راهکارهای اعتماد سازی در طراحی سایت 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی سایت

در این مقاله به موارد مهم و موثر دراعتماد سازی به وب سایت در جهت ایجاد روابط قوی و موثر با بازدیدکنندگان،روش های اعتماد سازی طراحی وب سایت شرکتی، راهکارهایی برای جلب اعتماد کاربر در طراحی وب سایت رستوران و کافه، اینکه مشتریان چگونه به یک فروشگاه آنلاین و اینترنتی اعتماد می‎کنند؟ چطور به اعتمادسازی سایت گردشگری و جذب حداکثری مخاطبان کمک کنیم؟ وحتی راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت باربری خواهیم پرداخت. به‌این‌ترتیب قادر خواهید بود مخاطبان خود را وادار کنید تا به سایت شما سر بزنند.

اعتماد یک اصل ضروری است که دستیابی به آن در فضای وب بسیار دشوار خواهد بود، حتما برای شماهم پیش آمده است که وقتی حتی برای اولین بار وارد برخی از سایت ها می شوید ناخود آگاه به آنها اعتماد می کنید. حاضرید از فروشگاه آنها خرید کنید و مطالبشان را سر فرصت بخوانید و درباره آن با دوستان خود صحبت کنید.

 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت  رستوران و کافه

 

فرقی نمی کند که قصد فروش محصول خاصی را دارید یا یک سازمان و سرویس دهنده را معرفی می کنید، اعتماد سازی سایت یک اصل مهم است که به راحتی به دست نمی آید.

 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت فروشگاه اینترنتی

برای موفقیت درهر تجارتی باید مشتریان خواهان کالا و یا خدمت ارائه شده توسط آن کسب و کار وجود داشته باشد و اعتماد آنها به فروشگاه جلب گردد.موفقیت هر کسب وکاری اعم از طراحی وبسایت شرکتی، طراحی وبسایت گردشگری، طراحی وبسایت رستوران، طراحی وبسایت باربری، در گرو کاربران وفادار و جلب اعتماد مشتریان جدید می باشد این امر در فروشگاه های اینترنتی اهمیت دوچندان دارد زیرا مشتری شما به دلیل ندیدن فروشنده و محصولات، صحبت نکردن با او، فقط با تکیه بر اعتماد و صداقت  شما دست به خرید کالای میزند که تا قبل از دریافت آن نمی تواند لمس کند همچنین عدم امکان تست محصولات و فقط از روی چند تصویر آن را انتخاب می کند در صورتی که می تواند همان کالا را از بازار تهیه کند و بدون هیچ معطلی آن را دریافت و استفاده کند پس یکی از معضلات فروشگاه های اینترنتی جذب و مورد اعتماد قرار گرفتن از سوی مشتریان خود می باشد.

راهکارهای جلب اعتماد مشتریان، اعتماد سازی در طراحی سایت و جذب حداکثری مخاطبان :

اعتماد سازی به ایجاد محیطی که کاربران به راحتی با وب سایت ارتباط برقرار کنند کمک می کند، در چنین فضایی کاربران به خواست های شما بهتر عمل می کنند و قادر خواهند بود شما را به سایرین پیشنهاد دهند.برای جلب اعتماد مشتریان و راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت عوامل مختلفی وجود دارد که از سه منظر فنی، طراحی و سیاست‎های مدیران فروشگاه قابل بحث و پیگیری هستند:

 

دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از نتایج صفحه اول گوگل به دامنه های قدرتمند و معتبری مثل COM و یا دامنه های ویژه وبلاگ مثل Blogspot اختصاص می یابد، خرید دامنه های معتبر می تواند به اعتماد سازی سایت شما کمک کند.

 

بعد فنی سایت اینترنتی:

 • 1-  دامنه شما بخشی از اعتبار نام تجاری

 دامنه شما بخشی از اعتبار نام تجاری شماست، در کنار یک دامنه عالی به سایر عوامل مهم جهت جلب اعتماد مشتریان نیز نیاز دارید. مهم‌ترین عوامل در اعتمادسازی سایت محتوا و تجربه کاربری مناسب است. با کمک محتوای اثربخش و یک رابط کاربری قوی می توانید ضمن اعتماد سازی سایت مخاطبان خود را افزایش دهید.

