چرا طراحی سایت رستوران و امکانات آن  

چرا طراحی سایت رستوران و امکانات آن

طراحی سایت رستوران با توجه به رقابت و چالش های بازاریابی پیش رو می تواند نقش مهمی در جلب مشتری داشته باشد و رستوران را به افراد مختلف معرفی نماید.

سرآشپزهای معروف معتقدند اولین مرحله ی صرف غذا دیدن آن است و به عبارتی این چشمان ما هستند که اولین گاز را به غذا می زنند.
همین موضوع در مورد طراحی سایت رستوران نیز صادق است اگر آن ها با شیوه های خاص خود بازار گرمی نکنند باید زمان زیادی را برای رزرو و جلب توجه مشتریان صرف نمایند.
خوشبختانه ساخت و طراحی سایت رستوران عالی کار ساده ای است و در صورتی که از ابزار مناسب برای طراحی آن استفاده شود می تواند به پیشرفت و سودآوری یک رستوران کمک کند.

برای طراحی سایت مناسب از نگاه مشتریان باید خود را در جایگاه آنها قرار دهید، اینکه چرا مردم به رستوران میروند مشخص است که برای صرف کردن یک غذای عالی در محیطی آرامش بخش و داشتن اوقاتی خوش در کنار دوستان و خانواده

  • امکانات طراحی سایت رستوران

برای سایت یک رستوران امکانات بسیاری را میتوان در نظر گرفت. برخی از امکانات طراحی سایت رستوران عمومی بوده و برای همه سایتها باید در نظر گرفت مانند صفحه درباره رستوران و یا صفحه تماس با ما و منوی رستوران و دیگر امکانات عمومی که برای یک سایت رستورانی ضرورت محسوب می شوند.

برخی دیگر از امکانات وب سایت رستورانی نیز خاص بوده و یک امتیاز نسبت به رقبا محسوب می شود مانند رزرو میز در رستوران به صورت آنلاین. امکان انتخاب موقعیت میز در داخل رستوران که چیدمان آن از طریق وب سایت قابل مشاهده بوده و مشتریان میتوانند با مراجعه به سایت رستوران شما، موقعیت میز خود را نیز مشخص و رزرو نمایند.

 

 

  • در اولین قدم برای طراحی سایت رستوران شما باید مشتریان بالقوه خود را بخوبی شناسایی کنید.

دقت در موقعیت جغرافیایی و گروه سنی مشتریان در شناخت مشتریان نقش بسزایی خواهد داشت. مثلا اگر در نزدیکی کافه یا رستوران شما یک دانشگاه یا مرکز آموزش قرار گرفته است در نتیجه اکثر مشتریان شما دانشجویان و جوانان خواهند بود و یا اگر در نزدیکی یک پاساژ یا مرکز تجاری قرارگرفته اید باید توجه ویژه ای به قرارهای کاری و محیط رسمی در طراحی سایت رستوران خود داشته باشید.

بعد از شناخت مشتریان نوبت طراحی سایت رستوران است. در این مرحله  باید براساس سلیقه و ذائقه مشتریان، ظاهر سایت را طراحی کنیم.

 

  • در طراحی سایت رستوران سادگی را رعایت کنیم.

طراحی سایت رستوران یا فست فود باید شامل صفحات اصلی و مهمی مانند صفحه اصلی، منوی غذا، درباره ما و فرم تماس با ما باشد. وجود هریک از این صفحات در طراحی سایت رستوران اهمیت ویژه ای خواهند داشت و بدون هرکدام از آنها سایت شما ناقص خواهد بود. همچنین میتوانید همچون استانداردهای طراحی سایت شرکتی صفحه ای مجزا برای ثبت نظرات و تجربیات مشتریان درباره رستوران خود قرار دهید تا افرادی که به تازگی با رستوران شما آشنا میشوند دید بهتری نسبت به آن بدست آورند. همچنین تلاش کنید تا در حد امکان سادگی را در طراحی سایت رستوران یا کافه در نظر داشته باشید و صفحات اضافی و غیر ضروری را از آن حذف کنید زیرا اگر بازدیدکنندگان با مشاهده حداکثر سه صفحه از سایت شما به آنچه در نظر دارند نرسند از سایت شما خارج خواهند شد.

