نیاز به طراحی سایت و قطع اینترنت در ایران  

نیاز به طراحی سایت و قطع اینترنت در ایران

نیاز به طراحی سایت و قطع اینترنت در ایران

با توجه به مشکلاتی که در مورد قطعی اینترنت در ایران به وجود آمده است،کسب و کارهای زیادی با ضرر روبه رو شدند اما برخی از کسب و کارها توانستند با داشتن سایت هایی که بر روی سرورهای ایران وجود دارند،نرخ ضرر خود را کاهش دهند ولی برخی دیگر بدون در نظر گرفتن این موضوع که ایجاد یک سایت به کمک آن ها در مشکلاتی مانند قطعی اینترنت یا از دسترس خارج شدن شبکه های اجتماعی یا فیلترینگ شبکه های اجتماعی میاید، فقط در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام  فعالیت میکردند.در نتیجه این تصمیم باعث شد آن ها کاهش درآمد و حتی به صفر رسیدن درآمدزایی را تجربه بکنند.پس میتوان به این نتیجه رسید که جایی از این کار اشتباه است،اما مهم این است کجای کار؟باید با این قبیل مشکلات به چه صورت برخورد بکنیم؟

شبکه های اجتماعی و قطعی اینترنت

با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشور ایران و هزینه های گزافی که در اجاره مکان برای ایجاد یک کسب و کار وجود دارد، باعث شده است که مردم روی به کسب و کارهای آنلاین بیاورند.برخی از مردم در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا توییتر فعالیت میکردند که این فعالیت ها در فضایی بود که آن ها مالک اصلی این فضا نبودند و بلکه با داشتن یک اکانت در رسانه دیگران فعالیت میکنند.این عمل باعث شد که با قطعی اینترنت تسلطی بر فضای کسب و کار خود نداشته باشند و نتوانند مشتری های خود را از روش های مختلف اطلاع رسانی مانند بازاریابی پیامکی یا تلفنی از فعالیت خود در فضایی که صاحب آن هستند با خبر سازند.

البته باید این هم در نظر گرفت که فعالیت در شبکه های اجتماعی در رشد فروش کسب و کار شما بسیار اثر بخش است،اما در نظر داشته باشید میتوان فقط به رسانه ای که شما مالک آن نیستید اعتماد کرد؟جایی از کار نمیلنگد؟ 

انواع فضای مورد نیاز انتشار محتوا

  • Owned
  • Earned
  • Paid
  • social

Owned:

در فضای مورد استفاده به جایی که برای شما باشد و بتوانید مالکیت کامل در آن داشته باشید به آن فضا اصطلاحا owned گفته میشود.به طور مثال شما میتوانید با طراحی سایت و دسترسی به سرور هر لحظه که علاقه به تغییر فضا خود داشته باشید با استفاده از ریدایرکت کاربران را به آدرس جدید هدایت کنید.پس شما با داشتن یک سایت میتوانید تصمیم گیری کاملی در مورد فضای خود داشته باشید.

در نظر داشته باشید فضا های اجتماعی شما مالکیت آن ها را ندارید و هر لحظه که دارنده آن ها علاقه به حذف شما داشته باشد میتواند این کار را انجام دهد.در مثالی بهتر و ملموس تر میتوانید به از دسترس خارج شدن تلگرام فکر بکنید که کسب و کارها چقدر متحمل ضرر شدند یا به این مشکل قطع شدن اینترنت در ایران به وجود آمده است توجه کنید که  دسترسی به کسب و کارهایی که فقط فعالیت خود را در social media  داشتند به طور کامل از بین رفت.با مثالی دیگر بخواهیم این موضوع را نشان دهیم به این توجه کنید که شما طراحی سایت باربری انجام داده بودید و توانسته بودید با توجه به این سایت کسب درآمد قابل توجه ای داشته باشید ولی حال اگر سرور شما در خارج از کشور بود از دسترس خارج میشد،پس باید به مکان سرور خود هم توجه لازم را بکنید.

پس حتما به فکر یک فضایی که کاملا در اختیار شما باشد فکر بکنید و هرچه زودتر برای طراحی یک فروشگاه آنلاین یا صفحاتی که معرف شما هستند و کاملا در اختیار شما هستند اقدام بکنید.

Earned:

در این روش از انتشار محتوا به صورتی است که شما در دیگر روش ها محتوا شما توانسته اید با تولید محتوا به روز و داشتن محتوا دست اول و مورد نیاز کاربر آن ها نشان دهید که شما مرجع هستید.کاربران با دیدن این محتوا آن ها را در دیگر فضا ها به اشتراک میگذارند و راجب شما صحبت میکنند.

