طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن؟  

طراحی سایت یا طراحی اپلیکیشن؟

طراحی سایت شرکتی برای گسترش کسب و کار یک شرکت می تواند بهترین گزینه باشد. به طور کلی امروزه دنیای دیجیتال مارکتینگ در حال گسترش است و شما می توانید از آن برای ارتباط بیشتر با مخاطبین و ایجاد یک شعبه جهانی استفاده کنید. اما شاید گاهی بر حسب نیاز برای کسب و کار شما طراحی اپلیکیشن هم نیاز باشد و شاید انقدر این نیاز مهم است که شما ترجیح می دهید که به جای طراحی سایت شرکتی، روی به طراحی اپلیکیشن بیاورید. ما این مقاله را به همین دلیل برای شما نوشته ایم که شما را با مهم ترین نیازها برای یک شرکت در طراحی سایت و یا طراحی اپلیکیشن را بررسی کرده و در انتها به شما بگوییم که برای کسب و کار شما طراحی سایت شرکتی بهتر است یا طراحی اپلیکیشن؟ ما سه نمونه از مدل های کسب و کار که بر اساس آن نیاز به طراحی سایت شرکتی به تنهایی نیاز می شود یا نیازمند طراحی اپلیکیشن به تنهایی هستند یا نیازمند هر دو گزینه طراحی اپلیکیشن در کنار طراحی سایت شرکتی هستند را مورد بررسی قرار می دهیم و در نهایت بسته به نوع کسب و کار به نتیجه گیری می رسیم. در صورتی که می خواهید وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید و در این زمینه به مشکل برخورد کرده اید، این مقاله می تواند برای شما مفید واقع شود.

 

طراحی سایت شرکتی

 

طراحی سایت شرکتی بدون اپلیکیشن

یکی از مهم ترین روش هایی که در دسترس شما می باشد، طراحی سایت شرکتی بدون اپلیکیشن می باشد. در واقع سایت شما در صورتی که کسب و کاری انجام می دهد، می تواند یک سایت شرکتی به شمار رود. برای مثال طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت باربری و طراحی سایت توریستی می تواند به نوعی طراحی سایت شرکتی به شمار رود و ما در ادامه بر این اساس مقاله را ادامه خواهیم داد. در طراحی سایت شرکتی باید توجه داشته باشید که کسب و کار شما بر چه اساسی فعالیت خواهد داشت و آیا نیازمند یک اپلیکیشن می باشد؟ برای مثال برای یک کسب و کار در زمینه فروش سنگ های ساختمانی، شاید کاربران نیاز هر روزه به محصولات شما نداشته باشند و از این روی می توان گفت که طراحی سایت شرکتی بدون اپلیکیشن می تواند برای شما مفید واقع شود. همچنین می توانید هزینه های مربوط به طراحی اپلیکیشن را می توانید برای بهینه سازی سایت و بهبود رتبه سایت شما از دید موتور جستجوی گوگل ارتقا دهید.

به طور کلی کسب و کارهایی که نیاز روزمره جامعه یا بخشی از آن نیستند، نمی توانند گزینه ای مناسب برای طراحی اپلیکیشن موبایلی به شمار روند. اما به این دلیل که ممکن است بخشی از مخاطبان، سایت شما را از طریق موبایل مشاهده کنند و در این زمینه باید سایت خود با به صورت همگام سازی شده با دستگاه های غیر از مرورگر ویندوز نیز هماهنگ سازی کنید. این روش می تواند مانند اپلیکیشن برای سایت شما جوابگو باشد و مخاطب می تواند از سایت شما به راحتی استفاده کند. در واقع با استفاده از این روش، شما می توانید جوابگوی نیاز آن بخشی از مخاطبان خود که گاها نیاز به استفاده از خدمات شما پیدا می کنند باشید.

 

طراحی اپلیکیشن

 

طراحی اپلیکیشن بدون طراحی سایت

اکثر اپلیکیشن ها امروزه برای دریافت به روزرسانی های مربوط به محتوا نیازمند وب سرویس هستند و شما حتی اگر قصد طراحی سایت شرکتی نداشته باشید و تنها می خواهید از طریق اپلیکیشن با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید، نیازمند خرید هاست و استفاده از بانک های اطلاعاتی برای پر کردن محتوای درون اپلیکیشن به صورت آنلاین دارید. پس می توان گفت که تقریبا تمامی اپلیکیشن ها نیازمند ارتباط با دنیای اینترنت هستند و شاید بتوانید در کنار آن با استفاده از قالب های CMS بدون نیاز به تولید کد، طراحی سایت شرکتی نیز انجام دهید. اما برخی از کسب و کارهای اینترنتی نیازمند سایت نیستند. برای مثال اپلیکیشن های خبری، خبر ورزشی، سرگرمی و غیره می توانند بدون نیاز به طراحی سایت شرکتی، یک اپلیکیشن به صورت مجزا داشته باشند. در صورتی که می خواهید نسبت به طراحی سایت شرکتی بدون اپلیکیشن اقدام کنید، باید نوع نیاز خود را در نظر بگیرید و بر این اساس نسبت به طراحی آن اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کنید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

ایجاد ستاره در نتایج جستجوی گوگل (Rich Snippets و Schema)

 

به طور کلی می توان گفت که ریسک طراحی اپلیکیشن بدون طراحی سایت شرکتی بسیار بالاست و از این روی باید با دقت بسیار بالایی نسبت به طراحی اپلیکیشن اقدام کنید. همچنین طراحی اپلیکیشن به تنهایی در خصوص بازاریابی برای مخاطبان شاید کمی سخت باشد و شما باید وقت، هزینه طراحی سایت و حرفه بسیار زیادی را در این زمینه بگذارید.