 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت  شرکتی و تجاری

 

 • 2- کسب مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

یکی از مهم‎ترین اجزاء کسب و کار آنلاین، ایجاد محیطی امن می‎باشد، به طوریکه مشتریان بتوانند با اطمینان اقدام به خرید نمایند. در این میان یکی از راهکارهای اصلی جلب اعتماد مشتریان به فروشگاه‎های‌ اینترنتی، اخذ لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی بنام اختصاری Enamad می‎باشد. "اینماد" توسط سازمان مرکز توسعه‎ی تجارت الکترونیکی صادر می‎شود. با گرفتن "اینماد" فعالیت شما قانونی می‌گردد و کاربران می‎توانند با اطمینان از کسب وکاراینترنتی، نیاز ‌خود را انجام دهند.

افرادی که دارای وبسایت اینترنتی هستند باید نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنند این نماد از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تحت نظارت  وزارت صنعت و معدن و تجارت ایران است ونشان دهنده ی این است که دولت از شما حمایت می کند و تجارت شما تحت نظارت می باشد .

 

 • 3- امنیت و تراکنش های امن کسب گواهینامه SSL

یکی از نکات دیگر در افزایش میزان بازدید شما امنیت و استفاده از تراکنش های امن و یا همان پروتکل HTTPS است. شاید برای خودتان هم پیش آمده باشد که زمانی که می خواهید پولی حواله کنید وقتی HTTPS را می بینید خیالتان راحت می شود.

با کسب گواهینامه SSL کاربران می‎توانند در بستری امن اطلاعات کارت اعتباری خود را در اختیار وب سرور فروشگاه قرار دهند. گواهی SSL تأییدیه‎ای است برای تبادل اطلاعات میان وب سایت فروشگاه و مرورگر کاربران که به وسیله‎ی پروتکل استاندارد SSL امن و رمزگذاری شده است.

SSL  مخفف عبارت  Secure Socket Layer  می باشد و راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده است که توسط شرکت Netscape ارایه شده است.

شما در صورتی که در سایت  اینترنتی خود امکان عضویت به کاربران داده اید حتماً این سرویس را از شرکت هاست تان خریداری کنید.این سرویس 3 کار انجام می دهد، تأیید هویت سرویس دهنده و سرویس گیرنده و ارتباطات رمز شده بین این دو سرویس که مانع افشای اطلاعات شخصی کاربران در مقابل هکرها خواهد شد .

 • 4- نبود لینک خراب

وجود لینک خراب در سایت که مشتری با کلیک روی آن با صفحه‎ی خطا مواجه می‎شوند، باعث بی اعتمادی کاربران به سایت می‎شود. منظور از لینک خراب لینکی است.

 • 5- پشتیبانی 24 ساعته

یکی از کارهایی که در سایت اینترنتی برای جلب اعتماد کاربران انجام می‎پذیرد این است که باید به ایمیل ها و پیام‎های کاربران پاسخ داده شود. چرا که با پاسخ ندادن و یا دیر پاسخ دادن به آنها از خرید خود منصرف می‎گردد.

 • 6- تهیه هاست مناسب

هاست یا همان فضای ذخیره سازی اطلاعات یکی از مهمترین بخش‎های یک وبسایت اینترنتیمی‎باشد. سرعت بالا و پایداری هاست به انجام فرآیندها و تراکنش‎های مختلف وب‎سایت کمک می‎کند، بنابراین هاست باید از شرکتی معتبر و با تجربه خریداری گردد. چرا که یک وب سایت معتبر نباید با مشکل قطعی سایت مواجه شود و باید به صورت شبانه روزی در دسترس کاربران قرار گیرد. بدین طریق اعتماد کاربران به وب‎سایت اینترنتی جلب می‎شود.

یک وب سایت معتبر باید به صورت شبانه روزی در دسترس کاربران باشد بنابراین شما باید در انتخاب هاست دقت کافی را داشته باشید و هاستی را تهیه کنید که به دلایل مختلفی با قطعی مواجه نباشد  و یا فضای مناسبی را به شما داده باشد که وب سایت شما به صورت مداوم از دسترس کاربران خارج نشود. اگر وب سایتی قطعی زیادی داشته باشد مطمئناً مورد اعتماد کاربر نمی باشد.

