مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی نسبت به صفحه اینستاگرام چیست؟  

مزایای داشتن یک سایت فروشگاهی نسبت به صفحه اینستاگرام چیست؟

موضوع این مقاله ما به مزایای داشتن سایت فروشگاهی اختصاص یافته است. لذا در ابتدا باید بدانیم که اصلا سایت فروشگاهی چیست؟ بدون شک در زندگی امروزی برای یک بار هم که شده واژه طراحی سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی را شنیده ایم یا افرادی که به اینترنت دسترسی دارند حداقل برای یک بار هم که شده خرید اینترنتی را تجربه کرده اند.

در واقع سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترنتی یک وب سایت است که به کاربران این امکان را می دهد که محصولات مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری نمایند. این نوع فروشگاه ها مزایای زیادی هم برای صاحبان کسب و کار و هم برای مشتریان خود دارد. از این رو ما نیز در این مقاله برخی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی را تشریح می نماییم.

مزایای داشتن سایت فروشگاهی

 

سایت فروشگاهی چیست؟

در سال های اخیر همگام با پیشرفت های خدمات و استفاده از اینترنت بسیاری از کسب و کارها و تجارت ها شکل جدید و اینترنتی به خود گرفتند و معمولا اکثرشان به صورت آنلاین در بازار فعالیت دارند. لذا بازار خرید و فروش از حالت سنتی کم کم خارج و شکل آنلاین به خود گرفته است. حال باید بدانیم که خرید و فروش آنلاین به چه شکل صورت می گیرد؟

صاحبان کسب و کار برای ورود به بازار اینترنتی برای معرفی و فروش محصولات خود وب سایت های فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین طراحی می کنند. که این بازار اینترنتی برای صاحبان کسب و کارها و تجارت ها مزایای زیادی دارد. در واقع سایت فروشگاهی یا همان سایت ﺁنلاین یک رابط و واسط بین کسب و کارها و مشتریان است. چرا که امروزه هر شخصی در هر جایی حتی با گوشی موبایل خود به اینترنت و این فروشگاه ها دسترسی دارد.

به طور کلی فروشگاه اینترنتی نوعی وب سایت است که با به کارگیری یک نرم افزار اتوماسیون این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا بتوانند به صورت آنلاین از فروشگاه مد نظر خود به صورت آنلاین خرید نمایند. در سایت فروشگاهی انواع اطلاعات محصولات اعم از قیمت، ویژگی و خصوصیات محصولات، تصویر محصول مورد نظر و نحوه استفاده آن قرار می گیرد.

این امکانات و راحتی دسترسی به انواع محصولات در کوتاه ترین زمان سبب شد که امروزه بازارهای سنتی کمرنگ و بیشتر مردم به سمت بازار اینترنتی جذب شوند. لذا امروزه طراحی و راه اندازی یک سایت فروشگاهی به افزایش فروش محصولات هر کسب و کاری کمک می کند. این ویژگی ها سبب شدند که امروزه بسیاری از فروشگاه ها و کسب وکارها به بازار اینترنتی و سایت فروشگاهی روی بیاورند. لذا ما نیز در این مطلب برخی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی را توضیح می دهیم.

 

آشنایی با مزایای داشتن سایت فروشگاهی

 

سایت فروشگاهی مناسب چه کسب و کارهایی می باشد؟

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم سایت فروشگاهی نوعی کسب و کار اینترنتی و آنلاین است که سبب می شود صاحبان کسب و کار در دنیای مجازی و اینترنتی به تجارت و بیزینس بپردازند. لذا امروزه با فراگیر شدن این موضوع هر شخصی با هر نوع کسب و کاری نیازمند یک سایت فروشگاهی است. از آنجایی که امروزه خرید و فروش محصولات به صورت اینترنتی افزایش یافته است برای اینکه صاحبان کسب و کار از این بازار عقب نمانند داشتن سایت فروشگاهی برایشان لازم و مفید می باشد.

