نقش رنگ در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت  

نقش رنگ در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

دوستای عزیزم روزتون بخیر تصمیم دارم در این مقاله درباره روانشناسی رنگ ها در طراحی وب سایت شرکتی، رنگ شناسی در طراحی وب سایت، استفاده از رنگ ها در طراحی وب سایت، اصول استفاده از رنگها در طراحی وب سایت، اصول رنگ بندی  طراحی وب سایت، رنگ تم سایت در طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی، نقش رنگ در طراحی وب سایت و آموزش روانشناسی رنگ ها صحبت کنم.

یكی از موارد بسیار مهم در طراحی وب سایت ، توجه و اهمیت به روانشناسی رنگ ها می باشد که این موضوع باعث جذب مخاطبین بیشتری می باشد.بنابراین باید به این موضوع توجه داشت كه این رنگ قرار است در چه صفحه ای و با چه موضوعی به كار رود.علم روان‌شناسی رنگ‌ها می‌تواند به شما کمک کند برندتان را تقویت کنید، فروشتان را افزایش دهید

 

بنابراین یك مدیر بر اساس سیاست‌هایی كه برای جذب مخاطب و ایجاد فضای اطمینان در وب‌سایت دنبال می‌كند، باید با كمی آگاهی در مورد روانشناسی رنگ‌ها و تاثیر هر رنگ در مخاطب، خط‌ مشی طراح وب را در رنگ‌بندی صفحات مختلف وب‌سایت مشخص كند. در رنگ‌بندی یك صفحه، باید به این موضوع توجه شود كه این رنگ قرار است در چه صفحه‌ای و با چه موضوعی به كار رود. یعنی اصل توجه به عملكرد سایت، در رنگ‌بندی مطالب مهم است. به عنوان مثال سایت‌های دولتی و به طور كل، سایت‌هایی با بازدیدكننده بسیار بالا، معمولا از رنگ سفید برای زمینه صفحات و رنگ آبی برای لینك‌های صفحه و رنگ بنفش برای لینك‌های مشاهده شده استفاده می‌كنند.

 

مهمترین نکته در اصول رنگ بندی سایت این است که نباید بیش از اندازه از رنگ های متنوع استفاده کنید.پیشنهاد من استفاده از سه رنگ پایه است.به عنوان مثال می توانید از سه رنگ غالب سفید،مشکی و آبی و همچنین ترکیبی از این سه رنگ در طراحی قالب سایتتان استفاده کنید تا دیزاین اصلی وب سایت یا فروشگاه شما شکل بگیرد.

 

روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت

عزیزان همانطور که مستحضرید در طراحی وب سایت شرکتی هدف اصلی معرفی و فروش خدمات یا محصولا شماست به همین دلیل روانشناسی رنگها در طراحی سایت بسیار موثر بوده و نشانگر شخصیت و هویت شما خواهد بود.

اگر بدانید که هر رنگ چه تاثیراتی بر افراد می‌گذارد می‌توانید بهترین گزینه را برای رنگ‌آمیزی وبسایت خود انتخاب کنید.

رنگ سفید :

پاکی ، تمیزی، مرگ،عزاداری، نازایی، غم ،بدبختی، ناراحتی، صلح

در سراسر جهان پرچم سفید نشانه ی صلح و آتش بس می باشد. در اکثر کشور ها سفید دارای دو مفهوم پاکی و مرگ می باشد.استفاده از رنگ سفید فارغ از روانشناسی رنگها و به منظور جلوه بیشتر محصولات در صفحه سایت صورت گرفته است.

 

رنگ سفید در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

سفید رنگ دکترها، پرستارها و دندانپزشک‌هاست که آن را به یک رنگ جدانشدنی از وبسایت‌هایی که با موضوع سلامتی در ارتباط هستند تبدیل کرده است. همچنین این رنگ برای وبسایت‌های علمی نیز بسیار مناسب است.

از آنجایی که تأثیر رنگ سفید در کنار رنگ‌های دیگر متفاوت است، استفاده از آن در هر نوع وبسایتی می‌تواند مناسب باشد.

رنگ مشکی :

عزاداری،مردانگی،غم،شر،تولد،مرگ،جادو،قدرت

رنگ سیاه در سراسر جهان به معنی سحر و جادو و ناشناخته ها می باشد. این رنگ در اغلب کشورها نمادی برای تشریفات عذاداری می باشد.

