درطراحی سایت فروشگاهی خرید به عنوان یک تجربه حسی؛تغییر خواهد کرد.  

درطراحی سایت فروشگاهی خرید به عنوان یک تجربه حسی؛تغییر خواهد کرد.

در طراحی سایت فروشگاهی علاوه بر قوانین عمومی ، ردیابی و نمایش محصول ؛ مشتریان ممکن است متوجه عدم وجود برخی عناصر تجربی مورد علاقه شوند. آیا وقتی نمیتوانید از محصولات نمونه بگیرید ، رفتن به لوازم آرایشی لذت بخش است؟ آیا هتل ها مانند قبل اتاق خواب دنج وآرام دارند؟ یا فروشگاه ها ضد عفونی و تمیز شده ، و یا بو و حس خواهند داشت؟

متاسفانه در صنایع خرده فروشی کوچک و بزرگ و خیلی از مشاغل ، سخت ترین ضربه ها را در طول بیماری همه گیر COVID-19 متحمل شدند وپزشکان و کادر درمانی بسیاری را درگیر این بیماری کرد؛ که پزشکان با طراحی سایت پزشکی میتوانند آنلاین کمک زیادی به بیماران کنند، و این بیماری بازگشت به تجارت رابه تعویق انداخته ونمیتواند به سرعت به روال قبل برگشت.

  • واقعیت افزوده؛ واقعیت خرید آنلاین را تقویت می کند.

خرید آنلاین مزایای بسیاری دارد؛ صرفه جویی در وقت رفتن به چندین فروشگاه ، تحقیق و بررسی قیمت در حریم خانه شخصی خود ، دسترسی به محصولات از فروشگاه های دور و به طور کلی صرفه جویی در وقت و هزینه را  دربر دارد.

طراحی سایت فروشگاهی

در حالی که گزینه های حمل و نقل سریع قادر به خرید و فروش آنلاین تقریباً به همان رضایت سریع خرید خرده فروشی بوده اند ، از نظر تاریخی یک روند نزولی وجود داشته است؛ شما نمی توانید محصول را حس کنید یا آن را روی بدن یا خانه خود مشاهده کنید، اما فناوری AR تجسم محصول را در زندگی شما ممکن می کند.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

10 راه شگفت انگیز برای زودتر ایندکس شدن محتوا و رنک گرفتن توسط گوگل در سال 2020

 

  • Burrow ، یک برند مبلمان DTC ، از AR برای کمک به مشتریان برای تجسم چگونگی قرار گرفتن مبل های آنها در اتاق های زندگی خود استفاده می کند. برنامه Burrow at Home از ARKit برای قرار دادن مدلهای 3D مقیاس واقعی مبل های Burrow در عکس های گرفته شده از iPhone و iPad های مشتریان استفاده می کند.

 

فناوری AR در طراحی سایت فروشگاهی

وی گفت: "نظرسنجی ها نسبت به AR نیز تعداد زیادی از خود نشان داده اند: 35٪ از مردم می گویند اگر می توانند قبل از خرید یک محصول را امتحان کنند ، بیشتر خرید آنلاین می کنند . AR به فردی امکان می دهد که فقط یک مدل سه بعدی از محصول را نبیند بلکه به کاربر اجازه می دهد ببیند که آیا واقعاً آن را حس کرده است یا نه؛ برخی از محصولات و صنایع  به روشهای سنتی خرید بیشترعلاقه نشان می دهند ، اما AR قصد دارد اوضاع را زودتر از موعد تکان دهد. "

 

  • حجم گسترده ای از جستجوی صوتی بوجود خواهد آمد.

Loop Ventures (کارشناس و مجری شرکت اپل) پیش بینی می کند که 75٪ از خانواده های آمریکایی تا سال 2025 دارای بلندگو هوشمند باشند. مردم به طور زیادی به دستیاران صوتی مانند Google Assistant یا Amazon Alexa متکی هستند تا همه چیز را تا حتی بررسی وضعیت آب و هوا برای خرید محصولات آنلاین انجام دهند.

  • دیوید زیمرمن ، مدیر راه حل های تجارت الکترونیک ، Kensium ، شامل "مشارکت بیشتر راه حل های فعال شده توسط صدا در فضای بازرگانی با آمازون الکسا و گوگل هوم" در لیست خود در مورد روندهای 2020 برای نگه داشتن توجه ها به خود است.

 

  • هوش مصنوعی به مغازه ها کمک می کند تا در مورد خریداران اطلاعات کسب کنند.

همکار؛ فروشگاهی مفیدی است که می تواند توصیه های محصول و راهنمایی های شخصی را بر اساس نیاز یا درخواست خریدار ارائه دهد.

برند پیشرو مد Natori از هوش مصنوعی برای انتخاب دقیق تر برای هزینه تبلیغات دیجیتالی خود استفاده کرد،نتیجه افزایش 76 درصدی درآمد ازرسانه های اجتماعی بود.

  • ران اسمیت سردبیر دیجیتال در فضای باز تأکید می کند که چگونه پیچیدگی هوش مصنوعی و توانایی آن را انسانی تر می کند  نیز، به طور گسترده ای مهم است:

"مردم می خواهند بدانند كه ماركها به آنها اهمیت می دهند و هوش مصنوعی نیز بر این اساس برنامه ریزی می شود. ما در حال حاضر رفتار متضاد را در رسانه های اجتماعی مشاهده کرده ایم ، جایی که هوش مصنوعی از اظهارات منفی بیشتر انسان ها یاد می گیرد ، اگر ربات ها می توانند یاد بگیرند که چگونه جملات را برای انتقال احساسات بسازند ، شرکت ها به زودی می توانند به آنها بیاموزند که راحتی و محصولات را بر اساس روحیه مشتری ارائه دهند. "

 

هوش مصنوعی در طراحی سایت فروشگاهی

 

(برای درک بیشتر مطلب به کلام آخر سر بزنید)

  • نرم افزار چت بر تجربیات خرید را بهبود می بخشد.

