راه اندازی کسب و کار آنلاین و روش های تبلیغات آن با طراحی سایت

راه اندازی کسب و کار آنلاین و روش های تبلیغات آن با طراحی سایت

راه اندازی کسب و کار آنلاین و روش های تبلیغات آن با طراحی سایت

هر تخصص و کسب و کاری که دارید می بایست آنرا به تکنولوژی ارتباط دهید مگر اینکه هیچگونه برنامه ای برای توسعه کسب و کار خود نداشته باشید! جالب است بدانید آمار و روند چرخش تقاضا از سمت وب به کسب و کارها با سرعت و شتاب خیره کننده ای در حال افزایش است. به شکلی که بسیاری از کسب و کارها مشتریان خود را از این طریق به دست می آورند. فعالیت در وب برای کمک به کسب و کار در شاخه های مختلفی قابل انجام است که یکی از مهمترین آنها راه اندازی و طراحی وب سایت می باشد.

ملزومات راه اندازی سایت

سایت برای راه اندازی شدن به دامنه، هاست و سیستم مدیریت محتوا نیاز دارد که پیشنهاد میکنیم در خصوص انتخاب دامنه و هاست مقاله آشنایی با هاست و دامنه و موارد مورد انتخاب را نیز مطالعه فرمایید و همچنین در ادامه محتوای سایت تکمیل کننده کار است.که در مقاله نحوه ساخت استراتژی مناسب برای تولید محتوا سایت کاملا توضیح دادم که پیشنهاد میکنم در صورت  تمایل آن را مطالعه نمایید.

انواع سایت‌ها کدامند؟

سایت‌ها برای اهداف مختلفی ساخته می‌شوند و هر کدام مخاطبان خاص خودشان را دارند. برای مثال سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مرجع اطلاع‌ رسانی آزمون‌های استخدامی و تحصیلی است و سایت دیگری مانند www.abbasmaroufi.de یک وبسایت شخصی با یادداشت‌های گاه و بی گاه نویسنده است و مقاصد تجاری ندارد.

 با این حساب سایت‌ها می‌توانند موضوعات مختلفی داشته باشند، از جمله این موضوعات می‌شود به طراحی سایت‌ خبری، طراحی سایت‌ پزشکی، طراحی سایت‌ آموزشی، طراحی سایت‌ شرکتی، طراحی سایت‌ شخصی، طراحی سایت‌ فروشگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک اشاره کرد.

دوستای عزیزم توی مقاله های قبلی هم گفتم که هر فردی که روی کره زمین زنده است و نفس می‌کشد می‌تواند برای مقاصد تجاری یا حتی برای یادداشت‌های شخصی خودش یک سایت داشته باشد.

 

همانطور که می‌دانید علاقه و اعتماد مردم به خریدها و انجام کارها از طریق اینترنت روز به روز در حال بیشتر شدن است، پس چرا شما از این غافله عقب بمانید و کسب و کارتان را وارد دنیای مجازی نکنید؟

 

 راه‌های رسیدن به بهترین کسب و کار با ایده‌های خلاقانه و پولساز:

 

 چیزهایی که شما را اذیت می‌کنند کدامند؟

بعضی وقت‌ها بهتراست اطرافمان را خوب نگاه کنیم و ببینیم: چه چیزهایی ما را اذیت می‌کند؟ (چیزهایی که شما را اذیت می‌کند، به احتمال زیاد بقیه را هم اذیت می‌کند.) ما برای حل این مشکل چه راه حلی می‌توانیم ارائه کنیم؟ چه کار کنیم تا زندگی خودمان و بقیه ساده‌تر شود؟ مثلاً فرض کنید که ظهر یک روز گرم تابستانی است، شما به‌شدت گرسنه هستید و در نزدیکیتان هیچ رستورانی نیست. طبیعتاً برای یک آدم گرسنه پیدا کردن ناهار آن هم در هوای گرم و سوزان، مانند شکنجه است. حالا ایده‌ای که به ذهن بیشتر ما می‌رسد چیست؟ راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی و آنلاین که این‌کار را برای ما انجام دهد مثل ریحون و اسنپ فود.

