10 راه شگفت انگیز برای زودتر ایندکس شدن محتوا و رنک گرفتن توسط گوگل در سال 2020 

10 راه شگفت انگیز برای زودتر ایندکس شدن محتوا و رنک گرفتن توسط گوگل در سال 2020

محتوا عامل اصلی شناسایی شما در دنیای اینترنت و  سئو سایت می باشد. زمانی که یک کاربر یک کلمه را در موتور جستجوی گوگل سرچ می کند، در واقع به دنبال محتوایی آمده است که ممکن است در وب سایت شما نیز وجود داشته باشد. پس می توانید با توجه به 10 روش شگفت انگیزی که در ادامه برای توزیع محتوا ارائه خواهیم کرد، سرعت ایندکس بالاتری برای محتوای خود تجربه کنید. اگر در زمینه استاندارد های سئو 2020 و یا تولید محتوا نیاز به دانش و اطلاعات بیشتری دارید، می توانید پیش از شروع به خواندن این مقاله، با این دو مفهوم بیشتر آشنا شده و سپس برای اینکه بتوانید محتوای خود را با سرعت بالاتری ایندکس کنید و علاوه بر این هزینه سئو سایت خود را نیز کاهش دهید، این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.

مقاله، پادکست، ویدیو یا اینفوگرافیک بر روی وب سایت یا بلاگ خود منتشر کرده اید و می خواهید با ایندکس کردن آن در موتور جستجوی گوگل مخاطبین خود را افزایش دهید؟ فرآیند ایندکس و رنک گیری محتوای شما ممکن است ساعت ها طول بکشد و از آن بدتر شاید بهبود رنک سایت شما تا هفته ها به طول بینجامد! پس چاره چیست؟ باید از روش هایی در انتشار محتوا استفاده کنید که در کوتاه ترین زمان در موتور جستجوی گوگل ایندکس شود و رنک مناسبی را نیز دریافت کند. در ادامه با ده روش شگفت انگیز برای ایندکس و رتبه گیری سریع تر گوگل آشنا خواهیم شد.

 

ایندکس محتوا در گوگل

 

روش شگفت انگیز برای ایندکس و رتبه گیری سریع تر گوگل:

 1. از ابزار URL Inspection گوگل استفاده کنید

یکی از ساده ترین روش هایی برای بالا بردن سرعت ایندکس و رنک گیری در دسترس است، می توان به ابزار خود گوگل در این خصوص اشاره کرد. زمانی که شما یک محتوا در بلاگ یا وب سایت خود قرار می دهید، به صورت خودکار یک URL مخصوص صفحه یا مقاله شما ایجاد می شود. شما می توانید با ایندکس کلی سایت در گوگل، به صورت خودکار ایندکس و رتبه گیری صفحات مربوطه را نیز انجام دهید ولی بهتر است برای هر محتوای جدید از این ابزار استفاده کنید تا ربات گوگل بتواند با سرعت بیشتری عملیات ایندکس، بازبینی و رنک دهی محتوای جدید شما را انجام دهد. علاوه بر URL Inspection می توانید از ابزار دیگر گوگل نظیر Fetch و Render استفاده کنید که این ابزار نیز دارای اهمیت بسیار زیادی بوده و می توانند به شما در ایندکس شدن سریع تر کمک کنند. این ابزار چکار می کنند؟ وب سایت و URL شما را در صف اولویت های گوگل قرار می دهند و عملیات بازبینی URL با سرعت بیشتری انجام می شود.

 

ایندکس سریع محتوا در گوگل

 

 1. نقشه سایت داشته باشید

از دیگر روش های بسیار ساده ای که می تواند به شما در ایندکس سریع تر و دریافت رنک های برتر کمک کند، داشتن نقشه سایت یا همان  Sitemap می باشد. زمانی که شما نقشه سایت خود را برای گوگل ارسال کنید، این موتور جستجو می تواند تعامل بیشتری با وب سایت شما داشته باشد و در نهایت می تواند به سادگی محتوای شما را ایندکس کرده و بر این اساس رنک دهی را انجام دهد. تهیه نقشه ساید بسیار ساده است و ما در ادامه شما را با یکی از ساده ترین روش های تهیه نقشه سایت آشنا خواهیم نمود.