مزایای داشتن سایت فروشگاهی چیست؟

امروزه به دلیل مزایای زیاد بازار اینترنتی و سایت های فروشگاهی اکثر افراد خرید اینترنتی را ترجیح می دهند. چرا که افراد با ورود به سایت فروشگاهی مورد نظر خود و جست و جوی محصول مورد نظر خود در آن وب سایت ابتدا مشخصات و اطلاعات مربوط به وسیله مورد نظر خود را مشاهده می کنند و همچنین نظرات کاربرانی که قبل از او آن محصول را خریداری و پس از استفاده از آن نظرات خود را در آن صفحه ذکر کرده اند را مطالعه می نمایند و سپس اقدام به خرید وسیله مورد نظر می نمایند.

 

پیشنهاد میکنیم این موضوع را هم مطالعه فرمایید:

چگونه در یک سایت فروشگاهی اعتماد سازی کنیم؟

 

داشتن این وب سایت علاوه بر مزایایی که برای کاربران دارد مزایای زیادی نیز برای کسب و کارها دارد. از جمله مزایای داشتن سایت فروشگاهی این است که مثلا هر شخص می تواند در کنار فروش و کسب وکار محصولات خود به فروش محصولات خود در سایت خود نیز بپردازد و یا حتی می تواند در سایت فروشگاهی خود محصولات و وسیله هایی متفاوت از فروشگاه خود را به فروش برساند.

 

مزایای داشتن سایت فروشگاهی چیست

 

از دیگر مزایای داشتن سایت فروشگاهی این است که باعث شده بسیاری از افراد بدون داشتن مکانی برای فروش محصولات خود کسب درآمد نمایند. لذا این کار سبب ایجاد اشتغال برای بسیاری از افراد شد که منبع مالی لازم برای خرید یا اجاره ملکی برای فروش محصولات خود ندارند. این امر سبب شد که امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کار بدون داشتن مکانی برای فروش محصولات خود به خرید و فروش اینترنتی مشغول هستند و فعالیت مجازی دارند و خدمات و محصولات خود را به صورت اینترنتی به مشتریان خود عرضه می کنند.

از آنجایی که فروش اینترنتی و آنلاین برای صاحبان کسب و کار فواید زیادی دارد لذا ما نیز برخی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی را بیان می کنیم.

برخی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی

داشتن هزینه مقرون به صرفه:

همان طور که همه ما می دانیم طراحی و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی طبیعتا هزینه کمتری در مقابل راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی دارد. چرا که راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی نیازمند خرید و یا اجاره ملک است ولی یک فروشگاه اینترنتی نیازی به مکانی خاص ندارد و آن را می توان حتی در خانه نیز راه اندازی نمود.

کاهش هزینه های بازاریابی:

یک سایت فروشگاهی بهتر می تواند مشتریان را نسبت به سایر رسانه ها مورد هدف بگیرد. چرا که فردی که در اینترنت به دنبال محصولی است را بهتر جذب کرد در مقابل فردی که مشغول تماشای برنامه تلویزیونی است که با خدمات سئو سایت خود میتوانید به این مهم دست یابید.

نشان دادن تصویری واضح تر و بهتر از فروشگاه:

راه اندازی یک سایت فروشگاهی برای هر نوع کسب وکاری باعث می شود که تصویری بهتر از محصولات و خدمات شرکت و فروشگاه ها به مشتریان نشان داده شود.

مزایای داشتن سایت فروشگاه اینترنتی

 

افزایش گستره جغرافیایی:

راه اندازی سایت فروشگاهی سبب گسترش محدوده جغرافیایی می شود. چرا که یک فروشگاه فیزیکی فقط مشتریانی را جذب خود می کند که در محدوده و مناطق نزدیک به آن هستند. ولی همین فروشگاه با راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی می تواند محصولات خود را در سطح کشور به فروش برساند. حتی راه اندازی این وب سایت به قدری در فروش و معرفی محصولات تاثیر دارد که بسته به نوع محصول می توان محصولات را در سطح بین المللی به فروش رساند. این کار از ویژگی های بارز وب سایت فروشگاهی و تجارت الکترونیک است.