به همین راحتی شما هم می‌توانید ایده خود را از طریق چیزهایی که اذیتتان می‌کنند، پیدا کنید. 

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

چه چیزهایی حال شما را خوب می‌کند؟

 فکر کنید که انجام چه کاری در دنیا شما را بیشتر ازهمه خوشحال می‌کند و ببینید که چطور می‌توانید از انجام چنین کاری پول دربیاورید یا حتی آن را تبدیل به یک کسب و کار کنید؟

نقاشی کشیدن را دوست دارید؟ نقاشی بکشید و آن‌ها را از طریق وب‌سایت یا صفحۀ شخصیتان به دیگران معرفی کنید و بفروشید.

از خودتان بپرسید چه چیز جدیدی در راه است؟

منظور من این است که اخبار روز دنیای تکنولوژی را دنبال کنید، فکر کنید و ببینید که جهان به کدام سمت و سو می‌رود. بعد از خودتان بپرسید با توجه به این شرایط، چه تکنولوژی‌های جدیدی ممکن است به‌زودی وارد شوند و کدام یک می‌تواند روی کسب‌وکار من تاثیر بگذارد؟ 

ایده‌های موجود را بهتر کنید.

یک راه سادۀ دیگر این است که برای بهبود ایده‌های موجود، ایده بدهید! مثلاً یکی از کسب‌وکارهای اینترنتی موفق را در نظر بگیرید. فکر می‌کنید این کسب‌وکار چه چیزی کم دارد؟ اگر دست شما بود چه چیزی را بهتر می‌کردید، کدام بخش‌ها را اضافه می‌کردید، کدام بخش‌ها را حذف می‌کردید و در کل چه ایدۀ بهتری داشتید؟

با خریداران و مشتری‌های احتمالی صحبت کنید.

برای اینکه بیشتر به ایده‌های کارآفرینی برسید، می‌توانید با خریداران مختلف صحبت کنید. مثلاً اگر به کوهنوردی علاقه دارید، وارد یک فروشگاه تجهیزات کوهنوردی شوید و ضمن کسب اجازه از فروشنده، با مردم در مورد نیازهایشان صحبت کنید. بپرسید که دوست دارند چه چیزی به بازار اضافه شود یا بازارالان چه چیزی کم دارد.

البته مردم همیشه با شما رو راست نیستند و ممکن است اصلاً اعتقادی به حرفایی که به شما می‌زنند نداشته باشند. این به هنر شما بستگی دارد که سوالات خود را چطوربپرسید تا نتیجۀ مورد نظرتان را بگیرید. 

مردم چه کلماتی را بیشتر در اینترنت جستجو می‌کنند؟

یک راه دیگر برای شناخت نیازهای مردم و رفع آن‌ها، تحقیق کلمات کلیدی است. تحقیق کلمات کلیدی یعنی اینکه بفهمیم مردم چه کلماتی را بیشتر در اینترنت جستجو می‌کنند و بیشتر به دنبال چه چیزی هستند. 

بررسی نمونه‌های خارجی

جستجو و بررسی استارتاپ‌های خارجی است. مثلاً همین اسنپ خودمان از یک نمونۀ خارجی به نام Uber الگو گرفته است. 

 

راه اندازی استارت آپ

 

بعد از ایده ای خلاقانه حالا چگونه فروش کسب و کارم را افزایش بدهم؟ 

 همه می‌خواهند که از هر طریقی شده، تکنیک‌ های فروش را یاد گرفته و به فروش بیشتری برسند. ما هم با راهکارهای افزایش فروش، شما را در مسیر موفقیت و افزایش درآمد کمک کنیم!

از کجا مشتری‌های جدید به دست بیاوریم؟

برای اینکه کار افزایش فروش و کسب درآمد خودتان را گسترش بدهید و طریقه جذب مشتری بیشتر را یاد بگیرید، قبل از همه چیز لازم است بدانید که در کل دو راه اصلی برای انجام این کار وجود دارد:

 روش آنلاین (با استفاده از فضای اینترنت) و روش آفلاین (بدون استفاده از اینترنت).

