ایجاد ستاره در نتایج جستجوی گوگل (Rich Snippets و Schema)  

ایجاد ستاره در نتایج جستجوی گوگل (Rich Snippets و Schema)

سئو سایت را می توان یکی از مهم ترین مباحث در خصوص طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت گردشگری دانست که امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و ما قصد داریم در این مقاله شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم. در واقع یکی از تکنیک های سئو سایت که بیشتر افراد از وجود آن بی خبرند و یا نشمی دانند به چه نحوی باید پیاده سازی شود، ایجاد ستاره در نتایج گوگل می باشد. ما در این مقاله قصد داریم در این خصوص با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که شما هم می خواهید به سئو سایت خود کمک کنید، این مقاله می تواند برای شما مفید واقع شود. ما در واقع ما قصد داریم در این مقاله مباحثی را با شما باز کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. این مقاله به خصوص برای طراحی سایت شرکتی می تواند مفید واقع شود و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با مطالعه این مقاله در طراحی سایت شرکتی به سئو سایت خود کمک شایانی نمایید.

 

طراحی سایت شرکتی

 

طراحی سایت شرکتی و ستاره دار شدن نتایج، چه تاثیری بر جذب مخاطب دارد؟

زمانی که لینک شما برای کاربر ستاره دار شود، کاربر می تواند به اهمیت و رتبه محتوای خود دسترسی داشته باشد و این مسئله می تواند در جذب اعتماد کاربر تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. زمانی که شما برای لینک خود از Rich Snippets استفاده داشته باشید، می توانید در کوتاه ترین زمان میزان نرخ کلیک بر روی محتوای خود را افزایش دهید. ما در این مقاله علاوه بر توضیح Rich Snippets که شامل ستاره دار شدن سایت شما از دید موتور جستجوی گوگل در طراحی سایت شرکتی و سایر سایت ها می شود، به شما در زمینه کدهای اسکیما یا Schema نیز اطلاعاتی را ارائه می دهیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. پس در صورتی که می خواهید سایت خود را از دید سئو و بهینه سازی و همچنین جذب مخاطب بهبود دهید، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا علاوه بر تعریف دقیق ریچ استیپت ها، شما را با ستاره دار کردن نتایج در گوگل بیشتر آشنا کنیم و همچنین اطلاعاتی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم که قطعا برای شما می تواند مفید واقع شود.

 

طراحی سایت با کد اسکیما

 

تعریف Rich Snippets

روش نمایش سایت شما در موتورهای جستجو را که بعد از درک وب سایت شما انجام می شود، ریچ اسنیپت یا Rich Snippets می گویند. ستاره دار شدن نتایج در گوگل یکی از روش های ریچ اسپینت است و شما می توانید با استفاده از این شیوه در کوتاه ترین زمان کسب و کار خود را معرفی کنید. در صورتی که می خواهید نسبت به طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی یا غیره اقدام کنید، استفاده از این شیوه می تواند در بهینه سازی سایت شما و هزینه سئو سایت تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و استفاده از این شیوه بسیار محبوب می باشد. در صورتی که می خواهید کسب و کار شما در گوگل به عنوان یکی از صفحات اصلی به شمار رود، می توانید از ریچ اسپینت استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید با شیوه های استفاده از این روش بیشتر آشنا شوید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه شما را بیشتر با نحوه ستاره دار شدن نتایج سایت شما توسط این روش به بحث می پردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک می گذاریم. در صورتی که سوالی در این خصوص در طراحی سایت شرکتی با استفاده از کد نویسی و یا وردپرس داشته باشید، در ادامه در این زمینه توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

ستاره دار کردن نتایج در گوگل

 

چطور صفحات خود را در گوگل ستاره دار کنیم؟

زمانی که می خواهید صفحات خود را در گوگل ستاره دار کنید، باید در کدنویسی سایت خود دست ببرید و در این خصوص باید دانش برنامه نویسی در طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی شما به کار برده شود. در صورتی که کد نویسی بلد نیستید و می خواهید در طراحی سایت شرکتی، فروشگاهی و غیره از CMS وردپرس استفاده کنید نیز ما روش هایی را در این زمینه با شما در میان خواهیم گذاشت که قطعا برای شما مفید واقع خواهد شد. پس در صورتی که می خواهید با دو روش برای ستاره دار شدن در گوگل بیشتر آشنا شوید و از این روش ها در طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی خود استفاده کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

10 راه شگفت انگیز برای زودتر ایندکس شدن محتوا و رنک گرفتن توسط گوگل در سال 2020

 

استفاده از کدهای اسکیما

استفاده از کدهای اسکیما در سئو و طراحی سایت شرکتی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد که شما می توانید از این شیوه استفاده کنید. برای مثال علاوه بر ستاره دار کردن نتایج در گوگل شما می توانید از کدهای اسکیما برای بهبود رابط کاربری خود در موتور جستجوی گوگل، ایجاد باکس، ایجاد لوگو، ایجاد شماره تلفن، اضافه کردن اطلاعات کسب و کار، اضافه کردن دستورات و غیره استفاده کنید و می تواند گفت که به طور کلی استفاده از کدهای اسکیما می تواند به محبوبیت و جلب اعتماد کاربران کمک شایانی نماید. شما می توانید با استفاده از کدهای اسکیما، میزان رضایت میانگین کاربران از محتوای مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل نمایش دهید و در نهایت می توانید بهترین نتایج را در صورت استفاده منطقی از کدهای اسکیما در سئو و جذب مخاطب در طراحی سایت انتظار داشته باشید.