 

بعد طراحی سایت اینترنتی

1- وجود صفحه‎ی ارتباط با ما و در باره ما 

در وب سایت اینترنتی می‎بایست اطلاعات آدرس فیزیکی فروشگاه به همراه شماره تماس، ایمیل و ... وجود داشته باشد. این اطلاعات در سایت‎های مختلف غالبا در صفحه‎ایی به نام ارتباط با ما قرار می‎گیرد. وجود این قبیل از اطلاعات باعث اعتماد هر چه بیشترکاربران به سایت اینترنتی می‎شود.

در وب سایت اینترنتی خود حتماً ًصفحه ای به نام ارتباط با ما داشته باشید که در آن اطلاعات تماس از قبیل تلفن و ایمیل وصفحات اجتماعی در صورت وجود  و اطلاعات مکانی آدرس شرکت و یا دفتر خود و حتی کروکی محل کار خود را قرار داده باشید. همچنین صفحه ای به نام درباره ما که اطلاعات کامل و جامعی در مورد کسب و کار خود  و خودتان و علت اینکه باید کاربران به شما اعتماد کنند  قرار دهید این صفحه می تواند یک صفحه اعتماد سازی باشد.این دو صفحه به شدت مورد استقبال کاربران می باشد و باعث جذب آنها می شود.

2- وجود قابلیت پرداخت درب منزل و عقد قرارداد با پست:

یکی از روش‎های اعتماد سازی پرداخت به صورت نقدی می‎باشد، به این صورت که بعد از تحویل بسته توسط مامور پست درب منزل، پرداخت توسط مشتری انجام می‎گیرد. در این حالت مشتری بدون هیچگونه نگرانی در رابطه با عدم تحویل کالا اقدام به خرید از فروشگاه اینترنتی می‎کند.هنگامی که شما با پست قرار داد می بیندید برای مشتری مزایای زیادی دارد یکی اینکه مشتری با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از عدم تحویل جنس برای خرید اقدام می کند. دوم اینکه مشتری می تواند پس از دریافت کالا وجه خود را پرداخت کند. سوم اینکه کالا خیلی راحت به دست مشتری  در محل کار یا منزل  می رسد.

 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت  فروشگاه اینترنتی

 

3- وجود سیستم نظر سنجی و ثبت دیدگاه در رابطه با محصولات

وجود سیستم نظرسنجی و ثبت دیدگاه درسایت اینترنتی باعث می‎شود مشتریان با اطلاع از نظر مشتریان قبلی با دید بازتری اقدام به خرید محصولات مورد نظر خود کنند و تصمیم بهتری در رابطه با تهیه‎ی محصول بگیرند، که این موضوع خود باعث جلب اعتماد مشتری می‎شود.

 

4- امکان ایجاد فروم در سایت اینترنتی

برای ایجاد اعتماد در سایت  اینترنتی می‎توان صفحه‎ی فروم در آن تعبیه کرد، که در آن مشتریان به بحث و تبادل نظر در مورد محصولات بپردازند. این صفحه که با کمک کاربران اداره می‎شود باعث ایجاد اعتماد و وفاداری آنها به فروشگاه خواهد شد.

 

5- ایجاد وبلاگ  سایت اینترنتی

با نگارش وبلاگ‎های تخصصی در سایت اینترنتی  این حس به کاربر القا می‎گردد که یک تیم فنی قوی در سایت اینترنتی مشغول به کار هستند، که این خود باعث جلب اعتماد کاربران می‎گردد.

 

6- ظاهر و طراحی به روز سایت اینترنتی

آنچه در وهله اول توجه کاربران را به خود جلب می کند ظاهر اصلی سایت می باشد .طراحی سایت اصولی می تواند به شما حس اعتماد را القا نماید ، چیزی که در وب و ارتباط گیری های بدون روابط فیزیکی ، نیاز مسلم هر فعالیتی در این چارچوب است . اگر از سیستم های آمارگیری پیشرفته در وب سایت خود استفاده کرده باشید و اصول جلب اعتماد را در طراحی سایت حرفه ای خود رعایت نکرده باشید ، متوجه شده اید که بیشتر کاربرانتان، بیش از یک صفحه از وب سایت شما را بازدید نکرده اند و حتی بیشتر از چند ثانیه در وب سایت شما به فعالیت نپرداخته اند.