درست است که هر دو روش در حد توان خودشان می‌توانند به شما کمک کنند اما شما نباید کار خودتان را دست شانس و سرنوشت بسپارید بلکه باید اولویت بندی کنید و ببینید که در وضعیت فعلی بازار چه روش یا روش‌هایی می‌توانند شما را در کمترین زمان و با کمترین هزینه به هدفتان رسانده و باعث افزایش فروش شما بشوند.

روش آنلاین یا روش آفلاین؟

 شما برای افزایش فروش و جذب مشتری (یا کلا برای دیده شدن) به هر دو روش هم نیاز دارید! هم روش آنلاین و هم روش آفلاین برای جذب مشتری شما ضروری هستند. اما باید کدامیک در اولویت باشد و روی هر کدام چقدر لازم است که سرمایه گذاری بکنید.

با توجه به اینکه دیگر اینترنت و خدمات آن بخش جدا نشدنی از زندگی همه ما شده است، پس منطقی است که روی روش آنلاین بیشتر تمرکز کنید  احتمال اینکه با مشتری‌های بیشتری دسترسی داشته باشید خیلی افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر آن، روش‌های آنلاین این اجازه را به شما می‌دهند که بهینه‌تر و مفیدتر تبلیغ کرده و مشتری جذب بکنید چون که می‌توانید مشتری‌های خودتان را دسته بندی کرده و روی یک دسته خاص تمرکز کنید.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

 روش‌های آفلاین مکمل تبلیغات آنلاین شما هستند و نتیجه شما زمانی به اوج خود می‌رسد که از هر دوی این روش‌ها بصورت بهینه استفاده بکنید.

روش‌های آنلاین افزایش مشتری

  •  ایجاد یک وبسایت

 اولین و حتی مهم‌ترین کاری که می‌توانید برای افزایش فروش خودتان بکنید این است که برای کسب و کار خودتان یک وبسایت طراحی کنید. باز هم توصیه می‌کنم: حتما وبسایت درست کنید! 

  • وارد بازار شلوغ اینترنت شوید!

آیا شما می‌دانستید که روزانه بیش از چهار میلیارد نفر از اینترنت استفاده می‌کنند؟ چهار میلیارد نفر! شما کجا می‌توانید یک تبلیغ بکنید که جمعیتش چهار میلیارد نفر باشد؟ درست است که همه این چهار میلیارد نفر وارد وبسایت شما نمی‌شوند چون در کشور ما نبوده و زبان ما را صحبت نمی‌کنند. پس در مورد ایران چطور؟ در ایران روزانه 56 میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند! یعنی بیشتر از هفتاد درصد کل جمعیت ایران!

اگر شما وبسایت ایجاد کنید خیلی راحت می‌توانید به تمامی اطلاعات بازدید کنندگان خودتان دسترسی داشته باشید! اینکه چه جنسیتی داشته‌اند، در چه بازه سنی بوده اند، چه صفحاتی از وبسایت شما را دیده‌اند و اصلا در وبسایت شما چکار کرده‌اند؟ این اطلاعات در حقیقت مشاور شما برای تصمیم‌های آینده است. مثلا اگر ببینید که ورودی مونث شما از مذکر بیشتر است. این اطلاعات نمی‌تواند روی محتوای شما تاثیر داشته باشد؟ قطعا خواهد داشت.

  • تبلیغات در گوگل

شما مگر در دنیای واقعی نیاز به تبلیغات ندارید؟ پس در دنیای اینترنت هم نیاز به تبلیغات دارید. حتی به جرات می‌گویم که در دنیای اینترنت شاید به تبلیغ بیشتری هم نیاز داشته باشید. ولی بین تبلیغات در دنیای واقعی و تبلیغات در اینترنت یک فرق اساسی وجود دارد و آن فرق هم این است که تبلیغات اینترنتی خیلی بهینه‌تر و پربازده‌تر هستند.