باز بودن فروشگاه در طول هفته و دسترسی 24 ساعته به محصولات و خدمات:

از بهترین امکاناتی که وب سایت فروشگاهی برای هر کسب وکاری ایجاد کرده است امکان خرید و سفارش و پرداخت آنلاین و خودکار است. این مساله سبب می شود که در هر ساعتی از شبانه روز و در تمام روزهای هفته بتوان صاحبان کسب و کار به فرشو محصولات خود بپردازند و مشتریان نیز بتوانند در تمام ساعات و در هر زمانی که وقت دارند و در هر مکانی که هستند اقدام به خرید نمایند. این عامل سبب سوددهی بیشتر کسب و کارها می شود.

این در صورتی است که یک فروشگاه اینترنتی در ساعات خاصی باز می باشد و همچنین اگر فروشنده در مغازه خود نباشد باعث می شود که مشتری خود را از دست بدهد.

 

دسترسی 24 ساعته به سایت فروشگاهی

 

انعطاف پذیر بودن:

هر فروشگاهی با داشتن یک وب سایت فروشگاهی به راحتی و متناسب با هر مناسبت و رویدادی می تواند به سرعت طراحی خود را تغییر دهد. این مزایا یکی دیگر از مزایای داشتن سایت فروشگاهی است که انجام آن به هزینه بالایی احتیاج ندارد.

ارائه خدمات بهتر به مشتریان:

داشتن سایت فروشگاهی سبب می شود که صاحبان کسب و کار به سوالات مشتریان پاسخ و به مشکلاتشان رسیدگی نمایند. با این کار می توان خدمات بهتری به مشتریان ارائه نمود. معمولا مشتریان در زمان خرید به دنبال اطلاعاتی هستند. از جمله اطلاعاتی که معمولا برای مشتریان مهم است، داشتن اطلاعات اولیه در مورد محصول مورد نظرشان قبل از خرید است تا بتوانند راحت تر خرید نمایند و اطلاعاتی در مورد مشکلاتی است که در طی فرایند خرید برایشان پیش می ﺁید می باشد.

از این رو هر صاحب کسب و کاری با راه اندازی یک سایت فروشگاهی برای خود می تواند تمام اطلاعاتی که مشتریان به آن احتیاج دارند درست و به موقع در اختیارشان قرار دهد. این کار علاوه بر فروش بیشتر سبب می شود که تماس های تلفنی برای حل مشکلات نیز کاهش یابد.

داشتن هزینه کمتر برای راه اندازی وب سایت:

راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی هزینه کمی دارد و یکی از مزایای این کار است. همچنین این سایت ها نیاز به کارمندان کمی دارند. از این رو داشتن این وب سایت ها باعث کاهش هزینه های عملیاتی نیز می شوند چرا که با ثبت سفارشات آنلاین دیگر به کارکنان خدمات نیاز نمی باشد. از آنجایی که در این نوع خرید و فروش تمام سفارشات و پرداخت ها اینترنتی است هم به کارکنان کمتری نیاز است و هم باعث می شود که هزینه های دفتری و اداری نیز کاهش یابد.

 

حذف فاصله ها از مزایای داشتن سایت فروشگاهی

 

از بین بردن فاصله ها:

فروشگاه اینترنتی رابط بین مشتریان و فروشگاه ها است و با راه اندازی این وب سایت ها فاصله بین این دو کم و فقط به اندازه یک کلیک می شود. داشتن این وب سایت سبب می شود که به راحتی با مشتریان در تماس بود و به سوالاتشان پاسخ و مشکلاتشان را حل نمود. دریافت مستقیم سفارش ها و دریافت را می توان مهم ترین مزایای این وب سایت ها دانست.

