و منتشر کردن آن در فضای مجازی می پردازند.
 • با ارسال بازخورد های جعلی سعی در تخریب برند و تجارت و کسب و کار شما دارند.
 • بک لینک های شما را تغییر داده و یا آنها را حذف می کنند.
 • با ایجاد حملات Dos و DDos کاری  می‌کنند که سرویس شما از دسترس خارج شود.
 • با استفاده از ربات ها CRT کاری می کنند که  نرخ کلیک مطالب سایت شما نسبت به تعداد نمایش در جستجوگرها بیشتر شود.
 • به محتوای شما محتوای اسپم و لینک های پنهانی اضافه می کنند و آن را تغییر می دهند.
 • فایل robots.txt را دچار تغییر می کنند. و کاری می کنند  که از ایندکس شدن آن جلوگیری شود. البته این کار از داخل شرکت می‌تواند انجام شود که به نوعی ممکن است فرد خرابکار یکی از کارمندان شرکت شما باشد.
 • با استفاده از کلمات غیر اخلاقی به وب سایت شما لینک می دهند
 • تلاش برای دسترسی به منابع و هک سایت

این موارد برخی  روش ها و تکنیک هایی هستند که افراد برای کاهش اعتبار وب سایت شما نزد موتور جستجوگر مخصوصاً گوگل انجام می دهند بنابراین هر روشی که باعث شود وبسایت شما نزد گوگل محبوبیت خود را از دست دهد و باعث کاهش رتبه آن در نتایج جستجوی گوگل شود تاثیرات مخرب سئو منفی می باشد.  برای جلوگیری از تاثیر گذاری سئو منفی نیاز است که یک سری کارها را در پیاده سازی سایت مد نظر قرار دهید که در ادامه راه های جلوگیری از سوء منفی را خدمت شما عرض می کنیم.

 

روش های انجام سئو منفی در طراحی سایت

 

راه های جلوگیری از سئو منفی در طراحی سایت

اگر بهینه سازی سایت را در طراحی سایت رعایت نکرده باشیم سئوی منفی می تواند بیشترین تاثیر مخرب را بر روی سایت بگذارد. به هرحال رقبا همواره سعی می کنند از روش های مختلفی برای پایین آوردن رتبه سایت و همچنین ضربه زدن به تجارت و کسب و کار و یا برند شما در فضای آنلاین استفاده کنند. پایین آمدن رتبه سایت شما  در نهایت به سود آنها خواهد بود. در این قسمت می خواهیم روش هایی را به شما یاد دهیم که بتوانید با توجه بیشتر به آن ها جلوی سئوی منفی دیگران را بگیرید.

 • محتوای سایت خود را برای جلوگیری از سئو منفی کنترل کنید

برای ایجاد سئو منفی نقشی که هکرها می‌توانند داشته باشند بسیار زیاد است آنها می توانند  محتوای سایت شما را به گونه‌ای تغییر دهند که باعث شود سایت شما دچار افت سئو شود. این کارها توسط هکرها به صورت نامحسوس و پنهان انجام می‌شود بنابراین باید در طراحی سایت به گونه‌ای عمل کنید که به راحتی هک نشود. یکی از اقداماتی که برای ایجاد سئو منفی توسط هکرها انجام می شود  این است که به محتوای سایت شما کدهای اسپم اضافه می‌کنند و آن را بین کدهای دیگر پنهان می کنند. بنابراین همواره باید محتوای سایت خود را برای جلوگیری از تاثیر  مخرب بر سئو چک کنید چون که با چک کردن کد های html سایت می توانید به راحتی این کدهای مخرب  را شناسایی کنید.

کدهای مخرب و اسپم که هکرها وارد محتوای شما می کنند  باعث می شود که اگر سایت شما سایت پربازدید باشد کاربران شما به سایت های مخرب ریدایرکت شوند.  از آنجایی که گوگل خیلی سریع می تواند سایت هایی که ریدایرکت محتوا انجام می‌دهند را شناسایی کند ، بنابراین ممکن است سایت شما را جریمه کند.  از دیگر روش های شناسایی ریدایرکت سایت، استفاده از یک سری نرم افزارها است که می‌تواند به شما در جلوگیری از تاثیر منفی از طریق ریدایرکت محتوا، کمک کند.

روش های جلوگیری از تاثیر سئو منفی در طراحی سایت

 

 • بالا بردن امنیت سایت

یکی دیگر از روش های مقابله با تاثیر سئو منفی این است که امنیت سایت خود را بالا ببرید. در طراحی سایت به مقوله امنیت توجه بیشتری شود تا جلوی هک کردن سایت گرفته شود و هکران نتوانند از هیچ روشی سایت شما را هک کنند. اگر سایت شما به راحتی هک شود  در فاصله زمانی بسیار کم، گوگل این قضیه را فهمیده و سایت شما را از لیست نتایج جستجو حذف می کند.  بنابراین افزایش امنیت سایت در طراحی سایت و بهینه سازی آن اهمیت فراوانی دارد.  برای این کار می توانید از متخصصان امنیت و شبکه استفاده کنید.

 • استفاده از disavow گوگل

جالب است بدانید که موتور جستجوی گوگل، کنسول جستجوی خود او را به نحوی تجهیز کرده است که می تواند به شما در غیرفعال کردن بک لینک های اسپم و بی کیفیت کمک کند. در واقع شما که صاحب سایت هستید می توانید با استفاده از این قابلیت مشخص کنید که بعضی از این لینک ها مورد تایید شما  نیستند و شما آنها را اضافه نکرده اید و به راحتی این لینک های اسپم را حذف نمایید.  تاثیر بک لینک های بی کیفیت بر سئو سایت ، با استفاده از این قابلیت کنسول جستجوی گوگل به حداقل می‌رسد.

 • شناسایی بک لینک های اسپم

از رایج ترین تکنیک های سئو  منفی بک لینک های اسپم هستند. لینک‌های اسپم به راحتی ساخته می‌شوند بنابراین این روش روش کم‌هزینه برای افرادی هست که می‌خواهند سئو منفی  را بر روی سایت شما اعمال کنند. کافی است که چند لینک اسپم  در سایت شما اثر بگذارد خیلی راحت رتبه سایتتان در نتایج جستجوی گوگل پایین خواهد آمد. برای اینکه با این روش مقابله کنید بهتر است همواره پروفایل لینک های سایت را بررسی کنید.  ابزارهای متعددی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها disavow موتور جستجوی گوگل بود که در بالا توضیح دادیم. ابزار دیگری که می توانید به شما کمک کند  Ahrefs می باشد با استفاده از این ابزار شما می توانید بررسی کنید که لینک های ورودی سایت شما از چه منابعی هستند.  بنابراین با این ابزار می توانید گزارش لینک ها را فیلتر کنید و به بررسی آنها بپردازید . اگر دیدید که این لینک ها از سایت‌های غیر اخلاقی و یا از سایت های شرط بندی به سایت شما داده شده اند آنها را حذف کنید. توجه داشته باشید لینک هایی که از فروم های خارجی یا انجمن ها نیز دریافت کرده میتوانند مشکوک باشد. بنابراین در پیاده سازی و طراحی سایت توجه به تکنیک های سئو منفی و اثری که آنها بر رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو می گذارند می تواند سایت شما را همواره در صدر جستجوهای جستجوگرها مخصوصاً گوگل قرار دهد.

جهت مشاوره در این زمینه می توانید با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید.

۰ نظر
ارسال نظر