ساده ترین روشی که برای تهیه نقشه سایت امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا تمامی وب سایت ها از این روش برای تهیه نقشه سایت استفاده می کنند، اضافه کرده /robots.txt در انتهای URL سایت می باشد. از این روش شما می توانید برای دریافت دایرکتوری سایت خود یا دیگران استفاده کرده و آدرس نقشه سایت را به دست بیاورید. سپس می توانید این آدرس را برای گوگل ارسال کرده و سایت خود را در میان سایت های ایندکس شده دارای نقشه قرار دهید تا محتوای شما با سرعت بیشتری ایندکس شود.

روش دیگری که برای دریافت نقشه سایت وجود دارد، مراجعه به لینک ارائه شده توسط خود گوگل برای نقشه سایت می باشد. شما می توانید با استفاده از این روش به سادگی به تمامی امکانات دسترسی داشته باشید و برای وب سایت خود نقشه تهیه کنید و یا این نقشه را حذف کنید. این کار باعث می شود تا بتوانید نقشه سایت خود را به گوگل اضافه کنید. این روش پس از دریافت نقشه سایت و برای اضافه کردن آن به موتور جستجوی گوگل دارای اهمیت می باشد.

 

قوانین سئو

 

 1. API ایندکس گوگل

به لطف API های جدید گوگل و بینگ که در زمینه ایندکس عرضه شده اند، می توانید به راحتی عملیات ایندکس صفحات خود را در کوتاه ترین زمان انجام دهید. در ماه های گذشته گوگل با طراحی API و ارائه آن باعث شده است تا بتوانید به صورت اتوماتیک URL های جدید یا به روز رسانی شده خود را برای این موتور جستجو ارسال کنید. در صورتی که می خواهید از API استفاده کنید باید در این مورد بیشتر بدانید.

API به برنامه های کوچکی گفته می شود که کار را در دنیای اینترنت ساده تر می کند. این تعریف دقیق و قطعی API نیست ولی منظور ما از API در این قسمت دقیقا همین تعریف است. پس شما می توانید از این ابزار برای کار ساده تر در محیط اینترنت استفاده کنید. API گوگل بر خلاف محصول بینگ که تنها URL ها را بررسی می کند، برای بررسی ساختار داده ای وب سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به بررسی سئو و بهینه سازی محتوا نیز دسترسی داشته باشد. استفاده از API می تواند در کاهش سرعت ایندکس شدن محتوا تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و یکی از روش های ایندکس سریع و دریافت رنک های برتر از دید گوگل به شمار می رود.

 

انتشار محتوا در گوگل

 

 1. دریافت لینک از صفحات مهم

زمانی که شما یک مقاله یا محتوای جدید در وب سایت خود بارگزاری می کنید باید لینک به صفحات مهم را صفحه جدید خود انجام دهید. از مهم ترین لینک هایی که می توان برای استفاده در یک مقاله یا متن استفاده کرد می توان به مواردی همچون صفحه اصلی سایت، صفحه مقالات مربوط به متن منتشر شده، صفحه منبع و غیره اشاره نمود. لازم به ذکر است که این روش علاوه بر افزایش سرعت ایندکس می تواند به دریافت رنک بهتر از دید موتور جستجوی گوگل نیز منجر شود.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

چرا باید طراحی سایت تجاری کوچک خود را به یک شرکت طراحی سایت بسپاریم؟

 

سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که کدام وب سایت های (غیر از سایت خودمان) می تواند برای لینک دهی مناسب باشد. در جواب به این سوال یک تکنیک ویژه وجود دارد که با شما در میان می گذاریم. باید به موتور جستجوی گوگل بروید و کلمه کلیدی اصلی خود را در این صفحه جستجو کنید. تعدادی از سایت ها به شما نمایش داده می شود برای مثال example.com که این سایت ها مقالاتی مشابه و متناسب با مقاله شما به اشتراک گذاشته اند. می توانید این لینک ها را در میان متن خود مندرج نمایید.