  •  ترکیب رنگ

اگر توجه کرده باشید بطور معمول چهار رنگ اصلی در طراحی سایت رستوران ها بکار گرفته میشوند که شامل قهوه ای، سفید، قرمز و مشکی میشود. البته میتوان موارد دیگری نیز مشاهده کرد که از ترکیب رنگ متفاوتی استفاده میکنند ولی انتخاب این چهار رنگ دلیل ویژه ای داشته است.


قهوه ای نشانگر قابلیت اطمینان، ثبات و پایبندی به سنت است، سفید حس تازگی، پاکی و آزادی را به بیننده منتقل میکند. استفاده از رنگ مشکی در طراحی سایت حسی مرموز را منتقل میکند و نشانگر قدرت خلاقیت شماست همچنین عکاسی صنعتی از غذا جلوه بیشتری با پس زمینه مشکی خواهد داشت. و در پایان رنگ قرمز که بیشترین کاربرد را در طراحی سایت رستوران و محیط داخلی فست فودها دارد و موجب ایجاد اشتیاق و شور در انسانها میشود. 

 

 

 

  •  فرم تماس با ما

طراحی سایت رستوران شما باید شامل یک فرم تماس با ما یا فرم ثبت نام کاربردی و آسان باشد. قرار دادن شماره تماس و آدرس به تنهایی برای یک رستوران کافی نیست و قرار دادن یک فرم تماس این امکان را به بازدیدکننده میدهد تا بطور مشخص در زمینه ای خاص با شما در تماس باشد.

  • صفحه تماس با ما در طراحی سایت رستوران

 نقشه و کروکی محل رستوران را در صفحه تماس قرار دهید تا مشتریان براحتی مکان شما را پیدا کنند و از سوالات تکراری درمورد آدرس و جای پارک رهایی یابید.

  •  استفاده از شبکه های اجتماعی

سایت ها و شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که میتوانید از طریق آنها اخبار و اطلاعات خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید و از این راه افراد بیشتری را با رستوران خود آشنا کنید. طراحی وب سایت رستوران باید بگونه ای باشد که امکان ایجاد و شکل دهی این ارتباطات را داشته باشد. ارتباط با مشتریان و ایجاد حس دوستی در آنها میتواند مشتریان دائمی و وفادار را برای شما بهمراه داشته باشد.

  •  طراحی سایت رستوران با تصاویر مناسب

در فضای اینترنت مهمترین هدف جلب توجه بازدیدکنندگان و تشویق آنها به ورود به صفحات بیشتر و مورد نظر شماست. بنابراین طراحی وب سایت رستوران باید جذابیت بصری مناسبی داشته باشد. استفاده از تصویر پس زمینه بزرگ بهترین انتخاب برای وبسایت رستوران است.

 

همچنین میتوانید تصاویر با کیفیت و حرفه ای به صفحه منوی رستوران اضافه کنید و به مشتریان نحوه سرو غذا و چیدمان آن را نشان دهید. استفاده از عکس برداری حرفه ای از غذاها در طراحی سایت رستوران میتواند اشتیاق زیادی را برای مراجعه حضوری در بازدیدکنندگان سایت ایجاد کند.

 

پیشنهاد میکنم مقالات زیر را هم مطالعه بفرمایید:


در پایان نمایش تصاویری از محیط رستوران و دکوراسیون داخلی کافه یکی از روشهای جلب مشتریان و تشویق به مراجعه حضوری خواهد بود.

  • خلاقیت برای صفحه درباره ما در طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران به هدف ایجاد تفاوت میان شما و رقبایتان انجام میشود و خلاقیت در صفحه درباره ما به همراه ارائه اطلاعات تکمیلی میتواند این تمایز را برای شما تضمین کند. سرآشپز، کارکنان و تیم مدیریت رستوران را به مردم معرفی کنید و اجازه دهید تا احساس دوستی و نزدیکی بیشتری با شما داشته باشند. 

دید مردم به صفحات وب با کتاب و مجلات متفاوت است، در اینترنت چشم ها به دنبال عبارات کلیدی و مهم هستند و اطلاعات اضافی را دنبال نمیکنند؛ پس با برجسته کردن مطالب مهمتر مانند وظیفه هر یک از کارکنان یا رزومه سرآشپز میتوانید آنچه برای خودتان مهمتر است را به بیننده نشان دهید.

منبع: ساپرن

برای طراحی وب سایت در غرب تهران، همین الان با کارشناسان ساپرن تماس بگیرید.

۰ نظر
ارسال نظر