 

سئو سایت

اضافه کردن ستاره ها در وردپرس

زمانی که شما از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده می کنید، اضافه کردن ستاره ها دارای اهمیت بسیار زیادی برای شما و سئو سایت شما می باشد. بالطبع طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی با استفاده از وردپرس در نتیجه عدم داشتن دانش کدنویسی می باشد و کسانی که از این CMS محبوب استفاده می کنند همواره به دنبال آن هستند که بتوانند با استفاده از روش هایی به غیر از کد نویسی نسبت به ستاره دار کردن نتایج در گوگل اقدام نمایند که در این صورت می توانید از افزونه هایی که در این خصوص ارائه شده اند استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی برای شما در این خصوص ایجاد شده است می توانید با کارشناسان مربوطه در تماس باشید. به این منظور می توانید در صفحه اصلی موتور جستجوی گوگل، افزونه های کد اسکیما را سرچ کرده و یا در سرچ بار افزونه های وردپرسی، کلمه اسکیما یا Schema را تایپ کنید و بهترین نتایج را می توانید بر روی CMS وردپرسی خود نصب کرده و از نتیجه کار استفاده داشته باشید. استفاده از این روش برای سایر کدهای اسکیما نیز در دسترس می باشد و نیازی به دانش کد نویسی ندارد.

 

بهینه سازی سایت

 

چرا باید ستاره دار کردن نتایج در گوگل را جدی بگیریم؟

در خصوص طراحی سایت و ستاره دار کردن نتایج در گوگل باید گفت که این روش در جلب اعتماد کاربران اهمیت و نقش بسیار زیادی داشته و شما باید بتوانید با استفاده از این روش میزان کلیک های وب سایت خود از دید موتور جستجو را افزایش دهید که در نهایت می تواند به شما کمک کند تا در رتبه سئو سایت خود شاهد بهبود باشید. در صورتی که می خواهید طراحی سایت شرکتی خود را بهتر کنید و از محتوای باکیفیت استفاده می کنید، در طراحی سایت شرکتی خود بهتر است که از این روش استفاده کنید تا میانگین نظرات کاربران برای کاربران تازه وارد نمایش داده شود. این روش در کاهش میزان اعتماد کاربران به شما تاثیر بسیار زیادی دارد و ثابت شده است که مخاطبان به صورت ناخودآگاه بیشتر وارد سایت های ستاره دار در موتور جستجوی گوگل می شوند و گوگل نیز به این سایت ها اعتماد بیشتری دارد تا سایت را به عنوان رتبه های برتر معرفی کند. البته باید دقت داشته باشید که در طراحی سایت شرکتی یا فروشگاهی خود از ابتدا از کدهای اسکیما استفاده نکنید و بهتر است که بعد از گذشت چند روز و اطمینان از شناخته شدن سایت خود توسط موتور جستجوی گوگل، این کدها را اجرا کنید. این مسئله به خصوص برای بهینه سازی سایت دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

 

چطور در گوگل بهتر دیده شویم؟

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

ویژگی های طراحی سایت عمرانی چیست؟

 

کلام آخر

کدهای اسکیما که باعث ایجاد نتایج ستاره دار در گوگل می شوند را می توان یکی از مهم ترین نیازهای روز برای کسانی دانست که می خواهند در طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت فروشگاه اینترنتی موفق باشند. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید در این زمینه اقدام کنید، این مقاله می تواند گزینه ای مفید برای شما به شمار رود و شما می توانید با خیال راحت از این شیوه استفاده کنید. ما در این مقاله شما را با طراحی سایت شرکتی و سئو و بهینه سازی سایت بهتر آن با تمرکز بر استفاده از کدهای اسکیما آشنا کردیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک گذاشتیم که قطعا برای شما می تواند مفید واقع شود. در صورتی که می خواهید با این شیوه از بهینه سازی سایت و سئو سایت خود بیشتر آشنا شوید، این مقاله می تواند برای شما مفید باشد و شما می توانید با خیال راحت با استفاده از این روش در کوتاه ترین زمان به بهترین نتایج دست پیدا کنید. در تمامی سایت هایی که توسط شرکت طراحی سایت ساپرن طراحی میگردند این موارد انجام میگردند.

۰ نظر
ارسال نظر