افزایش فروش فروشگاه اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟ 

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی زیاد معمولا اولین دغدغه هر فروشگاه اینترنتی است. اگر چه راه کارهای زیادی در زمینه ی فروش اینترنتی وجود دارد اما نمی توان همه ی این راه کارها را عملی کرد. پس بهترین راه کارها در جهت فروش اینترنتی را باید مورد بررسی قرار داد که یکی از آنها طراحی سایت فروشگاهی مناسب می باشد. در این زمینه توصیه ها و نکات زیادی مطرح شده است که به بررسی بعضی از آنها می پردازیم. نکات و آموزش هایی که در صورت اعمال صحیح آنها در تجارت خود، می توانید مطمئن باشید که به موفقیت می رسید.

هر فرضیه ای باید مورد آزمایش قرار بگیرد تا کاربرد آن اثبات شود. کسی که سال ها فعالیت در اینترنت را دارد به این نتیجه می رسد که نمی توان بدون آزمایش، تصمیم گرفت که کدام استراتژی بهترین نتیجه را دارد. در این مطلب سعی می کنیم روش ها و استراتژی هایی را ارائه دهیم که با کاربرد آنها به هدف خود در زمینه افزایش فروش اینترنتی برسید.

 

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

 

 • در فروش محصولات و ارائه خدمات اصل صداقت را رعایت کنید.

شاید چنین توصیه ای کمی ساده لوحانه به نظر برسد ولی بسیاری از تجارت ها توجه کمی به این موضوع دارند. هیچ وقت در فروش محصولات خود ادعایی نکنید که نتوانید آن را انجام دهید و از تعریف بیجا دوری کنید. سعی کنید اعتماد کاربران را به خود جلب کنید. بسیاری از تجارت های نوپا سعی می کنند که خودشان را جزو بزرگان تجارت قلمداد کنند و توجه به این مسئله باعث می شود که از رسیدن به هدف اصلی خود باز بمانند. بنابراین تحت هر شرایطی سعی نکنید خودتان چیزی جلوه دهید که نیستید. اگر کاربران صداقت شما را در امر تجارت بیابند مطمئنا به شما اعتماد می کنند و از مشتریان دائمی شما خواهند شد.

مورد دیگری که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که کالایی را که در فروشگاه خود عرضه می کنید با کالایی که به مشتری ارائه می دهید باید یکی باشد سعی نکنید در این زمینه تقلب کنید وگرنه دچار ورشکستگی و عدم اعتماد کاربران به خود می شوید.

 • تبلیغات موثر

در واقع تبلیغات یکی از موثرترین روش های افزایش فروش اینترنتی است. باید شبکه های اجتماعی یا شبکه هایی که تعداد زیادی کاربر دارد را مورد توجه قرار دهید و اینکه بدانید چگونه به تبلیغات محصولات خود به صورت جذاب بپردازید. امروزه اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که بالغ بر پانصد میلیون کاربر دارد که روزانه در آن فعالیت می کنند و می تواند مکان مناسبی برای تبلیغات محصولات باشد.

در صورتی که عکس های جذاب و واقعی از محصولات خود بگیرید و با برنامه ریزی درست و استفاده از هشتگ ها و با زمان بندی درست در اینستاگرام پست بگذارید می توانید به تعداد کسانی که محصولات شما را دنبال می کنند بیفزایید. همچنین باید خرید مستقیم محصولات را در اینستاگرام برای مشتریان قرار دهید.

 

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی ارزان

 

 • رضایت مشتریان و نظریات آنها را به معرض نمایش بگذارید.

خیلی از وب سایت های موفق از این روش استفاده کرده اند تا کیفیت و ارزش محصولات خود را بالا ببرند. باید شرایطی را فراهم کنید که مشتریانی که محصولات شما را دریافت می کنند بتوانند عکس محصول دریافت شده و نظرات خود را در معرض نمایش دیگر کاربران قرار دهند. و هم چنین بتوانند با سایر مشتریان به گفت و گو و پرسش و پاسخ بپردازند.