ظاهر سایت اینترنتی می‎بایست به گونه‎ایی باشد که حس امنیت و اعتماد را به کاربر القا کند. در طراحی سایت اینترنتی می‎بایست با رعایت اصول روانشناسی و رنگ شناسی حس امنیت در خرید به کاربر القا شود و همچنین از تبلیغات نامناسب و بی ارزش در سایت اینترنتیاستفاده نشود.برای اینکه نظر کاربر را جلب کنیم باید طوری سایت را طراحی کنیم تا نیاز نداشته باشد کار کردن با آن را یاد بگیرد، بهترین روش طراحی سایت این است که ما بدانیم در ابتدا کاربران ما چگونه احساس راحتی بیشتری می کنند که نیاز کمتری به آموزش در زمان استفاده را داشته باشند و تغییرات مورد نظر را به آهستگی و در طی یک بازه زمانی طولانی مدت در نظر بگیریم تا کاربر بتواند آرام آرام با تغییرات انس بگیرد و یک دفعه دچار سردرگمی در ساختار جدید سایت نشود .

 • 7- زمینه های یکسان در طراحی سایت داشته باشید 

زمینه یکسان اینجا به معنای چارچوب و قالب یکسان در طول وب سایت خود است . اگر یک کاربر در صفحه ای محتوایی را مشاهده می نماید ، توقع دارد با عبور به یک صفحه دیگر طی همان قالب قبلی محتوای جدید را مشاهده کند. فرض کنید در یک فروشگاه اینترنتی یک کاربر از ما بخواد که خریدی رو انجام بده اگه صفحات خرید با صفحات دیگر سایت در یک چارچوب نباشند اعتماد کاربر پایین میاد و احتمال خرید به صفر میل خواهد کرد.

حال این موضوع را می توان در بستر سایت های محتوایی نیز مثال زد. شما همیشه باید در نظر داشته باشید که طراحی وب سایت شما به گونه ای نباشد که مخاطب برای مرور در صفحات شما همواره با یک چینش و ظاهری متفاوت روبرو شود و از اصول و تناسب همیشه در طراحی از یک قاعده مشخصی پیروی کند و ساختار شکنی های غیر متعارف باعث سردرگمی مخاطب خواهد شد. پس در اصول کاری خود چارچوب اصلی را حفظ کنید .

 •  8-  در طراحی سایت به آنچه می گویید تعهد داشته باشید!

خب شاید این ساده ترین راه برای یک طراحی سایت و جلب اعتماد کاربرانتان باشد . اگر قرار است سایت شما تا 10 روز دیگر آماده شود ، خب پس باید طراحی سایت شما تا آن زمان تمام شود.

همیشه سعی کنید به قول هایی که به کاربرانتان می دهید عمل کنید.

 • 9-از صدای خودتان در طراحی سایت استفاده کنید!

کپی کردن و تقلید کردن از دیگران باعث بی اعتمادی کاربران می شود و خود به خود بازدید شما را کاهش می دهد.  متاسفانه بیشتر کارفرما ها علاقه به این دارند که سایتی شبیه به سایت های موفق و رقیب خود داشته باشند ولی یک طراح سایت با دانستن این امر باید او را از این مسیر اشتباه دور کند تا بهتر به نتیجه برسد.

 • 10-سایت را باب دل خود طراحی کنید نه برای موتورهای جستجو !

افراط در سئو چیزی است که می تواند حس اعتماد را در کاربر کمرنگ کند. سئو در طراحی سایت، نقش بزرگی را ایفا می کند ، اینکه کدهای سایت به چه صورتی در سایت نمایش درآیند ، کلمات کلیدی چگونه لینک شوند، تعداد استفاده از المان های مورد نیازدر هر صفحه و بسیاری از موارد دیگر هستند که در زمان طراحی سایت باید در سئو در نظر گرفته شود. 

 • 11- تغییراتی را که مد نظر دارید به آهستگی انجام دهید.

تغییرات ناگهانی انسان را دچار تردید و بی اعتمادی می کند. افراد در هنگام مراجعه به وب سایت شما ، می خواهند از رویکرد منطقی تغییرات که برایشان قابل درک ، تشخیص و دارای روندی آهسته باشد برخوردار گردند ، پس سعی کنید به کاربران خود القا کنید که شما همان کسی هستید که در صفحه قبل هم بودید!