 

قوانین ایندکس محتوا در گوگل

 

 1. محتوا قدیمی را به روز رسانی کنید

اما یکی از مهم ترین مواردی که بسیاری از مدیران و تولید کنندگان محتوا فراموش می کنند، آن نیست که لینک در محتوای جدید خود قرار دهند. گاهی لازم است که به محتوای قدیمی خود رجوع کرده و لینک محتوای جدید را در آن تعبیه کنید. علاوه بر این خود به روز رسانی محتوا بر اساس اطلاعات جدید می تواند در ایندکس و دریافت رنک های برتر کمک شایانی به وب سایت شما بکند. پس از این نکته غافل نشده و حتما از این روش نیز استفاده کنید.

شاید تا کنون برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید لینک دهی را آغاز کنید و در محتوای خود از لینک سایت های دیگر یا لینک به محتوای جدید استفاده کنید؟ در جواب ما فرض می کنیم که گوگل یک انسان است و می خواهد یک نمره دهی انجام دهد. به نظر شما در میان حالات یک و دو کدام مورد برای گوگل جذاب تر است؟

 1. سایت شماره یک تنها در مورد یک موضوع توضیحاتی ارائه کرده است که من در این مورد اطلاعاتی ندارم و نمی تواند صداقت این سایت را بررسی کنم. در این مرحله به بن بست رسیده ام و دیگر نمی توانم اطلاعات بیشتری کسب کنم.
 2. سایت شماره دو تعدادی لینک برای اثبات صداقت گفتار خود استفاده کرده است و همچنین لینک به سایت های مشابه داده است که می توانم برای دریافت اطلاعات بیشتر از این وب سایت ها استفاده کنم. من به بن بست نرسیده ام و می توانم اگر با این محتوا متوجه موضوعی نشده ام، تحقیقات خود را ادامه دهم.

قطعا گزینه شماره دو می تواند برای گوگل گزینه ای جذاب تر به شمار رود و قطعا ایندکس سایت دوم نسبت به سایت اول با سرعت بیشتری انجام شده و رنک سایت دوم بهتر از رنک سایت اول می باشد. پس لینک دهی را آغاز کنید.

 

بهینه سازی سایت

 

 1. در محیط شبکه های اجتماعی فعال باشید

یکی از مهم ترین مواردی که باید همواره مد نظر خود داشته باشید، فعال بودن در شبکه های مجازی پس از انتشار هر نوع محتوا می باشد. زمانی که شما در شبکه های اجتماعی بابت محتوای به اشتراک گذاشته بازخوردی دریافت می کنید. گوگل متوجه می شود و با دریافت این سیگنال ها پی به اهمیت و محبوبیت متن شما برده و رنک مقاله یا محتوای شما را کاهش می دهد. این روش همچنین می تواند به شما در بهینه سازی سایت کمک کند تا مخاطبین بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید و روند افزایش مخاطبین را خواهید داشت. علاوه بر تمامی این موارد، فعال بودن در شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین استانداردهای گوگل به شمار می رود و در مدت زمان کوتاهی وب سایت شما را به یکی از انتخاب های اصلی گوگل تبدیل می کند.

 

بهبود رتبه سایت از دید گوگل

 

 1. ترافیک URL جدید را بالا ببرید

یکی از مواردی که همواره می تواند در موفقیت وب سایت شما تاثیر گذار باشد و سرعت ایندکس و رتبه گیری سایت شما را بهبود بخشد، ایجاد ترافیک برای URL محتوای جدیدی است که بر روی وب سایت خود بارگزاری کرده اید. شاید برای شما عجیب باشد ولی هرچقدر که در این زمینه بیشتر فعالیت کنید، مسلما با سرعت بالاترین نتایج آن را دریافت خواهید کرد.

سوالی که در این زمینه ممکن است ذهن شما را درگیر کند آن است که چه نوع ترافیک URL می تواند برای وب سایت شما مناسب باشد؟ در این خصوص می توان گفت که طبق الگوریتم های قدیمی گوگل که در این زمینه ارائه شده است شما می توانید با به اشتراک گذاری محتوای خود در سایر سایت ها و تبلیغات یا استفاده از شبکه های مجازی، ترافیک سایت خود را بالا برده و سیگنال های لازم برای بهبود رنک سایت را به گوگل ارائه کنید. در این زمینه می توانید از وب سایت هایی که در زمینه تبلیغات فعال هستند یا صفحه رسمی وب سایت خودتان در شبکه های مجازی کمک بگیرید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

چطور رتبه وب سایت را در گوگل افزایش دهیم

 