 

 • بازگشت بی قید و شرط وجه را در شرایط فروش خود بگذارید.

امروزه هنوز هم کاربرانی وجود دارند که خرید اینترنتی را ریسک می دانند. مسلما دلیل این ترس به خاطر مسئله مالی و خطر احتمالی از دست رفتن پول به ازای هیچ چیز می باشد. شما باید برای مقابله با این عدم اطمینان و ترس احتمالی کاربران، سیستم پشتیبانی حرفه ای را در اختیار مشتریان قرار دهید تا در صورت عدم رضایت، پول مشتریان بازگردانده شود.

 

 • روش های مختلفی برای پرداخت در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

یکی دیگر از دلایل انتخاب یک فروشگاه اینترنتی توسط مشتریان، روش های پرداخت آن فروشگاه می باشد. اگر چه امروزه بیشتر نقل و انتقالات از طریق اینترنتی انجام می شود ولی هنوز هم برخی از افراد پرداخت نقدی در محل را به دیگر پرداخت ها ترجیح می دهند. شما باید روش های مختلف پرداخت پول مانند پرداخت از طریق درگاه بانکی، پرداخت از طریق حساب های اعتباری، انتقال کارت به کارت یا حساب و هم چنین پرداخت نقدی در محل را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

 

فروش فروشگاه اینترنتی

 

 • ارائه خدمات رایگان در کنار فروش محصولات

هر کسی عاشق دریافت کالای رایگان و یا خدمات رایگان است. ارائه کالا یا سرویس های رایگان برای مشتریان از روش های مختلف جذب کاربران است. برای مثال شما می توانید از ارسال اشانتیون های گوناگون و یا کدهای تخفیف در کنار سفارشات اصلی استفاده کنید. ارسال کالا و هدایای رایگان نه تنها موجب جلب رضایت مشتریان می شود بلکه شما با این کار مشتریان را با سایر محصولات خود آشنا می کنید و آنها را ترغیب به خریداری آن کالاها می کنید.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را میز مطالعه فرمایید:

چگونه یک سایت فروشگاهی موفق داشته باشیم؟

 

 • استفاده از Live Chat در وب سایت فروش

برای افزایش ارتباط با مشتریان و بازدیدکنندگان می توانید از سیستم گفت و گوی زنده یا Live Chat استفاده کنید. برای نمونه برخی از این سیستم ها به این کونه فعالیت می کنند که به محض ورود بازدیدکننده به وب سایت یا پس گذشت دقایقی از بازدید پیامی برای آنها ارسال می شود و به سوالات مشتریان و بازدیدکنندگان به صورت آنلاین پاسخ داده می شود. این مورد در طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت پزشکی، طراحی سایت املاک و طراحی سایت گردشگری نیز بسیار به چشم میخورد.

 

 • از بازاریابی ویدئویی استفاده کنید.

ویدئو توجه کاربران را به خود جلب می کند بنابراین می توانید با تهیه ویدئوهای جالب از محصولات خود باعث افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود شوید.

 • در دسترس بودن مسئولان فروش

یکی از عوامل مهمی که در جلب مشتریان تاثیر دارد در دسترس بودن گروه پشتیبانی و مسئولان فروش است. هر زمانی که کاربران سوالی در رابطه با محصولات شما دارند حتما باید یکی از مسئولان فروش پاسخ دهی مناسبی داشته باشند.

 

 • نمایش نماد اعتماد و سایت های امنیتی

یک راه عالی برای افزایش فروش ایجاد حس اعتماد مشتریان به محصولات شماست. نمادهای امنیتی باید کامل و فوری در اختیار مشتری قرار گیرد. اگرچه روش های مختلف امنیتی نیاز به هزینه ماهانه دارد ولی از این سرمایه گذاری پشیمان نمی شوید و باعث جذب مشتری می شوید. دریافت لوگو اینماد یکی از این نمادهای مورد نیاز سایت فروشگاه اینترنتی می باشد.