گسترده تر نمودن مشتریان بالقوه:

راه اندازی وب سایت فروشگاهی سبب می شود که هر کسب وکاری دارای یک کانال بیشتر و اضافه تر برای خرید مشتریان باشد و لذا این وب سایت می توان مشتریانی که قبلا از این فروشگاه ها خرید نکرده اند را جذب خود نماید. از این رو این کار باعث افزایش سوددهی و درآمد کسب و کارها می شود.

ارائه اطلاعات به مشتریان:

هر کسب و کاری می تواند با راه اندازی وب سایت فروشگاهی انواع و اقسام اطلاعات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. این اطلاعات می تواند از آدرس و شماره تلفن فروشگاه تا اطلاعاتی در مورد انواع خدمات و ویژگی محصولات فروشگاه باشد.

کار کردن در مکان مورد علاقه خود:

یکی دیگر از مزایای داشتن سایت فروشگاهی این است که هر شخصی در هر مکانی که دوست دارد می تواند به خرید و فرشو محصولات خود بپردازد و از نظر مکانی هیچ نوع قید و بندی وجود ندارد و شخص از این نظر آزاد می باشد. مثلا شخصی علاقه ندارد در هوای گرم در شهر کار کند و یا به خاطر رطوبت و یا آلودگی هوا نمی تواند از خانه خارج شود وب سایت فروشگاهی کار کردن را برای این شخص راحت می کند و این شخص در انتخاب مکان خود برای کار کردن آزاد است.

 

مزایای داشتن سایت فروشگاه اینترنتی

 

از این رو فروشگاه اینترنتی این امکان را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده که در هر مکانی که راحت هستند به فعالیت بپردازند. از این رو در هر مکانی که اینترنت به خوبی کار می کند شخص می تواند در هر مکانی که دوست دارد زندگی کند و کسب و کار خود را نیز مدیریت نماید. این مساله سبب شده که بسیاری از صاحبان کسب و کار ها در دنیا در یک قاره زندگی کنند و انبار کالاهایشان در قاره ای دیگر باشد. این موضوع از مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی است که افراد می توانند کسب و کارشان را متناسب با سبک زندگی خود هماهنگ کنند. لازم به ذکر است که بدانید این موضوع برای شغل هایی صادق است که شخص برای کسب و کار خود نیازی به مکان خاص و ثابت ندارد و برای مشاغلی همچون معمارها و یا پزشکان که نیاز به یک مکان خاص دارند صادق نمی باشد.

امکان ورود به بازار جهانی:

فروشگاه های سنتی فقط می توانند مشتریان محلی و اطراف خود را جذب کنند. حتی امکان دارد بسیاری از افراد حتی در همان منطقه نیز از وجود آن فروشگاه بی اطلاع باشند و آن را نشناسند. در صورتی که فروشگاه هایی که دارای وب سایت فروشگاهی خوب هستند می توانند افرادی زیادی را هم از کشور خود و هم از کشورهای دیگر جذب وب سایت خود نمایند. با معرفی نامحدود کالاها و خدمات می توان باعث افزایش تجارت خود شد.

ورود به بازار جهانی از مزایای داشتن سایت فروشگاهی

 

مزایای داشتن سایت فروشگاهی نسبت به صفحه اینستاگرام

امروزه افراد زیادی در اینستاگرام مشغول به کسب و کار اینترنتی هستند. این کار در مقابل فروشگاه های اینترنتی دارای معایبی است که برخی از ﺁن عبارتند از: نداشتن دسته بندی خاص برای محصولات مورد نظر، امکان بروز رسانی محصولات وجود ندارد، دشوار بودن فرایند پرداخت و همچنین هک شدن سایت یا فیلتر شدن همیشه وجود دارد.

جهت مشاهده قیمت طراحی سایت فروشگاهی میتوانید به این صفحه مراجعه نمایید.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

۰ نظر
ارسال نظر