 • 12- مطابق با تمایلات کاربرطراحی کنید.

با کاربران خود صادق باشید ، همان چیزی را ارائه کنید که می گویید ، همان چیزی را بسازید که کاربر می خواهد تا حس اعتماد کاربر را نسبت به خود زنده نگاه دارید.

 • 13- فرآیند های سایت را ساده طراحی کنید، نه طوری که به درک کاربر بر بخورد!

همیشه توجه کنید، طراحی سایتی که بتواند به سادگی باشد و با کمترین فرآیند های کاری به مخاطب، آن چیزی که باید را ارائه کند.

سعی کنید مواردی را که کاربر خود میتواند به سادگی کشف نماید را برای کاربر نگاه دارید تا لذت درک و کشف آن را کسب نماید،اینکه در تمام صفحات و فرآیند های کاری شما بخواهید توضیحات اضافه ای درج کنید مسئله خوبی در حذب اعتماد کاربر نخواهد بود .

 • 14- در شخصی سازی مطابق با تمایلات کاربر زیاده روی نکنید!

اینکه طی فرایندهایی میتوان تشخیص داد که کاربر باسایت به چه صورت برخورد می کند که مطابق با آن بتوان به ارائه محتوا و یا شکل ظاهری یک وب سایت پرداخت یکی از موارد مورد اهمیت است اما باید این نکته را مد نظر قرار داد که تا چه زمانی و چه مقداری از چه اطلاعاتی را می توان از کاربر جمع آوری نمود که به او حس ورود به حریم خصوصی و ردیابی او را ندهد.

توجه داشته باشید که همیشه مراقب این موضوع باشید که اعلام شناخت کامل از کاربر و ارائه محتوا مطابق با تمایلاتش ، در بطن خود حس جاسوسی از کاربر را نیز میتواند القا کند.

 • 15-طراحی زیبا و سنگین و کارا داشته باشید

بر خلاف نظر برخی، سلیقه ایرانی ها را سایت های شلوغ و پر از بنر های تبلیغاتی همه رنگ نمی دانم. ممکن است کاربران مدت بیشتری را در آن صرف کنند و یا با جذابیت های کاذب ایجاد شده روی لینک های آن کلیک کنند ولی نه برای شما و نه برای کسانی که به شما تبلیغ می دهند درآمدزا نخواهند بود. طراحی سنگین و شیک اعتماد ایجاد می کند و با افزایش میزان اعتماد مشتری، فروش شما افزایش می یابد.

 • سیاست‎های مدیران سایتهای اینترنتی

 • 1- امکان رجوع کالا ودریافت پول در صورت نارضایتی درواقع ریسک ها را با امکان برگشت پول و یا حتی کالا کم کنید

یکی از نکات مهم برای شروع کار این است که کاربران شما کمترین ریسک را برای کار با شما داشته باشند. حال اگر به خریداران اعلام کنید که در صورت ناراضی بودن از محصول خریداری شده آن را پس میگیرید، ریسک را کاهش داده و باعث افزایش تعداد فروش خود خواهید شد.

اگر در سایت اینترنتی ذکر گردد که در صورت نارضایتی از جنس، امکان مرجوع آن وجود دارد، مشتریان با خیال راحت ناشی از عدم ضرر محتمله اقدام به خرید می‎کنند.

وقتی شما در تبلیغات  خود ذکر می کنید که در صورت نارضایتی می توانید کالا را برگردانید و وجه خود را پس بگیرید اعتماد مشتریان را بالا می برید و آنها متوجه می شوند که شما به کالای خود اطمینان دارید. در مورد ارجاع کالا می توان گفت از هر هزار مشتری یک نفر کالا را ارجاع میدهد.

 • 2- ضمانت کالا

اگر در فروشگاه اینترنتی کالایی عرضه شود که قابلیت گارانتی شدن داشته باشد، می‎بایست محصول به همراه گارانتی آن در معرض دید کاربران قرار گیرد، چرا که با اینکار مشتری به فروشگاه اینترنتی  اعتماد می‎کند.

 • 3- استفاده از نمادهایی که  تجارت  و محصول شما را تضمین کند مثل نماد اعتماد الکترونیکی و یا گارانتی های محصولات

که این نمادها باید در تمام صفحات سایت به گونه ای که در معرض دید باشد قرار گیرد.  با اینکار مشتری به تجارت و کالای شما اعتماد میکند.

