کسب درآمد آنلاین از طریق طراحی وب سایت چیست؟ 

کسب درآمد آنلاین از طریق طراحی وب سایت چیست؟

الان دیگر همه مردم آگاه به دنبال این هستند که کسب و کارشان را وارد فضای آنلاین کنند، یا راهی برای کسب درآمد از اینترنت پیدا کنند و از طریق اینترنت پولدار شوند! خب در درجۀ اول این افراد به چیزی نیاز دارند؟ طراحی وب سایت!

مقاله امروز ساپرن در مورد طراحی وب سایت برای چه کسانی وچه مشاغلی مفید است و  یکی از راه‌های کسب درآمد آنلاین، یعنی طراحی وب سایت مطالبی را مطرح میکنیم.

 

 

 

خوراک، پوشاک، مسکن و وبسایت! دیگر وبسایت هم جزء نیازهای اساسی هر کسب و کاری برای موفقیت و افزایش فروش است! حتی اگر شما بهترین محصولات و خدمات را در کسب و کار خودتان ارائه بدهید، بدون طراحی وب سایت دیده نخواهید شد و این یعنی شما وجود ندارید! این دیگر قاعده طلایی دنیای کسب و کار شده است.

خودتان با روش تحقیق کلمات کلیدی ببینید که کلماتی مثل طراحی سایت، شرکت طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی وب و ... چه جستجوی بالایی در اینترنت دارند!

 این آمار نشان‌دهنده این است که تعداد افرادی که به دنبال راه‌اندازی سایت هستند خیلی زیاد است و هر کدام از این جستجوکننده‌ها می‌تواند مشتری احتمالی شما باشد.

 

 

 

 

درآمد طراحی سایت چقدر است؟

درآمد طراحی سایت در ایران بگذارید خیلی ساده به شما بگویم که هزینه‌ها در بازار طراحی سایت شفاف نیست و هیچ تعرفۀ مشخصی هم وجود ندارد (متاسفانه)! یعنی برخی شرکت‌ها ممکن است برای طراحی یک سایت ساده از شما 30 میلیون تومان پول بگیرند و برخی دیگر همان سایت را با 3 میلیون تومان راه‌اندازی کنند.

 

نکتۀ مهم: فراموش نکنید که شما به یک برنامۀ بازاریابی خوب و منظم، برای دیده شدن نیاز دارید.


 

 

 

  طراحی وب سایت برای چه کسانی وچه مشاغلی مفید است؟؟؟

 • طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت

امروزه بیشترافراد قبل ازخرید یک کالا یا خدمات اولین کاری که انجام می دهند جستجو در گوگل است.با معرفی محصول یا خدمت خود در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت برای کسب و کارتان هزاران مشتری جدید پیدا کنید و سرعت فروش خود را بالا برده و درآمد خود را چند برابر کنید.

عدم نیاز به حضور فیزیکی، خلاصی ازهزینه های اجاره مغازه، هزینه آب، برق، گاز، مالیات، گستردگی فروش و … همه ازمزایای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان قیمت نسبت به فروشگاههای فیزیکی محسوب می شوند.


 

 

 

 

 • طراحی سایت توریستی و گردشگری ارزان قیمت

طراحی وب سایت  توریستی و گردشگری ارزان قیمت به منظوردادن اطلاعات و توضیحات جامع ومفصل در مورد اماکن و نقاط دیدنی طبیعی، اماکن تاریخی و باستانی، مذهبی و زیارتی چه در داخل کشورو چه فراتر از مرزها به اقشار مختلف مردم بوده است.همچنین ارایه اخبار مربوط به آژانس ها و قیمت تورها، برنامه حرکتی اتوبوس ها و قطار و معرفی هتل ها و مراکز اقامتی و رستوران های معتبرو مراکز مهم خرید از زمینه های فعالیت یک طراحی وب سایت  توریستی وگردشگری ارزان قیمت می باشد.