 

نماد اعتناد فروشگاه اینترنتی

 

 • ارزش دادن به مشتریان غیر فعال

در هر کسب و کار اینترنتی مشتریانی وجود دارند که دیگر خرید نمی کنند برای جلب این گونه مشتریان بهتر است برای آنها یک کارت پستال اینترنتی بفرستید و از آنها دعوت کنید که از محصولات شما دیدن کنند. هم چنین با در نظر گرفتن فروش های ویژه، مشتریان غیر فعال را به مشتریان همیشگی خود تبدیل کنید. همیشه ارتباط خود را با مشتریان حفظ کنید.

 • توانایی معرفی محصولات دیگر خود را به همراه سفارش اصلی مشتری داشته باشید.

مشتری در ابتدا سوالات زیادی می پرسد و ممکن است رقبتی برای خرید نداشته باشد و فقط قصد کسب اطلاعات داشته باشد ولی شما باید توانایی ترغیب مشتری به خرید را داشته باشید. همچنین باید توانایی این را داشته باشید که در کنار سفارش اصلی مشتریان، کالاهای مرتبط دیگری را به آنها پیشنهاد دهید. اگر مشتری مقاومت کرد دست از تلاش نکشید. ولی صحبت های شما نباید به گونه ای باشد که مشتری فکر کنند که صحبت های شما حوصله سر بر است. باید در این فن بیان خوبی داشته باشید.

 • پیگیری پس از خرید

یکی از مهم ترین عوامل اعتماد مشتری به فروشگاه های اینترنتی پیگیری مسئولان خرید، پس از خرید مشتری است. شما می توانید پس از ارسال محصول به مشتری، سالم رسیدن آن را پیگیری کنید و همچنین نظرات مشتری را درباره ی زمان رسیدن، کیفیت محصول بپرسید.

برای رسیدن به اهداف خود در زمینه فروش اینترنتی باید نکاتی را بدانید تا در این زمینه به موفقیت دست یابید.

هزینه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

 

1) اهداف فروش را مشخص کنید.

شما باید بدانید که چه چیزی را با چه هدفی به چه کسانی می خواهید بفروشید.

2) اهداف خود را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید.

فعالیت های خود را هدفمند کنید و برای هر هدف برنامه ای داشته باشید. شما باید بدانید که میخواهید از فروش هر محصول چقدر سود کنید؟ کدام محصولات فروش بیشتری دارد؟ چه برنامه ای برای جلب مشتری دارید؟ و سوالات دیگر که برای کار خود باید برای آنها پاسخی مناسب داشته باشید.

3) نیازهای مشتری را مد نظر قرار دهید.

نیازهای مشتری را مورد توجه قرار دهید و اینکه باید مشتری را متقاعد کنید که به محصولات شما نیاز دارد. هم چنین می توانید در محصولات خود بسته به نیاز مشتری تغییراتی را ایجاد کنید.

4 ) مهارت صحبت کردن و شنیداری را در خود تقویت کنید.

بیشتر از هر چیزی باید خوب گوش دهید تا بفهمید که مشتری چه می خواهد و چه سوالاتی در زمینه محصولات شما دارد . باید سوالاتی از این قبیل را از مشتری بپرسید تا مشتری احساس کند که قصد کمک دارید نه اینکه صرفا میخواهید محصول خود را بفروشید.

5) به دنبال کسب اطلاعات بیشتر باشید و خود را به روز کنید.

فعالیت های اینترنتی هر روزه دچار تغییر و پیشرفت است پس با افزایش مطالعه و جمع آوری اطلاعات می توانید کسب و کار اینترنتی خود را رونق بخشید.