 

رنگ مشکی در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

بسته به رنگ‌هایی که به همراه آن استفاده می‌شود، مشکی می‌تواند زیبا و سنتی یا مدرن باشد. مشکی برای کالاهای لوکس، مد و فشن، بازاریابی، لوازم آرایشی و … بسیار مناسب است.

استفاده زیاد از مشکی شما را از هدف وبسایت دور می‌کند و می‌تواند احساس شوم و شرورانه به کاربر منتقل کند یا حتی باعث ناراحتی و استرس افراد شود.

رنگ قرمز :

ثروت،رفاه،جشن،مذهب،خشم،شانس،خطر،شادی،سلامتی،انرژی

این رنگ در فرهنگ های مختلف تعریف متفاوتی به خود می گیرد،اما در اکثر فرهنگ ها برای جشن و شادی و نماد خوش شانسی به کار برده می شود.در واقع قرمز احساس هیجان و انرژی را به بیننده منتقل میکند. بسیار از مردم روسیه هنوز حس بدی نسبت به رنگ قرمز (نماد کمونیست) دارند و استفاده از آن در سایت ممکن است باعث بی اعتمادی آنها به شما گردد، مثالهایی شبیه به این تاثیر و اهمیت شناخت مشتریان و روانشناسی رنگها را به ما نشان میدهد.

 

رنگ قرمز در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

از قرمز زمانی استفاده کنید که می‌خواهید در خصوص موضوعی جلب توجه کنید یا ایجاد هیجان نمایید. قرمز برای غذا، مد و فشن، سرگرمی، ورزش، تبلیغات، سرویس‌های اضطراری و مراقبت‌های بهداشتی خوب است.

در استفاده از رنگ قرمز به هیچ عنوان زیاده‌روی نکنید. هیجان زیادی می‌تواند مخرب باشد. عموما قرمز برای کالاهای لوکس، وبسایت‌های فعال در زمینه طبیعت و وبسایت‌های حرفه‌ای مناسب نمی‌باشد.

رنگ آبی :

امنیت، آرامش، افسردگی،مذهب،بهشت،ماندگاری، شجاعت،قدرت،حفاظت،معنویت،بهشت

در اکثر نقاط جهان رنگ آبی را برای نماد حفاظت،امنیت ،اقتدار و قدرت استفاده می کنند. در برخی نقاط مانند هند و افراد کاتولیک از این رنگ استفاده های مذهبی می کنند.در آمریکا این رنگ مناسب آقایان بوده و در چین این رنگ مناسب خانم ها است و در خاورمیانه رنگ بهشت می باشد.

 

رنگ آبی در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

آبی اغلب توسط شرکت‌های بزرگ و بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که قابلیت جلب اعتماد فراوانی در این رنگ نهفته است. همچنین برای سایت‌هایی در زمینه مراقب‌های بهداشتی، دندانپزشکی، تکنولوژی سطح بالا، علوم پایه، دولت و موارد اینچنینی مناسب است.

استفاده بیش از حد از رنگ آبی می‌تواند وب سایت شما را سرد و بی روح کند. همچنین استفاده از آن می‌تواند باعث بی اشتهایی شود، پس هیچ‌وقت از آن برای وبسایت‌هایی با موضوع غذا استفاده نکنید.

رنگ صورتی :

زنانه،سرگرمی،شیرینی،معماری،آرامش بخش،نشاط آور

در سراسر جهان رنگ صورتی ، رنگی زنانه می باشد.این رنگ آرامش و نشاط خاصی را به مخاطبان خود منتقل می کند.

 

رنگ صورتی در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

صورتی بسیار مناسب سایت‌هایی با محوریت زنان و دختران می‌باشد و برای استفاده در سایت‌های ارائه دهنده‌ی محصولات زنانه توصیه می‌شود.

صورتی روشن، پر زرق و برق است و از جدیت سایت تا حدودی می‌کاهد. از این رو در وبسایت‌های رسمی استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

طبق بحث‌های مطرح شده طراحی وب سایت بیش از آن چیزی که ممکن است به نظر برسد پیچیدگی دارد. یک سایت زمانی برای شما بهترین بازدهی را خواهد داشت که طراحی مناسبی داشته باشد. ما در وب رمز با بهره‌گیری از کادر مجرب طراحی وب سایت، و با پشتوانه تجربه چند ساله در صنعت وب هاستینگ می‌توانیم تجربه‌ای دلپذیر از دارا بودن یک وب سایت را در اختیار شما قرار دهیم.