 

 

 

 • طراحی وب سايت رستوران، کافی شاپ، فست فود ارزان قیمت

شرایط زندگی امروزی برای گسترش کسب و کارایجاب می کند ما حداقل برای معرفی کالا خدمات و یا برای هر فعالیت و شغل دیگری دراسرع وقت یک وب سایت داشته باشیم.

اغلب رستوران ها هزینه های هنگفتی را برای گرفتن موقعیت مناسب مغازه درنبش چهار راه ها ومنطقه های پررفت وآمد پرداخت می کنند غافل ازاین که با طراحی وب سایت رستوران، کافی شاپ، فست فود ارزان قیمت و با پرداخت هزینه ای معادل حداکثر یک بیستم آن می توانند درآمدی چند برابر کسب کنند.

 

 

 

 • طراحی وب سایت شرکتی ارزان

در طراحی وب سایت شرکتی ارزان و حرفه ای، هدف معرفی و نمایش نمونه کارها و خدمات یک موسسه یا شرکت می باشد. به دلیل استفاده زیاد کاربران از اینترنت، دارا بودن وب سایت اختصاصی برای شرکت ها، بسیار اهمیت داشته و در رقابت نقطه ی مثبتی محسوب می شود.

فارغ از شیوه فعالیت شما در دنیای حقیقی، سرمایه گذاری برای حضور پر رنگ کسب و کارتان در دنیای آنلاین امری مهم و قابل توجه است. اولین گام این حضور را با طراحی وب سایت شرکتی ارزان وحرفه ای، محکم بردارید.

 

 

 • طراحی وب سايت اتوبار و باربری با قيمت مناسب و ارزان

یکی از بهترین راه های تبلیغ این نوع موسسات نمایش امکانات وخدمات آنها دراینترنت است و آن از طریق طراحی وب سایت اتوبار و باربری با قیمت مناسب و ارزان امکان پذیرمی باشد. طراحی وب سایت اتوبار و باربری با قیمت مناسب و ارزان است که با بهترین کیفیت می تواند نیاز های شما را برطرف سازد.

 

 

ساخت سایت را از کجا شروع کنیم؟


تا به حال به ساختار یک مغازه دقت کرده‌اید؟ به اینکه چگونه باید سازماندهی شود تا بیشترین کارایی را داشته باشد؟ خب ساخت وب سایت هم دقیقا همینطور است! یعنی چه؟

در ساختن یک مغازه شما به چهار مورد اصلی نیاز دارید: نام مغازه، مکان، دکور، و مدیریت. در ایجاد وبسایت هم دقیقا به همین چهار مورد نیاز دارید: دامنه (نام)، هاست (مکان)، قالب (دکور)، و سیستم مدیریتی(مدیریت).

 

 

قدم اول: انتخاب دامنه با چه نامی می‌خواهید شناخته شوید؟

دوستای گلم در مقاله های قبل کامل و مفصل توضیح دادم ولی برای دوستانی که تازه به جمع ما اضافه شدند عرض میکنم که هر صفحه اینترنتی، برای اینکه از بقیه صفحات جدا شود دارای یک شماره است (دقیقا مثل شماره ملی که برای هر شخص مجزا است) و اگر شما بخواهید وارد آن صفحه بشوید، باید شماره‌اش را وارد کنید. اما از آنجایی که حفظ کردن شماره‌های طولانی کار بسیار سختی است، اینترنت به جای آن از کلمات استفاده می‌کند.

 دامنه هم دقیقا مشخصات یک صفحه اینترنتی است که به جای شماره، با اسم خاصی ذخیره شده است. برای مثال، دامنه سایت ساپرن بصورت www.saprenco.com است و شما با دیدن آن سریع تشخیصش می‌دهید اما اگر بگویم 89.32.251.79 چه؟ این شماره همان سایت ساپرن است!

 


 

قدم دوم: انتخاب هاست 


همانطور که برای قرار دادن اطلاعات روی گوشی نیاز به رم دارید، برای قرار دادن اطلاعات روی اینترنت هم نیاز به فضا دارید که به این فضا، هاست گفته می‌شود. 