 

قوانین ایندکس 2020 گوگل

 

 1. کلیک جستجو ایجاد کنید

*این روش تنها برای بهبود رنک دارای ارزش است

منظور ما از ایجاد کلیک جستجو چیست؟ بیایید تصور کنیم که یک محتوا را انتشار داده اید و لینک آن را در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشته اید. لینک شما حاوی URL محتوای جدید شماست که در گوگل ایندکس شده است. حالا بیایید و روند به اشتراک گذاری لینک را یک مرحله عقب تر ببریم. زمانی که شما در گوگل یک کلمه کلیدی را جستجو می کنید (که می خواهید در این زمینه رنک دریافت کنید) یک لینک یا آدرس URL توسط گوگل ایجاد می شود که این لینک تنها برای این کلمه کلیدی حاوی ارزش است. شما می توانید با به اشتراک گذاری این لینک در واقع صفحه ای را از گوگل به اشتراک بگذارید که حاوی کلمه کلیدی هدف شماست و سایت شما هم به عنوان یکی از انتخاب های گوگل نمایش داده می شود (محتوا ایندکس شده است). در این حالت اگر هر مخاطب شما وارد این صفحه شود و از این صفحه به وب سایت شما هدایت شود، می توانید رنک خود را از دید گوگل با سرعت زیادی بهبود بخشید که این مورد در طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی بیشتر به چشم میخورد.

 

چگونه محتوای خود را در گوگل منتشر کنیم

 

 1. محتوای تازه داشته باشید

یکی از مهم ترین مواردی که گوگل به آن اهمیت بسیار زیادی می دهد، استفاده از محتوای تازه است؛ اما منظور گوگل از محتوای تازه چیست؟ با ذکر یک مثال این مسئله را شرح می دهیم. تصور کنیم که یک فرد می خواهد در زمینه کافی شاپ های فعال در شهر تهران برای نوروز 1400 اطلاعات کسب کند. زمانی یک محتوا به عنوان مرجع انتخاب می شود و رتبه های برتر گوگل را دریافت می کند که در مورد این موضوع خاص محتوای تازه تری داشته باشد. بگذارید مثال واضح تری بزنیم. تصور کنید که یک مسابقه فوتبال مهم در هفته آینده برگزار خواهد شد. سایت ورزشی در این زمینه می تواند موفق تر باشد که اطلاعات تازه تری را منتشر کرده باشد. پس همواره برای اخبار تازه تر، محتوای تازه تری را منتشر کنید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید:

راهکارهای امنیتی برای طراحی سایت

 

 

توزیع محتوا

 

 1. ساختار URL خود را بهبود بخشید

شاید این نکته توسط بسیاری از وب سایت ها صورت نپذیرد ولی دارای اهمیت بسیار زیادی در بحث رتبه دهی وب سایت دارد. اگر شما یک ساختار مناسب برای URL های جدید خود داشته باشید، گوگل رنک مناسب تری به شما اختصاص می دهد. برای مثال تصور کنید که نیویورک تایمز تمامی بررسی کتاب های خود را در یک URL به نام Book Reviews قرار دهد. به این صورت همواره گوگل از محتوای جدیدی که به این صفحه وارد می شود و همچنین ساختار محتوا آشنایی داشته و رنک های بهتری در صورت بهینه سازی و سئو مناسب صفحه ارائه می دهد.

 

انتشار محتوا

 

نتیجه گیری

ایندکس سریع و رتبه بندی مناسب صفحات سایت شما می تواند در توزیع و انتشار محتوا تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از این روی توصیه می شود که از راه های گفته شده استفاده کنید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان به رتبه های برتر گوگل برسید و مخاطبین خود را افزایش دهید تا از این طریق نیز بتوانید قیمت سئو سایت خود را نیز کاهش دهید.. اگر هدف شما از ورود به دنیای اینترنت و هزینه طراحی سایت، بهبود کسب و کار و بهره وری بالاتر است، می توانید از این روش ها برای سئو و بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید. در صورتی که سئو سایت خود را میخواهید به افراد دیگری بسپارید میتوانید با شرکت طراحی سایت ساپرن تماس بگیرید تا در این زمینه به شما خدمت کنند.

۰ نظر
ارسال نظر