 • 4- با مشتری خود رو راست باشید وذکر تمام خصوصیات کالا

اگر هنگام معرفی محصول مزایا و معایب محصول هر دو با هم عنوان شود باعث جلب اعتماد بیشتر کاربر می‎گردد، حتی اگر به ضرر شما تمام شود. اما به طور قطع این روش دردرازمدت مفید است.

به تمام مشخصات کالای تان آگاهی داشته باشید مزایا و معایب آن را ذکر کنید حتی می توانید محصول خاصی را با شرایط موجود مشتری به او  پیشنهاد دهید حتی اگر سود کمتری ببرید. این صداقت شما باعث جلب اعتماد مشتری می شود.

 • 5- صداقت رمز اعتماد

صادق باشید. کاربران زیرک هستند. بزرگنمایی های شما را متوجه خواهند شد. آنچه هستید باشید و سعی نکنید بزرگنمایی کنید.

 • 6- سیستم رأی گیری محصولات

این سیستم باعث می شود که مشتریانتان بتوانند از نظرات مشتریان قبلی در مورد کالاها مطلع شوند و تصمیم بهتری بگیرند.همچنین شما می توانید محصول خود را با ذکر تعداد فروش و یا بازدید از صفحه به نمایش بگذارید که خود باعث جلب توجه و اعتماد مشتری می شود.

 • 7- استفاده از شبکه های اجتماعی

با توجه به گسترش روز افزون شبکه‎های اجتماعی برای جذب کاربران به سایت اینترنتی بهتر است هر سایت اینترنتی در شبکه‎های اجتماعی مرسوم فعالیت داشته باشد و به صورت منظم آنها را بروز رسانی کند. به این شکل به اعتبار کسب و کار اینترنتی افزوده شده و کاربران آن بیشتر می‎شوند.

با توجه به امکانات و تعداد بی شمارکاربران شبکه های اجتماعی شما می توانید در مدت کوتاهی به محبوبیت برسید همچنین هنگامی که یک کاربر جدید به وب سایت شما مراجعه می کند 

 در صورتی که شما از این شبکه های اجتماعی استفاده می کنید باید نکته ای را مد نظر داشته باشید وآن این است که شما باید این صفحات را به صورت منظم به روز کنید در صورتی که مدت مدیدی اینکار رانکنید مشتریان شما فکر میکنند که کسب وکار شما تعطیل شده است.در ساپرن، شما می توانید یک فروشگاه اینترنتی با تمامی امکانات بالا داشته باشید و یک فروش عالی را تجربه نمایید.

سوشیال مدیا کمک می کند مشتریان شما را حس کنند و با شما ارتباط برقرار کنند. این به معنای اعتماد است. شرکت هایی که مدیران آنها در دسترس هستند و شما می توانید با آنها صحبت کنید و پرسش و پاسخ داشته باشید 

 

راهکارهای اعتماد سازی در طراحی وبسایت  گردشگری

 

 • 8- از بلاگ  برای پر رنگ کردن خدمات استفاده کنید

تکرار در ذهن مخاطب اعتماد ایجاد می کند و ناخود آگاه او را به سمت سایت شما می کشاند. در وبلاگ خود درباره خدمات و مزیت استفاده از آنها و محصولات جدید خود بنویسید. وبلاگ خود را بروز رسانی کنید. سعی کنید هم به مخاطبانتان بیاموزید و هم آنها را خوشحال کنید. مطمئن باشید آنها هم در هنگام خرید شما را به یاد خواهند آورد.
شما می توانید در صفحه وبلاگ خود با ارائه اطلاعات و مطالب مفید در زمینه های مرتبط  این حس را به مشتری دهید که یک تیم قدرتمند و فعال در پشت  در حال فعالیت هستند داشتن وبلاگ تخصصی باعث بالا رفتن اعتماد مشتریان به سایت اینترنتی شما خواهد شد.