تبلیغات گوگل هم یکی از این روش هاست که بدون شک بین بازاریابان حرفه‌ای، مفیدترین روش تبلیغات شناخته شده است که پیشنهاد میکنیم در این خصوص مقاله تبلیغ در گوگل چیست و چگونه کار می کند؟ را نیز مطالعه فرمایید. حتما تا الان از موتور جست و جوی گوگل استفاده کرده‌اید. اگر به نتایجی که گوگل برای شما نشان می‌دهد دقت کرده باشید، خواهید دید که کلا دو نوع اصلی از نتایج وجود دارند: نتایج طبیعی و نتایج تبلیغاتی (که با پرداخت هزینه انجام می‌شود). در ضمن هرچه رتبه شما در نتایج گوگل بالاتر باشد و در صفحه اول باشید، شانس دریافت ورودی و مشتری شما بیشتر می‌شود.

  •  شبکه‌های اجتماعی

 شما روزانه چقدر به تلگرام و اینستاگرام سر می‌زنید؟مطمئن باشید بقیه مردم از من و شما هم خیلی بیشتر این کار را انجام می‌دهند و این برای شما یک خبر خوب است چون مشتری و بازار با پای خودش پیش شما آمده است!

 اینستاگرام برای تبلیغات و گسترش کسب و کار گزینه مناسب‌تری است.

یکی از خوبی‌هایی که اینستاگرام دارد این است که شما با مشاهده تعداد فالوور، لایک و کامنت خیلی راحت می‌توانید ببینید که کاربران شما به چه موضوعاتی علاقه دارند و کدام پست ها بیشتر بازخورد می‌گیرند. 

 

تبلیغات در گوگل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

اولین کاری که لازم است شما بکنید این است که تعداد فالوورهای خودتان را بالا ببرید. اما یادتان باشد این که پولی بدهید و چند هزار فالوور برای خودتان بخرید به هیچ دردتان نخواهد خورد و فقط هزینه‌های شما را بالا خواهد برد چون این فالوورها واقعی نیستندو نه خریدی از شما انجام می‌دهند، نه پست‌های شما را دیده و منتشر می‌کنند تا شما متحمل هزینه‌های سرسام آور تبلیغات نشوید.

  •  سامانه پیامکی

عجب! فکرش را می‌کردید که پیامک (همان اس ام اس خودمان) بتواند جز روش‌های فوق‌العاده افزایش فروش باشد؟ اما هست! اگر آمار و ارقام مربوط به پیامک را بدانید نظرتان کاملا برعکس می‌شود!

 

سامانه پیامکی چگونه می‌تواند باعث افزایش فروش شود؟

 الان ممکن است برایتان سوال شده باشد که خب ما چرا باید اصلا از سامانه پیامکی استفاده بکنیم؟ چه سودی برای ما دارد؟ 

یکی از دلایلی که آمار دیده شدن پیامک این همه بالا است این است که مستقیما یه موبایل (یعنی خط تلفنی) کاربران ارسال می‌شود و مشترک حتما آن را دریافت خواهد کرد حتی اگر آن لحظه خارج از دسترس باشد. همچنین همان تحقیقی که برایتان گفتم نشان داد کهافراد به طور میانگین هر روز 150 بار به صفحه گوشی خودشان نگاه می‌کنند! 150 بار در یک روز! و حالا جالب‌تر از آن این است که ما عادت داریم میانگین روزی 14 ساعت تلفن همراهمان را نزدیک‌مان نگه داریم! یعنی تقریبا کل روز! حالا دیگر حساب و کتاب این نتایج با آمار دیده شدن پیامک با خودتان.

روش‌های آفلاین افزایش فروش

تبلیغات روی بیلبوردها، تبلیغات در تلویزیون، روزنامه، رادیو، پخش تراکت، نصب بنر وشناخت بازار و تحقیقات بازار فروش 

مشتری خودتان را بشناسید!

قبل از اینکه مشتری جدید پیدا کرده و افزایش فروش داشته باشید باید بدانید که اصلا مشتری شما چه کسی است، چه ارزشی را پیشنهاد بدهید می‌توانید نظرش را جلب کنید و اینکه رقبای شما در حوزه کسب و کار شما چه چیزی به مشتری پیشنهاد می‌دهند. 

 

کلید اصلی افزایش فروش و کسب درآمد این است که شما به نیازهای مشتری خودتان گوش داده و او را درک کنید.

ارسال نظر