 

طراحی سایت یا اپلیکیشن؟

 

طراحی سایت در کنار طراحی اپلیکیشن

کامل ترین کاری که می توانید انجام دهید، طراحی اپلیکیشن در کنار طراحی سایت شرکتی می باشد. در واقع شما می توانید با استفاده از این روش به راحتی کسب و کار خود را در زمینه دیجیتال مارکتینگ گسترش دهید. شما می توانید یک وب سایت طراحی کنید که در آن محصولات یا خدمات خود را معرفی کنید و همچنین با استفاده از وب سرویس ها به صورت کامل و اینترنتی بتوانید خدمات ارائه دهید. البته طراحی سایت در کنار طراحی اپلیکیشن می تواند در نهایت هزینه ای زیاد برای شما داشته باشد و در صورتی که شما باید این ریسک را برای کسب و کار خود انجام دهید که بودجه لازم و کافی برای طراحی حرفه ای هر دو پلتفرم داشته باشید و در عین حال محصولات و خدمات شما نیاز روزمره جامعه باشد. برای مثال سایت هایی که در زمینه خرید بلیط هواپیما در حال فعالیت می باشند می توانند برای جلب اعتماد از طراحی سایت شرکتی اقدام کنند و همچنین برای جذب بیشتر مخاطب از طراحی اپلیکیشن استفاده کنید. این روش به شما کمک شایانی می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب خود برسید و در نهایت می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید. اما کدام مدل از کسب و کارها نیازمند طراحی اپ در کنار طراحی سایت هستند؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم؟

کسب و کارهایی که نیازهای روزمره جامعه را ارائه می دهند مانند رستوران ها، سوپرمارکت ها، لباس فروشی ها، تهیه بلیط، خدمات منازل، خدمات عمومی و غیره می بایست در کنار طراحی سایت شرکتی مربوط به کسب و کار خودشان، یک اپلیکیشن نیز طراحی کنند و در این راه می توان گفت که صرف هزینه های گاها زیاد برای تبلیغات، به نوعی سرمایه گذاری به شمار می رود و اگر به کسب و کار خودتان مطمئن هستید می توانید از این شیوه برای تبلیغات استفاده کنید. در ادامه نیز یک روش دیگر برای ورود به کسب و کارهای اینترنتی با شما صحبت خواهیم کرد.

 

دیجیتال مارکتینگ

 

استفاده از پلتفرم های موبایلی

اپلیکیشن های مادر گاها می توانند جایگزین خوبی برای طراحی سایت شرکتی و طراحی اپلیکیشن به صورت مجزا باشند. برای مثال رستوران ها می توانند در پلتفرم مربوط به رستوران های آنلاین یک شهر عضو شوند و از این روش برای کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنند. در این روش ها می توانید هزینه تبلیغات و هزینه بهینه سازی سایت را کاهش دهید و میزان مخاطب بیشتری داشته باشید ولی باید تابع قوانین و محدودیت هایی باشید که از سوی این پلتفرم ها برای کسب و کار شما اعمال می شود. همچنین این روش برای برخی از کسب و کارهای خاص نمی تواند گزینه ای مناسب باشد. برای مثال، کسب و کارهایی که خدمات و محصولات خاصی را ارائه می دهند، باید به طور مشخص و جداگانه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند و با راه اندازی یک اپلیکیشن در کنار طراحی سایت شرکتی، بتوانند وارد این حیطه از کسب و کار شوند.

 

طراحی اپلیکیشن اندروید و آی او اس

 

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

چرا باید طراحی سایت تجاری کوچک خود را به یک شرکت طراحی سایت بسپاریم؟

 

کلام آخر

امروزه کسب و کارهای مختلفی برای گسترش روی به اینترنتی شدن و دیجیتال مارکتینگ می آورند و در این زمینه فعالیت می کنند. ما در این مقاله شما را با طراحی سایت شرکتی به تنهایی و یا در زمینه طراحی اپلیکیشن با شما صحبت کردیم. شما می توانید همچنین هر دو پلتفرم را در کنار هم گسترش دهید و از این روی می توان گفت که اینترنت یک محیط کاملا خوب برای شما به شمار می رود. در صورتی که قصد دارید وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید و نمی دانید که سایت برای شما مناسب است و یا طراحی سایت می توانید این مقاله را مطالعه کنید. ما با در نظر گرفتن ویژگی های هر دو پلتفرم با شما در این زمینه صحبت کردیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما در میان گذاشتیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت ساپرن ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. داشتن یک سایت و یا یک اپلیکیشن به شرطی که به صورت دقیق برنامه ریزی شده باشد و همچنین بتوانید از آن استفاده داشته باشید، می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود و شما می توانید با استفاده از این شیوه به راحتی کسب و کار خود را به بهترین شکل گسترش دهید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.

۰ نظر
ارسال نظر