 

 

 

 

قدم سوم: قالب 


فرض کنید شما وبسایت‌تان را ساخته‌اید و یک کاربر وارد آن شده و در محیط خاصی قرار می‌گیرد. این محیط همان قالب یا پوسته وبسایت شما است. که در مقاله قبل کامل  توضیح دادیم که شما در انتخاب قالب دو گزینه پیش روی خودتان دارید،قلب آماده و قالب اختصاصی

 

قالب خوب مثل یک نقشه دقیق عمل می‌کند و کاربر را راهنمایی می‌کند.
 قالب خوب از لحاظ بصری بسیار زیبا است و می‌تواند در جذب مشتری نقش بسیار مهمی ایفا کند.
اگر قالب وبسایت شما زیبا و منسجم باشد، در برندسازی شما تاثیر خواهد گذاشت.
شما به دنبال کلیک نیستید، بلکه دنبال کاربرانی هستید که در وبسایت شما بگردند و شما را بشناسند. هیچ چیز مثل یک قالب زیبا و محتوای مفید نمی‌تواند کاربر را در وبسایت شما نگه دارد.
اگر بتوانید کاربران را به کمک محتوا و قالب زیبای خودتان در وبسایت نگه دارید، راحت‌تر می‌تواند آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید.مهم‌تر از همه، یک قالب خوب خیلی سریع می‌تواند شما را از رقیب‌هایتان متمایز کند.

 

 

 

طراحی سایت

 

قدم چهارم: سیستم مدیریتی

 

هر وبسایت نیاز به یک سیستم مدیریتی دارد. چرا؟ چون شما برای بارگذاری، ویرایش و به‌ روزرسانی محتوای وبسایت خودتان نیاز به مدیریت دارید. اما مانند بسیاری از حیطه‌های مدیریتی، مدیریت سیستم هم سختی‌های خودش را دارد. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر، به لطف نرم‌افزارهای ارائه شده در بازار، این کار هم تا حد زیادی ساده و آسان شده است. اگر خیلی کلی بخواهم بگویم، سیستم‌های مدیریتی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • سیستم مدیریت محتوا (CMS)

 این نوع از سیستم‌ها، گزینه‌های متنوعی را به شما می‌دهند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، وبسایت‌تان را مدیریت کنید. نرم‌افزارهایی مانند ووردپرس (Wordpress) و جوملا (Joomla)، که دو تا از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا هستند، گزینه‌های زیادی به شما می‌دهند.

 • سایت‌ساز/فروشگاه‌ساز

بهینه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه مدیریت وبسایت، استفاده از سایت‌ساز/فروشگاه‌ساز است.تمامی امکانات مانند دامنه و هاست و ایمیل اختصاصی و درگاه پرداخت را یکجا و بصورت یک پکیج دریافت می‌کنید.  

 

فواید و مزایای طراحی سایت های اینترنتی

 • یک سایت میتواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده.
 • شما با استفاده از یک وب سایت اینترنتی میتوانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید، آنها را از آخرین تغییرات مطلع کنید، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید و یا حتی نظرات و پیشنهادات آنها را جمع آوری کنید. 
 • از یک وب سایت اینترنتی هر یک از اعضای یک سازمان درهرجا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنند، از آخرین اخبار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.در حقیقت میتوان از یک وب سایت اینترنتی به عنوان بخش مهمی از سیستم اطلاعاتی داخل سازمان استفاده کرد و هر گروه از افراد به اطلاعات مربوط به سطح سازمانی خود دسترسی داشته باشند.
 • در یک وب سایت بدون اینکه مشتری مجبور باشد درزمان خاصی به شرکت مراجعه کند و یا اینکه با شرکت تماس بگیرد میتواند در هر کجا که باشد به وب سایت شرکت مراجعه کند و اطلاعات مورد نظر خود را کسب کند.
 • با استفاده از طراحی یک وب سایت اینترنتی میتوان به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات جدید را منتشر کرد بدون اینکه نیازی به چاپ بروشورها و آگهی های جدید باشد.