رنگ زرد :

حمل و نقل،تجارت،تابستان،آفتاب،عزاداری،سوگواری،رفاه،شادی،ثروت،شجاعت

رنگ زرد در اکثر نقاط جهان نماد موفقیت ، ثروت می باشد و این رنگ را مناسب افراد ثروتمند و امپراطوری ها می دانند.در مصر و کشور آمریکای لاتین این رنگ نماد عذاداری و غم می باشد.رنگ زرد بسیار پیچیده است زیرا بیانگر حس ناراحتی در سوئد، حسودی در فرانسه، قداست در چین و تنفر در ایران است.

 

رنگ زرد در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

برای شادی بخشیدن به افراد از زرد استفاده کنید. اگر می‌خواهید این شادی توأم با آرامش باشد، از زرد روشن کم‌رنگ‌تر استفاده کنید. رنگ زرد برای جلب توجه به متن‌ها و دکمه‌هایی که با کلیک بر روی ‌آن‌ها عملیات خاصی انجام می‌‌شود و طراحی وب سایت اتوبار و باربری بسیار مناسب است.

از آنجایی که نگاه کردن طولانی به رنگ زرد باعث خسته شدن چشم‌ها می‌شود، استفاده‌ی زیادی آن توصیه نمی‌شود. تا حد ممکن از این رنگ کمتر استفاده کنید.

رنگ سبز :

صداقت،راستی،حسادت،ثروت،پول، قدرت ،فریب،مذهب،مرگ طبیعت،زندگی،باروری

رنگ سبز در فرهنگ های مختلف معانی متفاوتی به خود میگیرد.این رنگ در آمریکای لاتین نماد مرگ بوده و در آسیا برای مسلمانان نماد قدرت و صداقت می باشد.در سراسر دنیا این رنگ به عنوان ثروت می باشد و با حسادت همراهی می کند.سبز بیانگر طبیعت، سلامتی و زندگی است.

 

رنگ سبز در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

پردازش رنگ سبز توسط چشم به سادگی انجام می‌شود. از این رنگ به منظور ایجاد آرامش و در وبسایت‌هایی در زمینه طبیعت استفاده کنید. همچنین رنگ سبز برای وبسایت‌هایی با محوریت علم، جهانگردی، منابع انسانی، طراحی وب سایت توریستی و گردشگری و … مناسب است.

این رنگ برای سایت‌هایی با محوریت کالاهای لوکس، تکنولوژی، و مضامین مشابه مناسب نمی‌باشد.

رنگ قهوه ای :

ناباروری،اعتماد،آرامش،خنثی،عذاداری،زمین

 

رنگ قهوه ای در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

در سراسر جهان رنگ قهوه ای رنگی خنثی منسوب می شود که با خود آرامش را به همراه دارد. این رنگ می تواند نمادی برای اعتماد وسلامت باشد.

رنگ نارنجی :

مذهب،پاییز،ازدست دادن،عزاداری،مقدس،غم،آفتاب،عشق،شجاعت

این رنگ در اکثر مناطق جهان رنگی مذهبی به شمار می آید.در برخی از نقاط آسیایی نماد عشق ، شجاعت و مقدس می باشد.نارنجی رنگ پاییز به شمار می رود و غم از دست دادن به همراه خود دارد. نارنجی نماد لذت و سرگرمی که همخوانی خوبی را با ورزش خواهد داشت.

 

رنگ نارنجی در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

برای جلب توجه به عملکردهای مهم (مشترک شدن (subscribe)، خرید، عضویت و …) یا هر محتوایی که می‌خواهید توجه افراد به آن جلب شود، برای سایت‌های تجارت الکترونیک، خودرو، تکنولوژی، سرگرمی، غذا، طراحی وب سایت رستوران، فست فود و کافی شاپ و … مناسب است.

هرچند که شدت نارنجی از قرمز کمتر است، اما با این حال استفاده زیاد از آن مسحورکننده است. در به کار بردن آن زیاده‌روی نکنید.

رنگ بنفش :

ثروت، قدرت،مرگ،عزاداری،مذهب، مقدس،پاک

 

رنگ بنفش در طراحی وب سایت شرکتی و تم سایت در طراحی وب سایت

 

این رنگ نماد ثروت و اشراف زادگان می باشد.افراد معروف و پاداشاهان معمولا از این رنگ استفاده می کنند ،این رنگ نشان دهنده افتخار و قدرت نیز می باشد.در برخی از کشور ها این رنگ نماد مرگ و عذاداری می باشد.

 

 

برای طراحی وب سایت در غرب تهران، همین الان با کارشناسان ساپرن تماس بگیرید.

۰ نظر
ارسال نظر