این روش بهترین روش برای تبلیغ سایت شما میباشد چون که در مورد سایت شما در دیگر فضاها صحبت میشود و در نظر گوگل معتبر تر دیده میشود.شما با این روش میتوانید ترافیک ورودی سایت خود را بالا ببرید و در نظر داشته باشید که شما با این روش در برند سازی خود نقش زیادی را ایفا میکنید.

 

 

Paid:

در این نوع از راه انتشار محتوا شما پولی را برای تبلیغات ارائه میدهید و از دیگر دارندگان فضای انتشار محتوا درخواست میکنید که تبلیغ شما را در فضای owned  خود قرار بدهند. با مثالی ملموس تر به این نکته اشاره میکنیم که چطور شما میتوانستید در این مشکل جدی که به رونق کسب و کار شما ضربه زد استفاده میکردید : به این موضوع فکر کنید با قطع شدن اینترنت در ایران اگر شما سایتی در دسترس داشتید ، میتوانستید با پرداخت هزینه در سایتی که بازدید بالایی دارد یک فضای بنر را اجاره بکنید و از آن سایت ترافیک ورودی دریافت بکنید.

این عملی که شما انجام میدادید باعث میشد به طور کامل از دسترس خارج شدن شبکه اینترنت را دور بزنید و با استفاده از فضای مورد نیاز مثل اینترنت ملی یا همان فضای اینترنتی بتوانید شما ترافیکی که منجر به خرید میشود را با پرداخت هزینه و تبلیغات در دیگر سایت ها به سمت سایت خود هدایت کنید.

Social:

این مدل از انتشار محتوا مردم ایران بسیار علاقه مند به آن هستند.به دلیل فراگیری فضای مجازی کسب و کار ها واقعا نیاز به تولید محتوا و اعلام حضور در این فضا را دارا هستند.

در نظر داشته باشید فعالیت در فضا های مختلف باید با توجه به داشتن نیروی کار و داشتن فعالیت مداوم در آن ها و برنامه ریزی مدون و مرتب انجام شود.پس در نظر داشته باشید که شما باید از فضا های سوشال استفاده بکنید که کاربر ها را به سمت فضای owned خود هدایت بکنید که بتوانید آن ها را به استفاده از خودتان شرطی سازی بکنید.

مخاطبان از این روش ها بیشتر اعتماد سازی میکنند و میتوانند به شما راحت تر دسترسی داشته باشند.پس به این موضوع توجه داشته باشید که باید در تمامی فضاها فعالیت داشته باشید.

 

کلام اخر با قطعی اینترنت چکار کنیم؟

شما به طور کل نیاز دارید که در تمام راه های انتشار محتوا که در بالا اشاره شده است فعالیت داشته باشید.اگر هنوز به اهمیت داشتن یک سایت پی نبردید پیشنهاد میکنم به مشکلاتی که برای کسب و کارهایی که فقط در یک فضا کار میکردند توجه فرمایید.با طراحی سایت فروشگاهی شما میتوانید به راحتی خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهید،همیشه به فکر این باشید که آیا نگهداری مشتریان کسب و کارتان برای شما حائز اهمیت است؟به نیاز آن ها توجه میکنید؟

شما در نظر داشته باشید اگر بازهم با اختلالی به دسترسی اینترنت مواجه شدید یا مشکل اتصال به شبکه های اجتماعی جه تصمیمی در نظر گرفته اید؟آیا شما میتوانید با این شرایط کنار بیایید؟جلوی ضرر کسب و کار خود را جمع آوری مشتریان بالقوه بگیرید؟میتوانید نیاز مخاطبان خود را برطرف کنید و از ریزش مشتریان وفادار خود جلوگیری کنید؟

شما با پاسخ به سوالات بالا میتوانید با در نظر گرفتن ایجاد یک سایت خیلی از مشکلاتی که در بالا ذکر شد را برطرف سازید و خطر قطع اینترنت را به سلامت از آن بگذرید و مشکلی در نگهداری مشتریان خود نداشته باشید.پس همین امروز تصمیم خود را بگیرید که قرار است بازهم گوشه ای بنشینید و بدون استراتژِی در کسب و کار خود با شکست مواجه شوید یا مانند مدیران حرفه ای برخورد میکنید و به دنبال راهکاری برای پیشرفت خود هستید؟تصمیم با شماست…

۰ نظر
ارسال نظر