هر آنچه باید درباره جذابیت بیشتر صفحه فرود یا لندینگ پیج بدانیم!  

هر آنچه باید درباره جذابیت بیشتر صفحه فرود یا لندینگ پیج بدانیم!

لندینگ پیج یا صفحه فرود را می توان یکی از مهم ترین نکات در بهینه سازی سایت و همچنین طراحی سایت دانست که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص طراحی لندینگ پیج سایت با شما صحبت کنیم و در زمینه اهمیت جذابیت در طراحی برای بهینه سازی سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. به طور کلی می توان گفت که طراحی جذاب برای صفحه لندینگ سایت، بهینه سازی سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. شما باید روی بهینه سازی سایت به خصوص در صفحه فرود یا لندینگ دقت بسیار زیادی داشته باشید و همچنین باید بدانید که در طراحی لندینگ پیج سایت خود باید به تمامی نکات در خصوص یک طراحی جذاب از دید مخاطب احترام بگذارید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص طراحی لندینگ پیج سایت در اختیار شما قرار دهیم و همچنین اطلاعاتی را که در خصوص بهینه سازی سایت به خصوص در صفحه لندینگ پیج می باشد را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. به طور کلی می توان گفت که لندینگ پیج به عنوان صفحه فرود در کمپین های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

طراحی سایت

 

با لندینگ پیج بیشتر آشنا شوید

در ابتدای کار بهتر است که با لندینگ پیج بیشتر آشنا شوید تا بتوانید برای بهینه سازی سایت از لندینگ پیج ها استفاده کنید. به طور کلی هر صفحه ای که در نتیجه یک لینک خارجی به کاربر نشان داده شود و از سایت شما باشد، لندینگ پیج می باشد. ما در ادامه این مقاله در این خصوص اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. به طور کلی لندینگ پیج ها برای کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز از مهم ترین نیازها به شمار می روند و شما باید مهم ترین نکات را در داشتن لندینگ پیج جذاب رعایت کنید. همچنین شما می توانید با تولید صفحه محصول، تماس با ما و یا دموی رایگان، لندینگ پیج های متعدد بسازید. اما چکار کنیم که لندینگ پیج ما جذاب باشد و برای بهینه سازی سایت گزینه ای مفید واقع شود؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و ما قصد داریم در ادامه برخی از مهم ترین نکات در زمینه طراحی لندینگ پیج جذاب را با شما در میان بگذاریم.

 

لندینگ پیج

 

انواع لندینگ پیج را بشناسیم

در ابتدا باید در زمینه انواع لندینگ پیج توضیحاتی را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید بیشتر با این صفحه آشنا شوید و سپس در زمینه بهینه سازی سایت در این صفحه و همچنین نحوه جذاب کردن این صفحه اطلاعاتی را با شما در میان خواهیم گذاشت. صفحه فرود (Landing Page) از نوع Opt-In به عنوان یک لندینگ پیج هایی گفته می شود که به طور کلی در دید کاربر هستند و با اسکرول کردن صفحه توسط کاربر، از دید خارج نمی شوند. همچنین صفحه لندینگ Click Trough برای ارجاع کاربر از صفحه ای به صفحه دیگر کاربرد داشته و می تواند برای معرفی مشخصات یک محصول یا خدمت در سایت شما مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی می توان گفت که این نمونه از لندینگ پیج نیز می تواند کاربرد بسیار زیادی داشته باشد و شما می توانید با استفاده از این لندینگ پیج ها، بهینه سازی سایت خود را بهبود بخشیده و همچنین می توانید برای مصمم کردن کاربر به خرید در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از این شیوه استفاده داشته باشید. صفحه فرود از نوع Lead Generation برای دریافت اطلاعات کاربر مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید با استفاده از این روش برای بهینه سازی سایت خود و همچنین ایمیل مارکتینگ یا دریافت شماره تلفن برای ارسال SMS به صورت انبوه از این روش استفاده داشته باشید تا بتوانید هزینه سئو سایت را کاهش دهید.

 

بهینه سازی سایت

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن؟

 

چطور لندینگ پیج جذاب تری داشته باشیم؟

اصل صحبت ما در این مقاله، روش های داشتن لندینگ پیج جذاب می باشد و در صورتی که می خواهید برای بهینه سازی از لندینگ پیج ها استفاده داشته باشید، در ادامه نکات مهم در زمینه جذاب تر کردن این صفحات دنبال کنید و اطلاعاتی را در این زمینه دریافت کنید که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود :

ارائه اعداد و ارقام

استفاده از اعداد و آماری که به صورت عدد بیان شده باشد از مهم ترین روش هایی است که می تواند در بهینه سازی سایت و جذب مخاطب تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و از این روی می توان گفت که بسیاری از وب سایت ها برای طراحی صفحات لندینگ سایت خود از اعداد و ارقام استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت که مردم توجه بیشتری روی اعداد دارند و در صورتی که در لندینگ پیج خود برای یک کمپین تبلیغاتی از اعداد استفاده کنید، در واقع می توانید آمار بازدید از صفحه خود را افزایش دهید.