 

 

 

دوستای عزیزم قبل از آنکه ساختن وب‌ سایت خود را شروع کنید، لازم است با ویژگی‌های مهم یک وب‌سایت خوب آشنا باشید. مواردی که رعایت آن‌ها باعث موفقیت هر چه بیشتر یک وب‌سایت می‌شوند،یکی از این موارد،واکنش گرایی یا به اصطلاح  Responsive بودن وب‌ سایت است.

 

 

اما وب سایت ریسپانسیو (Responsive) چیست؟


می‌دانید که انسان‌ها برای بقا می‌بایست خود را با محیط و شرایط زندگی تطبیق دهند. در مورد وب سایت ها نیز همین موضوع صادق است. اما منظور ما چیست؟

زمانی که گوشی های هوشمند و تبلت ها به جهان معرفی شدند، یک راه جدید و جذاب برای گشت و گذار در اینترنت را نشان ما دادند. اما مساله اینجا بود که سایت ها برای دیده شدن در صفحات مانیتور طراحی شده بودند و بنابراین در گوشی‌های موبایل که صفحه کوچکی داشتند، کار با آنها چندان ساده نبود.

اینجا بود که قابلیت واکنش گرایی در طراحی سایت اهمیت بسیار زیادی پیدا کرد. یعنی اینکه یک وب سایت بتواند خودش را با صفحه‌های گوناگون تطبیق دهد تا هر کاربری، با هر دستگاهی که بازش کرد، باز هم تجربه خوبی داشته باشد و به راحتی بتواند از آن استفاده کند.

 

 

 

 

اهمیت یک سایت ریسپانسیو چیست؟

نگاهی به اطراف خود بیاندازید امروزه  معمولاً همه ازطریق موبایل برای وصل شدن به اینترنت استفاده می‌کنند.

در سال 2015 بود که گوگل اعلام کرد جستجوهای انجام شده با موبایل، بیش از 51% کل جستجوهای گوگل را شامل می‌شوند. در واقع، خود ما هم تا به حال آمار سایت‌های بسیار مختلفی را دیده‌ایم و به ندرت به سایتی برخورده‌ایم که ورودی موبایل آن کمتر از کامپیوتر باشد.

با این وجود، اگر نسخه موبایل یک وب سایت بیشتراز نسخه‌های دیگر آن اهمیت نداشته باشد، حداقل کمتر هم ندارد. شما حتماً باید سایت خود را برای موبایل (در کنار دیگر اندازه‌های صفحه) بهینه کنید تا مطمئن شوید همه کاربران به خوبی از سایت شما استفاده می‌کنند.

 

 

 

 

 

ریسپانسیو بودن وب سایت در رتبه گوگل هم تاثیر می‌گذارد
 

طبیعتاً گوگل می‌خواهد هوای کاربران خود را داشته باشد و بنابراین تلاش می‌کند بهترین نتایج را به آنها نمایش دهد. پس کاملاً طبیعی است که وقتی کاربری با گوشی موبایل خود در گوگل جستجو کرد، اولویت را با سایت‌هایی بگذارد که ریسپانسیو هستند (در واقع، نتایج جستجو یک کلمه در کامپیوتر و موبایل معمولاً با هم متفاوت است.) این یعنی اگر سایت شما ریسپانسیو نباشد، خیلی سخت در نتایج موبایل می‌توانید رتبه کسب کنید و بنابراین باید قید بسیاری از بازدیدکنندگان خود را بزنید. به خاطر همین است که می‌گوییم اگر برایتان ورودی گرفتن از گوگل (سئو) مهم است، حتماً باید بک سایت ریسپانسیو داشته باشید.

 

 

 

آیا ریسپانسیو کردن یک سایت برای تمام سایز‌ها شدنی است؟

هزاران مدل مانیتور، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل در دنیا وجود دارد و در نتیجه، تنوع اندازه‌های صفحه بسیار بالاست. اصلاً شما چطور باید سایت خود را برای این همه اندازه آماده کنید؟

بهینه کردن یک سایت برای تمام اندازه‌های صفحه چندان عملی نیست. بنابراین بهتر است قبل از هر کار، اولویت‌های خود را مشخص کنیم. چگونه؟ کافی است به آمار مختلف رجوع کنیم.