 

طراحی سایت فروشگاهی

 

6) نسبت به کسب و کار خود نگرش مثبتی داشته باشید.

نگرش مهم ترین ابزار فروش است. به هر چیزی که مثبت و خوش بینانه است فکر کنید تا همان نیز برای شما اتفاق بیفتد.

7) تنوع محصولات را کاهش دهید.

تنوع بیش از حد محصولات باعث میشود که مشتری دچار سردرگمی شود و نتواند محصول مورد نظر خود را انتخاب کند. گزینه های خرید را کم کنید ولی محصولات خود را با کیفیت های بالا بفروشید.

8) انواع خریدار را بشناسید.

خریداران به سه دسته تقسیم میشوند: ولخرج ها، محافظ کارها و میانه رو ها. باید نحوه ی برخورد با هر کدام از این دسته ها را بشناسید و بدانید که برای هر کدام چگونه تبلیغ محصولات خود را بکنید که ترغیب به خرید شوند.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را میز مطالعه فرمایید:

8 راه نوین انتشار محتوا برای محقق شدن اهداف برند شما

 

عبارت های کاربردی برای جلب مشتری

  از جمله عبارت هایی که می توانید هنگام صحبت با مشتری ها از آنها استفاده کنید عبارتند از:

1) چطور میتونم کمکتون کنم؟

2) چه نوع محصولی با چه کیفیتی مد نظر دارید؟

3) اگر امروز خرید کنید، خدمات اضافی خرید نیز شامل خریدتان می شود.

4)  همه نیازها و ترجیحات شما را مد نظر دارم و این دو محصول را به شما پیشنهاد می کنم.

 

افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

 

نتیجه گیری کلی

اگر می خواهید کسب و کار پر رونقی داشته باشید و فروش اینترنتی خود را افزایش دهید باید روش های جذب مشتری و چگونگی برخورد با مشتریان و حفظ آنها را یاد بگیرید. باید اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید چرا که هر روزه اطلاعات زیادی در زمینه ی کسب و کار اینترنتی و نحوه ی پیشرفت آن در اختیار کاربران قرار می گیرد.

شما باید طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود را به روز کنید و محصولات خود را طبق نیاز روز مردم انتخاب کنید. اگرچه امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد شده است ولی از این موضوع هراسی نداشته باشید و روی پیشرفت کار خود تمرکز داشته باشید.

هنوز افراد زیادی هستند که از فروشگاه اینترنتی شما اطلاعاتی ندارند یا فقط یکبار از شما خرید کرده اند به این مشتریان نیز در کنار مشتریان فعال خود توجه کنید و برای آنها بیشتر در دسترس باشید، با این کار به آنها اجازه دهید که در هنگام نیاز، فروشگاه شما اولین نامی باشد که به ذهن آنها خطور می کند. در ابتدای کار خود به این سوال فکر کنید که میخواهید پنج سال دیگر حرفه ی شما چگونه باشد و به چه جایگاهی برسید؟

اگر فکر کنید که اوضاع بد اقتصادی مردم ممکن است بر کار شما تاثیر منفی داشته باشد، در کار خود موفق نخواهید شد. شما باید بتوانید در هر شرایط اقتصادی مردم را متقاعد کنید که به محصولات شما نیاز دارند و آنها را جذب خرید محصولات خود بکنید. در این صورت است که موفق خواهید شد.

نباید در همان ابتدای کار منتظر موفقیت های بزرگ باشید. باید صبور باشید و کار خود را مرحله به مرحله به صورت هدفمند پیش ببرید. زمانی که هدفی جدی داشته باشید پیشرفت سریع تر صورت می گیرد. پیشرفت کسب و کارتان را در طولانی مدت ببینید  تا در این راه به موفقیت برسید. با افراد موفق در این زمینه مشورت کنید و سعی کنید با کسب و کارهای مشابه خودتان رقابتی سالم داشته باشید.  

۰ نظر
ارسال نظر