در واقعیت شخصی سازی و قابلیت های هوش مصنوعی برنامه چت است که می تواند نقش تبریک و خوش آمد  فروشنده را به عهده بگیرد. نرم افزار چت اجازه می دهد تا فروشگاه ها با هزاران مشتری ارتباط برقرار کنند در حالی که بر اساس پاسخ آنها احساس توجه شخصی و توصیه های متفکرانه را به آنها می دهند.

در واقع  تعداد خیلی زیادی از خریداران ترجیح می دهند با رباتها و سایر ابزارهای خدمات دیجیتالی خود ارتباط برقرار کنند. یک مطالعه نشان داد که بیش از 60 درصد مشتریان گزارش داده اند که وب سایت ، یا نرم افزار چت به سؤالات آنها ساده تر پاسخ می دهد. یکی از دلایل عمده این امر زمان پاسخ سریع آن است.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

چرا باید طراحی سایت تجاری کوچک خود را به یک شرکت طراحی سایت بسپاریم؟

 

"به این فکر کنید که خرید یک محصول در هر وب سایت چقدر آسان است ، و در صورت پرداخت ، می توانید به سادگی یک شناسه منحصر به فرد برای شما تهیه شود. این شناسه منحصر به فرد برای یک سرویس کیف پول متمرکز خواهد بود که می تواند تمام اطلاعات پرداخت شما ، آدرس های حمل و نقل و صدور صورتحساب ، تنظیمات برگزیده و غیره را به صورت ایمن ذخیره کند. "

 

چت آنلاین در طراحی سایت فروشگاهی

 

  • مشتریان به فیلم واکنش مثبت نشان می دهند.

در سال 2019 ، پخش ویدئو محصولات مشخص کرد 62 درصد از مصرف کنندگان گفتند که قبل از خرید ، نرخ تبدیل را افزایش می دهد. اگر قبلاً از این موضوع استفاده نکردید ، سال 2020 می تواند سال خوبی برای شروع باشد.

پخش ویدئو در صفحه اصلی شما همچنین می تواند روشی چشمگیر برای جلب توجه مشتریان باشد. Zwift ، یک برنامه تناسب اندام ، از ویدئویی در صفحه اصلی خود برای جذب هیجان و انرژی محصول خود استفاده می کند.

ران اسمیت ، سردبیر ، دیجیتال در فضای باز در نظر دارد که چگونه می توان از ویدئو برای کمک به آموزش و سئو سایت مشتریان استفاده کرد:

"من استفاده از پادکست و محتوای کوتاه ویدیویی را برای افزایش فرصت خریداران تاکید میکنم تا در مورد چگونگی محصولات و خدمات یک نام تجاری تجارت الکترونیک راه حل فرصت ، چالش یا مشکلی را که یک خریدار به دنبال پاسخگویی است ببینم. با این شکل توسعه محتوا ، فناوری ردیابی درگیر شدن از بیننده به دست می آید ... "

بر اهمیت  فیلم تأکید می کنم؛

"اهمیت فیلم ها قابل درک نیست؛ فیلم ها می توانند به شما در توضیح و نمایش محصولات خود بهتر از تصاویر کمک کنند. شما باید اضافه کردن فیلم از محصولات خود را در فروشگاه تجارت الکترونیکی خود در نظر بگیرید. "

  • پایداری اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در شرایطی که امیدوارم یک روند گذرا نباشد ، مردم از نقشی که تصمیمات خریدشان در منابع محدود زمین دارند ، آگاه می شوند.

 

پایداری در طراحی سایت فروشگاهی

 

پایداری :

اهمیت بیشتری پیدا کرده و خریداران مدرن از آن استفاده می کنند و مارک ها راه هایی برای بافندگی این محصولات ، استراتژی های تحقق و بازاریابی خود پیدا می کنند. در یک نظرسنجی مشخص شد که 50درصد از پاسخ دهندگان خواهان پایداری بیشتر در صنعت مد هستند و 75درصد می خواهند بسته بندی کمتری را ببینند.

اتخاذ رویه های پایدارتر و اطمینان از اینکه مشتریان شما از آنها آگاهی دارند می تواند راهی مناسب برای رقابتی ماندن در سال 2020 باشد.

 

کلام آخر:

در بازه زمانی که قرار داریم و با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس بهترین فرصت است تا تجربه خرید آنلاین را در سایت های فروشگاهی تجربه کنیم؛که البته طراحی سایت فروشگاهی کمک شایانی به ما میکند. در این بین قیمت مناسب و ارزان سایت فروشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ در این مطلب به ارزش خرید آنلاین به کمک فناوری AR (برای خریدار) و هوش مصنوعی (برای فروشنده) پرداختیم که میتواند تحولی عظیم در خرید کردن بوجود آورد. 

از این که این مقاله را مطالعه کردید متشکریم.

در صورتی که نیاز به طراحی سایت فروشگاهی داشتید می توانید با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید و یا به صفحه قیمت طراحی سایت فروشگاهی مراجعه نمایید و سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.                                                                                                                                                                                                                  

۰ نظر
ارسال نظر