ویدئو کلیپ را از یاد نبرید

خواندن یک متن می تواند حوصله سر بر باشد ولی اگر یک ویدئو کلیپ جذاب را برای جلب توجه ارائه دهید، قطعا می توانید کاربران را ترغیب به مشاهده وب سایت خود کنید. در این صورت بهتر است که کلیپ خود را بهترین شکل طراحی کنید و اگر قصد تبلیغات دارید، از ایده های نو استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را داشته باشید. ویدئو کلیپ و به کل محتوای ویدئویی تاثیر زیادی بر بهینه سازی سایت شما دارد.

پرسش و پاسخ داشته باشید

از مهم ترین روش هایی که برای لندینگ پیج شما می تواند کارایی بسیار زیادی داشته باشد، پرسش و پاسخ می باشد. در واقع شما می توانید با استفاده از این شیوه، کاربران را تشویق به مشارکت در کمپین تبلیغاتی خود کنید و با ایجاد سوالاتی در صفحه لندینگ سایت خود، علاوه بر بهینه سازی سایت خود، به جذب مخاطب فعال بیشتر نیز کمک کنید.

رنگ ها را از یاد نبرید

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای لندینگ پیج ها می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود، استفاده از رنگ های مناسب است. در واقع شما باید جامعه هدف خود را بشناسید و بر اساس سلیقه های عمومی نسبت به استفاده از رنگ ها اقدام کنید. اگر برای برندینگ خود از یک رنگ خاص استفاده می کنید، قطعا باید این رنگ ها برای یادآوری کسب و کار شما با استفاده از رنگ ها مورد استفاده باشد.

احساسات مخاطب را برانگیخته کنید

این شیوه از طراحی لندینگ پیج بیشتر برای طراحی سایت های مربوط به خیریه ها و بیمارستان ها می تواند کارایی داشته باشد و در نتیجه آن شما می توانید با طراحی یک لندینگ پیج جذاب که در زمینه ارائه خدمات شما محتوا تولید کرده است و همچنین تصاویری که می تواند برای برانگیخته کردن احساسات افراد تاثیرگذار باشد (استفاده از تصاویر مربوط به کودکان) می توانید مخاطبین بیشتری جذب کنید. در این صورت شما نباید از احساسات مردم سوء استفاده کنید! چرا که باعث از بین رفتن اعتماد به برند شما می شود.

 

انواع روش های تولید لندینگ پیج

 

محتوای متنی جذاب و غیر کپی

از دیگر ویژگی هایی که صفحه لندینگ سایت شما باید داشته باشد، محتوای متنی به صورت جذاب و غیر کپی می باشد. در واقع شما می توانید با تولید یک محتوای متنی خوب، کاربران را تشویق کنید که از سایت شما بازدید داشته باشند که این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر روی بهینه سازی سایت شما خواهد داشت. به طور کلی تولید محتوای خوب برای صفحه لندینگ از مهم ترین پارامترها برای بهبود بهینه سازی سایت به شمار می رود و شما باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشید.

 

همه چیز درباره طراحی لندینگ پیج

 

بهترین روش برای ایده گرفتن و طراحی لندینگ پیج

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چطور می توانیم برای طراحی لندینگ پیج و بهینه سازی سایت ایده بگیریم که در این خصوص می توان گفت که با سرچ قالب های طراحی لندینگ پیج می توانید نمونه های زیادی را در این زمینه پیدا کرده و در این خصوص می توانید از وب سایت های خارجی ایده بگیرید. به طور کلی می توان گفت که خلاقیت در طراحی لندینگ پیج می تواند در بهینه سازی سایت شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد ولی در صورتی که می خواهید نمونه های موفق لندینگ پیج های معرفی شده را مشاهده کنید می توانید به وب سایت های ارائه قالب رایگان خارجی مراجعه نمایید. در کنار این شیوه می توانید از خدمات برون سپاری در خصوص طراحی لندینگ پیج استفاده کنید که قطعا می تواند در کاهش وقت و هزینه های شما تاثیر داشته باشد.

 

طراحی لندینگ پیج برای سایت شرکتی

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

ایجاد ستاره در نتایج جستجوی گوگل (Rich Snippets و Schema)

 

کلام آخر

تفاوتی ندارد که طراحی سایت پزشکی کرده اید و یا می خواهید یک سایت شرکتی راه اندازی کنید، مهم است که بتوانید لندینگ پیج های جذابی را برای بهینه سازی سایت خود مورد استفاده قرار دهید و ما در این مقاله شما را به طور کامل با این مسئله آشنا کردیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که می خواهید یک کمپین تبلیغاتی داشته باشید و یا کاربران را از طریق بهینه سازی سایت از دید خارجی جذب کنید، باید لندینگ پیج طراحی کنید. ما در این مقاله مهم ترین نکات در این زمینه را با شما در میان گذاشتیم و اگر سوالی داشتید می توانید با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید.

۰ نظر
ارسال نظر