 • 9- ظاهر و طراحی به روز سایت اینترنتی

کاربران شما افرادی دقیق و زیرک هستند آنها هنگامی که به فروشگاه شما وارد می شوند به طراحی سایت شما دقت می کنند که به چه صورت میباشد و آیا این اواخر تغییری در ظاهر سایت خود داده اید یا خیر.  شما باید هنگام طراحی یا تغییر ظاهر فروشگاه تان به رنگ بندی و تبلیغاتی که در سایت قرار می دهید توجه کافی داشته باشید گاهی رنگ بندی های نامناسب و یا تبلیغات متحرک باعث آزار مشتری می شود که موجب عدم اعتماد و توجه او می شود.

 • 10- نشان دادن علامت تجاری به مشتریان از راه های مختلف

یکی دیگر از روش های اعتماد سازی سایت نمایش علامت تجاری از طریق سایت های معتبر ثالث است. تجربه ثابت کرده مخاطبان وقتی لوگوی سایت شما را در سایت های معتبر می‌بینند بیشتر به شما و خدماتتان اعتماد می کنند.

تعداد کسانی که pCloud و خدمات امنیتی آن را می شناسند بسیار محدود است اما زمانی که کاربران متوجه می شوند Uber، Nike، Ikea، BMW و Adobe از این خدمات استفاده می کنند راحت تر به آن اعتماد می کنند.

 

 • 11- نظرات کاربران

هنوز بازاریابی دهان‌ به‌ دهان معتبرترین شیوه بازاریابی در جهان است، مردم معمولا به نظرات دیگران راحت تر اعتماد می کنند. از این رو جهت اعتماد سازی سایت می توان از نظرات کاربران استفاده کرد. یک روش سریع در اعتماد سازی سایت جلب نظر مخاطبان با نمایش هر چند کوتاه نظرات کاربران است.

روش های مختلف نمایش نظر کاربران مثل نقل قول های مستقیم، ضبط ویدئو، سیستم اعتبار دهی کاربران و … در اعتماد سازی سایت بسیار تأثیرگذار خواهد بود.سیستم اعتباردهی کاربران به ویژه در فروشگاه های آنلاین به اعتماد سازی سایت کمک قابل توجهی می کند. وقتی کاربران می بینند که مخاطبان دیگر به یک محصول یا نرم افزار امتیاز مناسبی داده اند راحت تر به سراغ آن محصول خواهند رفت.

 • 12- نگارش متون به شکل صحیح و از اصطلاحات عامیانه استفاده نکنید

غالب اوقات وجود غلط املایی در سایت اینترنتی و استفاده از لغات عامیانه تاثیر منفی بر روی کسب و کار فروشگاه می‎گذارد. بنابراین باید سعی شود تا حد ممکن در متون ایجاد شده در سایت اینترنتی ایرادی از این دست وجود نداشته باشد تا کاربر به سایت اینترنتی اعتماد بیشتری کند.

گاهی استفاده از عبارات کودکانه ویا عامیانه و یا غلط نوشتن کلمات تأثیری منفی بر کسب وکار شما دارد سعی کنید در تولید محتوی وب سایت خود از دستور زبان و نگارش خیلی خوبی بهره ببرید.

اگر قصد راه‎اندازی کسب وکار اینترنتی را دارید و از کسب اعتماد و اعتبار نزد کاربران اینترنتی نگران هستید، با رعایت تمامی موارد مطرح شده، مشتریان  اینترنتی راحت تر به شما اعتماد می‎کنند و می‎توانند به مشتریان دائمتان تبدیل شوند.

 • 13- در صفحات خود Error نداشته باشید

هزاران بار شده است که به خاطر کوچکترین پیغام خطا در یک سایت آن را فورا بسته ام. مطمئن شوید سایت شما کوچک ترین خطایی  از هر نوعی نداشته باشد. مطمئن باشید با کوچکترین خطا کاربرانتان را برای همیشه از دست خواهید داد.

 

در این راستا تیم فوق حرفه ای ساپرن با طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ایی و اختصاصی با زبان برنامه نویسی PHP و قراردادن مواردی از قبیل وجود صفحه وبلاگ، فروم، ارتباط با ما، قابلیت پرداخت درب منزل، نظر سنجی، ثبت دیدگاه و ... همچنین طراحی تم مناسب، اخذ اینماد، گواهینامه SSL، تهیه‎ی هاست معتبر و موارد دیگر به صاحبان مشاغل در راه اندازی کسب و کار آنلاین مطمئن کمک می‎کند.

منبع: سانا پرداز نارین

۰ نظر
ارسال نظر