آمار زیر به شما نشان می‌دهد که تعداد جستجو‌های انجام شده در گوگل با توجه به نوع دستگاه چقدر است:

 موبایل: 51 درصد 

 دسکتاپ و لپ‌تاپ: 45 درصد 

 تبلت: 3.5 درصد 

 تلویزیون‌های هوشمند و غیره: 0.5 درصد 

همانطور که می‌بینید، میزان استفاده از موبایل، کامپیوتر و لپ‌تاپ برای وب‌گردی بیش از سایر دستگاه‌ها می‌باشد. 

 

 

 

حالا بیایید کمی در دستگاه‌های موبایل دقیق شویم... در اینجا هم مساله تنوع وجود دارد. یعنی سایز صفحه‌های مختلفی وجود دارند. پس باز هم بهترین راه این است که به سراغ گوشی‌ها و اندازه‌ صفحه‌های رایج بازار برویم. این یعنی واکنش گرایی خود را در گوشی های مطرح (برای مثال سری آیفون و همینطور موبایل‌های سامسونگ) تست کنید. اما حتی از این هم می‌توان دقیق‌تر شد. طبق آمار، رایج‌ترین اندازۀ صفحه در گوشی‌ها، 1366*768 است. پس اگر نمی‌خواهید خیلی وقت بگذارید، حداقل ریسپانسیو بودن وب‌سایت خود را در این سایز بررسی کنید.

 

 

 

دو راه ساده برای بررسی ریسپانسیو بودن یک وب‌ سایت

به سایت AmI Responsive مراجعه کنید و آدرس سایت خود را وارد کنید. این سایت به سرعت چهار نسخه  کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل از سایت شما را برایتان نمایش خواهد داد و به همین راحتی می‌توانید واکنش گرایی آن را تست کنید.

 

 • تغییر اندازۀ صفحه مرورگر:

 اگر می خواهید دقیق‌تر نسخه‌های مختلف را بررسی کنید، می‌توانید مرورگر خود را از حالت تمام صفحه خارج کنید و با صفحه آن را به دلخواه بزرگ و کوچک کنید. وقتی شما اندازه مرورگر را تغییر می‌دهید، سایت شما خودش را تطبیق خواهد داد و به این ترتیب، از نمایش درست آن در تمام اندازه‌ها مطمئن می‌شوید.
 

 

اگر قصد دارید دقیق‌تر به بررسی سایت خود بپردازید و آن را در سایزهای دقیق بررسی کنید، یک روش حرفه‌ای برای شما وجود دارد. سایت خود را باز کنید و کلیدهای Ctrl+Shift+I را فشار دهید. شما همچنین می‌توانید بر روی سایت خود کلیک راست کنید و بر روی گزینه inspect (یا inspect element) کلیک نمایید. حالا دکمه‌های Ctrl+Shift+M را فشار دهید یا بر روی آیکون مشخص شده در تصویر کلیک کنید. سایت شما با اینکار وارد حالت ریسپانسیو می‌شود. اکنون شما می‌توانید از بین گوشی‌ها و تبلت‌های مطرح بازار، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید تا سایت شما در اندازه صفحه این مدل به خصوص نمایش داده شود.

 

 

 

 

سایت ساز ساپرن راه‌ حل تمام مشکلات طراحی وب سایت شماست

عزیزانم نباید فراموش کنید که ریسپانسیو بودن، فقط یکی از ویژگی‌های خوبی است که سایت شما باید داشته باشد و عوامل بسیار زیاد دیگری هم در انتخاب شما مطرح خواهند بود.

اما ما یک راه‌حل خوب برای شما داریم که تمام آنچه لازم دارید را در اختیارتان خواهد گذاشت:

سایت ساز ساپرن یک راه‌ حل ساده و اقتصادی برای شماست. در ساپرن، شما هر آنچه برای داشتن یک وب سایت عالی نیاز دارید را به صورت یک جا دریافت خواهید کرد. این موضوع شامل ده ها قالب مختلف می‌شود که تمام آنها ریسپانسیو هستند و شما حق انتخاب دارید. 

 

 

 

 

 

عزیزانم باید عرض کنم زمانی که در حال طراحی سایت یا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی هستید، خواسته یا ناخواسته دارید یک تجربه کاربری طراحی می‌کنید،تجربه کاربری، UX یا همان User Experience نقش بسیار مهمی در جذب مشتری و سئوی سایتتان دارد؛ پس هیچ وقت آن را دست کم نگیرید.

 


 

 

 

دوستان عزیزم فرض کنید به تازگی یک دستگاه اتو خریداری کرده‌اید که دکمه خاموش و روشن و اهرم تنظیم حرارت ندارد.برای استفاده به برق متصل می‌کنید و بدون آنکه از میزان حرارت آن اطلاعی داشته باشید آن را روی پارچه ابریشمی می‌گذارید.متاسفانه پارچه شما نابود می‌شود و بعد هر چقدر با خدمات پس از فروش آن‌ها تماس می‌گیرید کسی جوابتان را نمی‌دهد. خلاصه بگویم، شما احساس بدی نسبت به آن اُتو پیدا می‌کنید. به این تجربه، احساسی که شما نسبت به اُتوی نام‌ برده پیدا کردید، تجربه کاربری (user experience) می‌گویند.

 

 

تجربه، احساس و دیدی که کاربران بعد از بازدید وب‌سایت شما -یا خرید از فروشگاه اینترنتی- پیدا می‌کنند، تجربه کاربری سایت یا فروشگاه اینترنتی شما است. این‌که کاربران به محض ورود به سایتتان آن را ببندند و پا به فرار بگذارند نشان می‌دهد که چه UX بدی دارید. در مقابل اگر کاربران مدت زمان زیادی را به گشت و گذار در بین صفحات مختلف سایتتان سپری کنند و هر چند وقت یک بار هم دوباره به آن سر بزنند، می‌توان گفت که به‌به! چه تجربه کاربری خوبی دارید که کاربران به ماندن در سایتتان تمایل نشان می‌دهند و مدام به آن سر می‌زنند.

 

 

 

طراحی وب سایت ارزان قیمت و حرفه ای در شرکت ساپرن

 

 

بنابراین رنگ‌ها، فونت‌ها، سایز فونت‌ها، تصاویر، چینش بخش‌های مختلف یک سایت همگی رابط کاربری سایت را تشکیل می‌دهند. در طراحی رابط کاربری لازم است که به سادگی، قابل فهم بودن، خسته‌کننده نبودن و تحمل‌پذیری آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. تحمل‌پذیری یعنی: کاهش هزینه خطاها و اشتباهات، برای مثال کاربر باید بتواند با زدن یک دکمه محصولات موجود را از ناموجود جدا کند.

 

 

طراحی وب سایت ارزان در شرکت ساپرن

 

 

زمانی که در حال طراحی تجربه کاربر هستید، در انتخاب عنوان و محتوا برای بخش‌های مختلف سایت (مانند منو، فروشگاه، سبد خرید و وبلاگ) باید از کلماتی استفاده کنید که مفهوم را به درستی به کاربران منتقل می‌کنند و باز هم باعث ایجاد تعامل کاربران با سایت شما می‌شوند. گاهی کمی خلاقیت به خرج دادن در انتخاب عنوان‌ها هم بد نیست و توجه کاربران را بیشتر جلب می‌کند. 

 

 

 

به شما قول می‌دهم راه‌اندازی وب سایت با ساپرن یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی شما خواهد بود پس حتماً یک بار کار کردن با آن را امتحان کنید.

 

 

 

یکی از شرکت‌های معتبری که برای طراحی سایت اختصاصی و پیشرفته می‌توانید به آن اعتماد کنید، شرکت سانا پرداز نارین است. اگر قصد طراحی سایت اختصاصی را داشتید سری به این سایت بزنید، تعرفه‌های آن را بررسی کنید و نمونه‌ها را با شرکت‌های دیگر مقایسه کنید.

۰ نظر
ارسال نظر